10:46

CM Fotbal Anglia - Uruguay 1-2 Spectacol total. Suarez reuseste dubla/ Anglia depinde de Italia si de jocul rezultatelor

Suarez si Cavani au dovedit inca o data ca formeaza unul din cele mai puternice atacuri de la acest Mondial. Anglia a dominat prima repriza si jocul in general, dar sud americanii au raspuns taios pe contraatac punand in pericol de multe ori poarta lui Joe Hart, un portar departe de renumele sau in aceste prime doua partide. In schimb, Canibalul Suarez a aratat de ce este considerat atacantul momentului in Anglia si Europa marcand o dubla. Rooney a fost cel mai bun om al englezilor, lovind bara in prima repriza si reusind golul egalizator. Insuficient insa, iar Anglia are nevoie de Italia si jocul rezultatelor pentru a merge mai departe. vezi in text desfasurarea partidei si foto cu principalele momente. continuă pe Hotnews

Cupa Mondiala de Fotbal: Anglia - Uruguay, scor 1-2 in grupa D

Anglia a pierdut, joi seara, pe Arena Corinthians, Sao Paulo, in fata nationalei Uruguaylui, cu scorul de 1-2, in preliminariile Cupei Mondiale, relateazaHotNews. Pentru Anglia a marcat Wayne Rooney in.

Anglia Uruguay, meci de totul sau nimic

Cupa Mondiala din Brazilia continua cu cel de al doilea tur al fazei grupelor. Meciul Uruguay-Anglia, disputat pe 18 iunie, la Sao Paulo, de la ora 22. 00, ora Romaniei, este primul derby din turul doi al Mondialului de fotbal. Atat englezii, cat si sud-americanii isi pun toate sperantele in aceasta partida pentru a-si pastra sansele de calificare in optimi.

VIDEO Germania - Portugalia 4-0/ Spectacol total

Germania a impresionat la debutul la Campionatul Mondial de Fotbal, echipa lui Joachim Low zdrobind Portugalia cu 4-0 Grupa G).

actualitate, 10:46