23:30

Giovanni Aleotti a castigat Turul Sibiului Pascal Ackermann, victorie in ultima etapa

Italianul Giovanni Aleotti BORA hansgrohe) a castigat editia din acest an a Turului ciclist al Sibiului, in timp ce colegul sau german Pascal Ackermann s-a impus in ultima etapa, a treia, desfasurata, marti, pe traseul Sibiu - Medias - Blaj - Copsa Mica - Sibiu 205,3 km). continuă pe Hotnews

Pascal Ackermann a castigat prologul Turului Sibiului

Germanul Pascal Ackermann BORA - hansgrohe) a castigat, sambata, prologul Turului ciclist al Sibiului, un contratimp individual desfasurat, conform traditiei, in centrul vechi al orasului.

Pascal Ackermann a castigat Turul ciclist al Sibiului

Rutierul german Pascal Ackermann BORA - hansgrohe) a castigat, sambata, prologul Turului ciclist al.

Final nebun in Turul Sibiului. Edi Grosu rateaza la mustata victoria de etapa

Etapa a 3-a si ultima din Turul Sibiului a fost castigata la sprint de germanul Pascal Ackermann foto) de la puternica echipa Bora-hansgrohe dupa un traseu de 205 km in bucla de la Sibiu la Sibiu.

Un francez castiga etapa regina din Turul Sibiului la Balea Lac

Alexis Guerin de la echipa Voralberg a obtinut victoria in cea mai importanta etapa din Turul Sibiului 2021, o mansa de 187. 5 km intre Sibiu si Balea Lac.

VIDEO Turul Frantei: Dylan Teuns, victorie in etapa a opta Tadej Pogacar a preluat tricoul galben

Belgianul Dylan Teuns Bahrain Victorious) a castigat, sambata, etapa a opta a Turului ciclist al Frantei desfasurata intre Oyonnax si Le Grand-Bornand, pe distanta de 150. 8 kilometri). Pe locul al doilea a terminat spaniolul Ion Izaguirre Insausti Astrana - Premier Tech), in timp ce canadianul Michael Woods Israel Start-up Nation) a ocupat pozitia a treia. Slovenul Tadej Pogacar UAE Team Emirates) a preluat tricoul galben rezervat liderului cursei.

actualitate, 23:30