21:45

Halep si-a aflat adversara din finala de la Madrid: I-a furat un titlu Simonei la Cincinnati in ultimul meci direct

Simona Halep va juca, sambata ora 19. 30, Digi Sport), intr-o partida care nu doar ca o poate face campioana la Madrid, dar o poate retrimite si pe primul loc mondial. continuă pe Adevărul

Halep si-a aflat adversara din sferturile de la Madrid. Simona are palmares pozitiv, dar a pierdut meciul jucat in 2019

Dupa victoria entuziamanta din optimile de finala, 6-0, 6-0 cu Viktoria Kuzmova, Simona Halep va intalni o jucatoare de alt calibru in urmatoarea faza a competitiei.

Halep, meci colosal la Madrid: Simona si-a aflat adversara din semifinale si ramane in carti pentru a reveni pe locul 1

Simona Halep si-a asigurat urcarea pe locul 2 WTA si, daca va ridica trofeul deasupra capului la Madrid, va redeveni chiar lider mondial, incepand de luni.

Site-ul WTA se tine de sotii. Ce gluma a postat portalul de tenis in timp ce Halep isi macelarea adversara

Simona Halep, locul 3 WTA, a defilat spre sferturile turneului de a Madrid, dupa cea mai solida prestatie din acest an.

Simona Halep s-a calificat a patra oara in finala Madrid Open

Simona Halep, locul 3 WTA, s-a calificat a patra oara in finala turneului de categorie Premier Mandatory de la Madrid, dupa ce a intrecut-o, in penultimul act, cu scorul de 6-2, 6-7 2), 6-0, pe elvetianca Belinda Bencic, locul 18 WTA.

Simona Halep s-a calificat in finala la Madrid. Romanca, la un pas sa redevina numarul 1 mondial. Prima reactie a Simonei

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep, numarul trei mondial, s-a calificat, vineri, in finala turneului de la Madrid WTA), dotat cu premii totale in valoare de 7. 128 dolari, dupa ce a intrecut-o in.

actualitate, 21:45