01:05

CM Handbal (m): Franta, Norvegia, Suedia si Egipt s-au calificat in sferturile de finala (Rezultatele zilei)

Reprezentativele Frantei, Norvegiei, Suediei si Egiptului au obtinut calificarea in sferturile de finala ale Campionatului Mondial de handbal masculin din Egipt, dupa rezultatele inregistrate, duminica, in ultimele partide din Grupele Principale 3 si 4. continuă pe Hotnews

CM Handbal (m): Victorii pentru Portugalia, Franta, Norvegia, RHF si Egipt (Rezultatele zilei)

Portugalia, Franta, Norvegia Grupa Principala 3), RHF si Egipt Grupa Principala 4) au obtinut, vineri, victorii la Campionatul Mondial de handbal masculin din Egipt. Cel mai echilibrat duel al zilei, Slovenia vs Suedia, s-a terminat la egalitate, scor 28-28.