Italia a spulberat Turcia in meciul inaugural de la EURO 2020

România Liberă România Liberă,

UEFA EURO 2020 a debutat vineri seara pe Stadionul Olimpico, din Roma, cu o impresionanta ceremonie . continuă pe România Liberă

Turcia Italia, totul despre meciul inaugural la EURO 2020

Mult asteptatul moment al debutului EURO 2020 a sosit. Stadionul Olimpic din Roma va gazdui partida de deschidere dintre Turcia si Italia vineri, 22:00).

S-a stabilit arbitrul meciului inaugural la EURO 2020

UEFA a anuntat cine va arbitra partida de deschidere a EURO 2020, meciul Italia - Turcia, programat vineri 11 iunie de la ora 22:00.

FOTO Ucraina, obligata de UEFA sa schimbe echipamentul inainte de startul Euro 2020 Rusia, multumita: Fiti eroi sportivi si veti avea glorie

UEFA a acceptat protestul Rusiei si cere Ucrainei sa schimbe tricourile pentru Euro 2020 va debuta pe 11 iunie) care au creat un scandal diplomatic intre cele doua tari.

UEFA intervine in scandalul dintre Ucraina si Rusia

Ucraina a generat un mega scandal cu conotatii diplomatice dupa prezentarea echipamentului de joc pentru EURO 2020.

Cerere de casatorie inedita la meciul de deschidere al EURO 2020

Un suporter turc si-a luat iubita prin surprindere si a cerut-o in casatorie chiar pe Stadionul Olimpic din Roma, la meciul de deschidere al EURO 2020.

Euro 2020: Turcia si Italia deschid balul

Turneul final al Campionatului European de fotbal debuteaza vineri, la Roma, cu meciul din Grupa A dintre Italia si Turcia. Partida de pe Stadio Olimpico va incepe de la ora 22:00, va fi transmisa in direct pe ProTV si LiveBLOG pe HotNews. ro.

Euro 2020: Belgia - Rusia, duelul zilei (programul complet)

Euro 2020 a inceput in forta, cu Italia zdrobind Turcia la scor de neprezentare. A doua zi a turneului final aduce trei meciuri tari, Belgia - Rusia, Danemarca - Finlanda si Tara Galilor - Elvetia.

Cea mai frumoasa poveste, inainte de Euro 2020: A invins cancerul, acum e in echipa Italiei

Italia si Turcia vor disputa, astazi ora 22. 00, Pro TV), meciul de deschidere din cadrul Campionatului European, pe Olimpico, la Roma.

PRIMA CONFIRMARE, PRIMA DEZILUZIE EURO 2020: Italia-Turcia 3-0

Primele 90 de minute ale EURO 2020 au trecut. Vorba vine 90. Un meci de debut al unui turneu final trebuie pregatit, creezi un cadru, mai mult sau mai putin palpabil, ca sa il vezi, nu te arunci asupra lui ca o bruta.

EURO 2020: Danemarca - Finlanda, Eriksen resuscitat pe gazon, meci suspendat

ACTUALIZARE: Anunt UEFA: Jucatorul a fost stabilizat la spital. Reluat dupa 100 de minute, meciul a fost castigat de Finlanda cu 1-0. --- EURO 2020 a avut parte, din nefericire, de un moment de un dramatism incredibil la partida dintre Danemarca si Finlanda. Spre finalul primei reprize minutul 43), una foarte intensa din punct de vedere fizic, mijlocasul Christian Eriksen s-a prabusit pe gazon in momentul in care a pasat mingea unui coechipier.