15:01

Karen Khachanov

Tabloul complet al optimilor ATP Madrid

Karen Khachanov este ultimul jucator calificat in optimile turneului ATP de la Madrid, dupa ce l-a invins in doua seturi pe Flavio Cobolli, scor 7-5, 6-4.

VIDEO Primul semifinalist al Mastersului de la Monte Carlo

Stefanos Tsitsipas a obtinut vineri o noua victorie impotriva lui Karen Khachanov scorul directelor este 8-1 pentru grec), iar succesul 6-4, 6-2) i-a asigurat calificarea in semifinalele ATP Monte Carlo, turneu care face parte din categoria Masters.

Surpriza in optimile ATP Monte Carlo - Daniil Medvedev, infrangere in doua seturi

Rusul Daniil Medvedev a fost eliminat in optimi la turneul Masters de la Monte Carlo, al patrulea favorit fiind invins in doua seturi de conationalul Karen Khachanov, scor 6-3, 7-5.

ATP Dubai: Victorii in optimi pentru principalii favoriti Duelurile din sferturile de finala

Zi fasta pentru principalii favoriti la turneul ATP 500 de la Dubai, care s-au calificat in sferturile de finala ale competitiei. Singura exceptie a fost Karen Khachanov, eliminat de Jiri Lehecka.

Al doilea favorit, campion la ATP Doha Victorie in fata revelatiei turneului

Karen Khachanov a cucerit cel de-al saselea titlu al carierei la turneul ATP 250 de la Doha, dupa ce l-a invins in doua seturi pe cehul Jakub Mensik, scor 7-612), 6-4.

Al doilea favorit s-a calificat in finala ATP Doha

Karen Khachanov, singurul favorit ramas in competitie la turneul ATP 250, a reusit calificarea in finala in fata australianului Alexei Popyrin 46 ATP), dupa o victorie in doua seturi, scor 7-612), 6-2.

VIDEO Faza rarisima la Australian Open: Greseala mare facuta de unul dintre copiii de mingi

O faza rara a avut loc la meciul dintre Karen Khachanov favorit 15) si Aleksandar Kovacevic 101 ATP) din turul al doilea de la Australian Open 2024. Unul dintre copiii de mingi a intervenit in desfasurarea unui raliu, a prins mingea, iar singura solutie conform regulamentului era rejucarea punctului.

US Open 2023 - Nume importante continua sa fie eliminate pe tabloul masculin

Tabloul masculin de la US Open a ramas marti fara patru sportivi de pe lista capilor de serie, Karen Khachanov 11), Tallon Griekspoor 24), Borna Coric 27) si Ugo Humbert 29) fiind eliminati in runda inaugurala.

US Open: Semifinalistul editiei trecute, eliminat in primul tur Calificare lejera pentru doi favoriti

Karen Khachanov 11 ATP) a parasit surprinzator turneul US Open inca din primul tur, dupa infrangerea in trei seturi in fata americanului Michael Mmoh 89 ATP), scor 6-2, 6-4, 6-2.

Djokovici s-a calificat in semifinale la Roland Garros

Sarbul Novak Djokovici a pierdut un set pentru prima data la Roland Garros, dar l-a eliminat pe Karen Khachanov, in sferturile de finala de la Porte d and Auteuil, marti, scor 4-6, 7-6 0), 6-2, 6-4.

Novak Djokovic, in semifinalele Roland Garros. Sportivul e la doi pasi de al 23-lea Grand Slam

Novak Djokovic l-a invins pe Karen Khachanov in sferturile de finala de la Roland Garros, revenind de la un set in spate. Sarbul a castigat in trei seturi, cu scorul de 4-6, 7-60), 6-2, 6-4, si continua cursa pentru cel de-al 23-lea titlu de Grand Slam din cariera. Djokovic a intampinat o opozitie puternica din partea rusului Khachanov, dar si-a folosit experienta si abilitatile sale pentru a obtine victoria si a avansa in semifinalele turneului. Djokovic avanseaza in semifinalele Roland Garros pentru .

Roland Garros: Novak Djokovic se califica in semifinale. Adversar posibil, Carlos Alcaraz

Novak Djokovic s-a calificat in semifinalele Roland Garros, unde ar putea juca impotriva principalului favorit, Carlos Alcaraz, in cel mai asteptat meci al turneului. Djokovic, care vizeaza un record de 23 de titluri de simplu masculin de Mare Slem, a trecut marti de rusul Karen Khachanov, cap de serie numarul 11, cu 4-6, 7-6 0), .

Doi jucatori rusi, campioni de dublu la ATP Madrid

Perechea rusilor Karen Khachanov si Andrey Rublev a castigat finala turneului ATP 1000 de la Madrid, dupa ce a invins echipa formata din Rohan Bopanna India) si Matthew Ebden Australia).

ATP Madrid: Calificare in semifinale pentru principalul favorit

Carlos Alcaraz este intr-o forma foarte buna la Madrid. Castigatorul editiei precedente a obtinut miercuri calificarea in semifinalele turneului dupa ce a trecut in doua seturi de rusul Karen Khachanov, scor 6-4, 7-5.

VIDEO Andrey Rublev, criza de nervi si eliminarea prematura de la ATP Madrid

Andrey Rublev era favorit in meciul cu Karen Khachanov, dar al saselea jucator al lumii a cedat in doua seturi si a fost eliminat in optimile Mastersului de la Madrid.

Fostul lider mondial s-a calificat in finala turneului ATP Miami

Daniil Medvedev este primul calificat in finala turneului ATP Miami, dupa ce l-a invins vineri pe conationalul sau Karen Khachanov 16 ATP), scor 7-65), 3-6, 6-3.

VIDEO Surpriza la ATP Miami: Al doilea favorit, eliminat in optimi

Karen Khachanov a oferit surpriza zilei de pe tabloul masculin de simplu de la Miami, rusul trecand in doua seturi, scor 7-64), 6-4, de Stefanos Tsitsipas, al doilea favorit la castigarea Mastersului din Florida.

ATP Dubai: Semifinalist de la Australian Open, eliminat in primul tur

Karen Khachanov, semifinalist anul acesta la Australian Open, a fost eliminat inca din runda inaugurala la turneul ATP 500 de la Dubai.

Reactia lui Djokovic dupa calificarea in finala

Novak Djokovic a trecut in trei seturi de americanul Tommy Paulpentru un loc in finala Australian Open, turneu pe care va incerca sa-l castige duminica pentru a 10-a oara in cariera. I se va opune de cealalta parte a fileului grecul Stefanos Tsitsipas, unul dintre exponentii tinerei generatii din tenis. Tsitsipas l-a invins in semifinale de rusul Karen Khachanov.

Stefanos Tsitsipas, primul finalist de la Australian Open. E la un meci de a deveni numarul 1 mondial

Grecul de 24 de ani a trecut de Karen Khachanov.

actualitate, 15:01