10:15

Karolina Pliskova: Meciul cu Simona Halep va fi urias. Va trebui sa fiu agresiva si sa pun presiune pe Simona

Jucatoarea ceha ceha Karolina Pliskova, locul 3 WTA si cap de serie numarul 2, a declarat, miercuri, ca in semifinalele turneului de la Roland Garros, impotriva Simonei Halep, va trebui sa fie mai agresiva decat in sferturile de finala si sa puna presiune pe romanca, ea mentionand ca va fi un meci urias, informeaza site-ul wtatennis. com. continuă pe Hotnews

Roland Garros: Simona Halep vs Elina Svitolina 3-6, 7-6 (6), 6-0/ Greu de ucis, varianta romaneasca - Simona Halep, in semifinale la Paris

Cadere, frustrare, mingi moi, retururi scurte, racheta aruncata: Simona Halep a fost impinsa de Elina Svitolina pe marginea prapastiei. Nu a fost suficient sa revina incredibil in setul al doilea pana la 6-5 in favoarea ei, pentru ca s-a trezit in fata ochilor cu o minge de meci in tiebreak. Cu strigate de lupta scoase parca din filmele cu tenta istorica, Simona a supravietuit, a impins meciul in decisiv, iar acolo nu i-a mai dat nicio sansa Elinei 6-0). Halep este in semifinale la Roland Garros fara sa fie nevoie de o aprobare a TAS-ului in acest sens. Karolina Pliskova este muntele pe care Simona trebuie sa il escaladeze in drumul spre finala Grand Slam-ului parizian. Se actualizeaza.

Roland Garros: Karolina Pliskova, in semifinale, dupa ce a trecut de Caroline Garcia

Jucatoarea ceha Karolina Pliskova, favorita numarul 2 si locul 3 mondial, s-a calificat miercuri in semifinalele turneului de la Roland Garros, al doilea Grand Slam al anului, dupa ce a trecut in sferturi de frantuzoaica Caroline Garcia 27 WTA), in doua seturi - 7-6 7/3), 6-4.

Roland Garros:Karolina Pliskova si Caroline Garcia, in sferturi, unde vor fi adversare

Jucatoarea ceha de tenis Karolina Pliskova, cap de serie numarul 2 si locul 3 WTA, si sportiva franceza Caroline Garcia, favorita 28 si pozitia 27 in ierarhia mondiala, s-au calificat, luni, in sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros, acolo unde vor fi adversare, noteaza News. ro.

Simona Halep, elogiata de presa internationala dupa meciul cu Svitolina: France Info - Miracolul Halep

Jucatoarea Simona Halep a fost elogiata de presa internationala dupa meciul cu Elina Svitolina, din sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros, Mundo Deportivo notand ca romanca a avut o revenire uriasa, iar France Info metionand Miracolul Halep, noteaza News. ro.

ELINA SVITOLINA-SIMONA HALEP LIVE VIDEO STREAM. Meci extrem de greu pentru Halep in ELINA SVITOLINA-SIMONA HALEP LIVE VIDEO STREAM

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep a afirmat ca meciul cu Carla Suarez Navarro, castigat, luni, cu 6-1, 6-1, in optimile turneului de la Roland Garros, a fost cel mai bun al sau in.

E iN SEMIFINALE !!! Revenire spectaculoasa pentru Simona Halep la Roland Garros: A intors meciul din sferturi cu Svitolina, castigand 3-6 7-6 6-0

Meci incredibil in sferturile de finala de la Roland Garros!Simona Halep a castigat3-67-6 6-0cu numarul 6 mondial Elina Svitolina dupa o revenire spectaculoasa de la 3-6 1-5.

Simona Halep, despre victoria din meciul cu Suarez-Navarro: Cel mai bun meci din acest an

ELINA SVITOLINA-SIMONA HALEP LIVE VIDEO STREAM Jucatoarea romana de tenis Simona Halep a afirmat ca meciul cu Carla Suarez Navarro, castigat, luni, cu 6-1, 6-1, in optimile turneului de la Roland.

SIMONA HALEP-ELINA SVITOLINA LIVE TEXT. Scor naucitor pe teren

In sferturi, Simona Halep, numarul patru mondial, o va infrunta pe ucraineanca Elina Svitolina 6 WTA), care a dispus in trei seturi de croata Petra Martic, cu cu 4-6, 6-3, 7-5. Meciul ar urma sa.