13:00

Katerina Siniakova

Ana Bogdan pierde in primul tur la Miami Open. Cati bani va primi tenismena romana

Tenismena romana Ana Bogdan a fost invinsa in primul tur al masters-ului de la Miami de sportiva ceha Katerina Siniakova, numarul 42 in clasamentul mondial.

Ana Bogdan a fost invinsa de Katerina Siniakova in primul tur la Miami Open (WTA)

Tenismena Ana Bogdan a fost infranta de Katerina Siniakova cu scorul de 6-2, 6-4, marti, in prima runda a turneului WTA 1. 000 de la Miami Florida), dotat cu premii totale de 8. 480 de dolari.

Ana Bogdan, eliminata in primul tur la Miami Open. Sportiva a pierdut in fata Katerinei Siniakova

Ana Bogdan a fost eliminata marti seara, 19 martie, in primul tur la Miami Open, dupa ce a pierdut in doua seturi meciul cu Katerina Siniakova 42 WTA). Sportiva noastra a gresit de mai multe ori si a cedat scor 2-6, 4-6. in aceasta seara, Simona Halep o va intalni pe Paula Badosa, intr-un meci care va incepe dupa ora 22:00. Ana Bogdan a pierdut in fata Katerinei Siniakova, in primul tur la Miami Open .

WTA Miami: Ana Bogdan paraseste turneul dupa primul tur

Prezenta pe tabloul principal al turneului WTA 1000 de la Miami, Ana Bogdan a fost eliminata in primul tur de Katerina Siniakova 42 WTA), scor 6-2, 6-4.

Miami Open: Ana Bogdan vs Katerina Siniakova - Misiune dificila pentru romanca

Ana Bogdan - Katerina Siniakova, meci contand pentru primul tur al turneului WTA 1000 de la Miami Florida, SUA), este programat, marti, 19 martie, nu inainte de ora 17:00, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1.

Surpriza mare la WTA Doha: A doua favorita, eliminata in turul doi fara drept de apel

Katerina Siniakova a produs surpriza zilei la turneul WTA 1000 de la Doha, reusind sa o elimine in turul al doilea pe Coco Gauff, favorita numarul doi, scor 6-2, 6-4.

Romania a mai pierdut inca o jucatoare la Australian Open. Jaqueline Cristian, eliminata in primul tur

Jaqueline Cristian paraseste turneul de Grand Slam Australian Open inca din primul tur, dupa ce a pierdut in fata cehoaicei Katerina Siniakova cu 6-2, 7-5, luni, la Melbourne. Jaqueline Cristian s-a inclinat dupa o ora si 27 de minute in fata unei Siniakova care a comis 8 duble greseli, dar a fost net superioara la .

VIDEO Rezultat surprinzator in duelul cehoaicelor de la WTA Adelaide

Katerina Siniakova a obtinut o victorie categorica in fata compatrioatei Karolina Pliskova, marti, in runda inaugurala a turneului WTA 500 de la Adelaide.

WTA - Se destrama perechea multipla campioana de Grand Slam

Barbora Krejcikova si Katerina Siniakova au format in ultimii ani cea mai de succes pereche din circuitul feminin, dar cele doua cehoaice au anuntat ca nu vor mai juca impreuna in sezonul 2024, scrie WTA.

Katerina Siniakova a castigat finala ceha de la Nanchang

Cehoaica Katerina Siniakova a castigat turneul WTA 250 de la Nanchang China), dupa ce a invins-o in finala pe compatrioata sa, Marie Bouzkova, in trei seturi, 1-6, 7-6, 7-6. Siniakova s-a impus dupa o partida de trei ore si jumatate, desi a comis 7 duble greseli si nu a reusit niciun as, Bouzkova avand doi .

Finala dramatica la WTA Nanchang - Campioana a revenit de la 6-1, 5-3 si a salvat trei mingi de meci

Katerina Siniakova a cucerit al cincilea titlu la simplu, dupa ce a invins-o pe Marie Bouzkova, duminica, in finala turneului WTA 250 de la Nanchang China), scor 1-6, 7-65), 7-64).

Doua cehoaice se vor duela in finala WTA Nanchang

Marie Bouzkova si Katerina Siniakova se vor intalni in finala turneului WTA 250 de la Nanchang, cele doua cehoaice obtinand sambata victorii impotriva unor jucatoare promitatoare din circuitul feminin.

WTA Hong Kong: Campioana, jucatoare din afara TOP 50 mondial

Leylah Fernandez este noua campioana a turneului WTA de la Hong Kong, sportiva din Canada trecand in finala, dupa un meci de mare lupta, de Katerina Siniakova.

Sorana Cirstea, eliminata in optimi la Ningbo

Cap de serie numarul 3 la Ningbo Open din China, jucatoarea Sorana Cirstea a fost eliminata, miercuri, de Katerina Siniakova din Cehia in optimile de finala.

WTA Ningbo: Sorana Cirstea, eliminata in optimi de locul 90 mondial - Recital de breakuri

Sorana Cirstea, a treia favorita a competitiei, a parasit WTA Ningbo de categorie 250) in optimi, jucatoarea noastra fiind invinsa de Katerina Siniakova, ocupanta a locului 90 mondial. A fost 6-3, 7-5 pentru sportiva din Cehia la capatul unui meci care a avut nu mai putin de 15 breakuri.

WTA Ningbo: Sorana Cirstea si-a aflat adversara din optimi - A castigat un set cu 6-0

Katerina Siniakova s-a calificat in optimile turneului WTA 250 de la Ningbo China), faza a competitiei in care sportiva din Cehia o va intalni pe romanca Sorana Cirstea.

Castigatoarea turneului WTA de la Bad Homburg Revansa dupa doi ani

Katerina Siniakova a castigat sambata finala turneului WTA 250 de la Bad Homburg Germania) in fata italiencei Lucia Bronzetti locul 65 mondial), scor 6-2, 7-65).

Bad Homburg Open: Katerina Siniakova vs Liudmila Samsonova - intalnire in premiera

Katerina Siniakova - Liudmila Samsonova, meci contand pentru sferturile de finala ale turneului de la Bad Homburg, este programat, joi, 29 iunie, nu inainte de ora 12:00 competitia este transmisa in direct de Digi Sport).

Barbora Krejcikova si Katerina Siniakova au format in ultimii ani cea mai de succes pereche din circuitul feminin, dar cehoaicele au anuntat ca vor renunta pentru o perioada la proba de dublu.

Australian Open: Barbora Krejcikova si Katerina Siniakova si-au aparat titlul la dublu feminin

Perechea formata din cehoaicele Barbora Krejcikova si Katerina Siniakova principale favorite) s-a impus duminica in finala probei de dublu feminin din cadrul Australian Open 2023, primul turneu de Grand Slam al anului.

actualitate, 13:00