22:45

LiveBLOG Euro 2020: Belgia vs Italia 1-2 (Rep. II) - Meci superb la Munchen

Derbiul sferturilor de la Euro 2020 se joaca la Munchen, intre Belgia si Italia, doua dintre marile favorite la castigarea competitiei. Meciul este LiveBLOG pe HotNews. ro si in direct pe ProTV. continuă pe Hotnews

Pontul zilei la Euro 2020: Belgia vs Italia - Cota impresionanta la scor corect

Belgia vs Italia este, cel putin la nivel de afis, unul dintre cele mai interesante dueluri din sferturile Euro 2020. Era normal ca si variantele de pariere sa fie pe masura. Meciul de la Munchen vineri, ora 22:00) ofera un adevarat regal pentru cei pasionati de cote.

Belgia Italia, o noua finala la EURO 2020

Pentru multi meciul dintre Belgia si Italia este adevarata finala de la EURO 2020, competitie unde cele doua formatii au impresionat pana acum.

LiveBLOG Euro 2020: Suedia vs Ucraina 1-1 (Rep. II) - Forsberg, bara dupa bara

Suedia si Ucraina se vor infrunta in ultima partida a optimilor Campionatului European, la Glasgow, de la ora 22:00. Meciul va fi transmis in direct pe ProTV si LiveBLOG pe HotNews. ro.

EURO 2020 este blamat ca ajuta la raspandirea accelerata a Covid-19. UEFA, catalogata de germani drept complet iresponsabila

Turneul de fotbal Euro 2020 a fost blamat joi de o crestere a cazurilor de coronavirus, deoarece fanii s-au adunat la stadioanele, barurile si zonele pentru spectatori din toata Europa pentru a urmari partidele in timp ce pandemia inca se dezlantuie, informeaza Reuters.

LIVE Belgia - Italia 1-2. Fotbal total la Munchen

Derby-ul sferturilor de finala la EURO 2020 se joaca, vineri seara, la Munchen, intre Belgia si Italia. Meciul e live text in aceasta pagina.

Euro 2020: Tabloul complet al sferturilor

Ucraina a intregit lista echipelor calificate in sferturile Euro 2020 dupa ce a trecut dupa prelungiri) de Suedia. Anglia este mare favorita pe o jumatate de tablou, in timp ce pe cealalta lucrurile sunt complicate: aici se afla Belgia, Italia si Spania.

Euro 2020: Spania, in semifinale dupa ce a invins Elvetia la loviturile de departajare

Spania s-a calificat in semifinale la Euro 2020, dupa ce a invins Elvetia, scor 3-1, la loviturile de departajare dupa 120 de minute, scorul a fost 1-1). Chiar daca Sommer a reusit sa isi tina echipa in viata intervenind de mai multe ori, Unai Simon a aparat doua penaltiuri si a obtinut calificarea pentru reprezentativa lui Luis Enrique.

Avertisment OMS de ultima ora pentru suporterii Euro 2020. Ce pericol ii pandeste

Pandemia de Covid-19 este departe de a se sfarsi, in ciuda relaxarii totale pe care multa lume o manifesta. Recent, OMS a lansat un nou avertisment catre suporterii de fotbal care se pregatesc sa calatoreasca pentru a-si sustine echipele favorite. Atentionarea a fost facuta cu o zi inainte de sferturile de finala ale EURO 2020, .

Elvetia Spania, primul sfert de finala la EURO 2020

Sankt Petersburg gazduieste, vineri, de la ora 19:00, primul sfert de finala la EURO 2020, partida Elvetia Spania.

Anglia, fara suporteri in sferturile de finala de la Euro 2020. Ce se intampla cu fanii nationalei Albionului

Anglia ar putea juca in sferturile de finala de la Euro 2020 fara sa fie incurajata de suporteri. Dupa victoria istorica in fata Germaniei, cu 2-0, nationala Albionului se va deplasa, pentru prima ora la acest turneu final, in afara tarii. Partida contra Ucrainei, de sambata, 3 iulie, va fi gazduita de Stadio Olimpico din .

actualitate, 22:45