08:45

Euro 2020: Spania, in semifinale dupa ce a invins Elvetia la loviturile de departajare

Spania s-a calificat in semifinale la Euro 2020, dupa ce a invins Elvetia, scor 3-1, la loviturile de departajare dupa 120 de minute, scorul a fost 1-1). Chiar daca Sommer a reusit sa isi tina echipa in viata intervenind de mai multe ori, Unai Simon a aparat doua penaltiuri si a obtinut calificarea pentru reprezentativa lui Luis Enrique. continuă pe Hotnews

TIKI - TAKA A ZIS CEASUL EURO 2020: Elvetia - Spania 1-1 (1-3 la penalty-uri)

Spania este prima echipa calificata in semifinalele EURO 2020, dupa ce a trecut in urma loviturilor de departajare de eroica echipa a Elvetiei. Ambele formatii veneau dupa doua partide absolut nebune, cu un consum enorm de energie. Eram avertizati ca o parte dintre combatanti vor fi cu bateriile la nivel minim, pentru ca, deocamdata, fotbalul este jucat de oameni si nu de roboti.

Elvetia Spania, primul sfert de finala la EURO 2020

Sankt Petersburg gazduieste, vineri, de la ora 19:00, primul sfert de finala la EURO 2020, partida Elvetia Spania.

EURO 2020, sferturi. Spania, calificare dramatica in semifinale dupa ce a invins Elvetia la loviturile de departajare

Reprezentativa Spaniei s-a calificat in semifinale la Euro-2020, dupa ce a invins selectionata Spaniei, scor 3-1, la loviturile de departajare, vineri, la Sankt Petersburg, in sferturile competitiei.

LiveBLOG Euro 2020: Belgia vs Italia 1-2 (Rep. II) - Meci superb la Munchen

Derbiul sferturilor de la Euro 2020 se joaca la Munchen, intre Belgia si Italia, doua dintre marile favorite la castigarea competitiei. Meciul este LiveBLOG pe HotNews. ro si in direct pe ProTV.

FRF: Zero cazuri de Covid-19 la Bucuresti la Euro 2020, la partidele gazduite de Arena Nationala

Federatia Romana de Fotbal a anuntat, joi, ca pe durata partidelor gazduite de Bucuresti la Euro 2020 nu a fost consemnat vreun caz de infectare cu Covid-19. Bucurestiul a organizat patru meciuri de la turneul final: trei din faza grupelor si optimea de vis dintre Franta si Elvetia.

LiveBLOG Euro 2020: Suedia vs Ucraina 1-1 (Rep. II) - Forsberg, bara dupa bara

Suedia si Ucraina se vor infrunta in ultima partida a optimilor Campionatului European, la Glasgow, de la ora 22:00. Meciul va fi transmis in direct pe ProTV si LiveBLOG pe HotNews. ro.

Avertisment OMS de ultima ora pentru suporterii Euro 2020. Ce pericol ii pandeste

Pandemia de Covid-19 este departe de a se sfarsi, in ciuda relaxarii totale pe care multa lume o manifesta. Recent, OMS a lansat un nou avertisment catre suporterii de fotbal care se pregatesc sa calatoreasca pentru a-si sustine echipele favorite. Atentionarea a fost facuta cu o zi inainte de sferturile de finala ale EURO 2020, .

Asa am trait Elvetia - Spania 1-1. Meciul decis la loviturile de departajare

Asa am trait live text in aceasta pagina, vineri, de la ora 19:00, primul sfert de finala la EURO 2020, meciul Elvetia - Spania.

Spania elimina Elvetia la 11 metri si obtine calificarea in semifinale la EURO 2020

Tripla campioana europeana a avut nevoie de lovituri de departajare pentru a trece de Elvetia, vineri seara, la Sankt Petersburg, in primul sfert de finala de la EURO 2020.

Pontul zilei la Euro 2020: incep sferturile - Elvetia vs Spania Repriza a doua si teava cu goluri

Sferturile de la Euro 2020 incep in forta cu duelul dintre Elvetia si Spania. La Sankt Petersburg, cele doua nationale vor incerca sa-si puna in evidenta planul ofensiv, iar oboseala ar putea juca un factor foarte important.

actualitate, 08:45