00:07

Manchester City revine in inferioritate numerica si castiga in minutul 90 cu Schalke

Meci nebun la Gelsenkirchen, miercuri seara, intre Schalke 04 si Manchester City, fanii celor doua echipe trecand, pe rand, de la agonie la extaz. City s-a impus cu 3-2, in inferioritate numerica, dupa ce a deschis scorul 1-0) si s-a vazut apoi condusa la pauza, cu 2-1. continuă pe Online Sport

Cetatenii iau cu asalt Germania. Avancronica meciului Schalke - Manchester City

Vedeti mai jos cele mai interesante amanunte inaintea confruntarii de miercuri seara dintre Schalke 04 si Manchester City din prima mansa a optimilor Ligii Campionilor.

Champions League: Atletico Madrid vs Juventus Torino, duelul serii; Schalke 04 va ncerca sa faca fata celor de la Manchester City

Ultima seara din turul optimilor Champions League aduce alte doua partide interesante. Wanda Metropolitano, stadionul pe care va avea loc marea finala a competitiei, va gazdui duelul dintre Atletico Madrid si Juventus, echipe care au ajuns de cate doua ori in finala in ultimele cinci sezoane, insa nu au reusit sa se impuna. Cealalta partida a serii le va pune fata in fata pe Schalke 04, echipa care trece printr-un sezon dificil in Bundesliga locul 14) si Manchester City, liderul provizoriu al Premier League. 12 victorii in ultimele 13 partide in toate competitiile au cetatenii, singura infrangere venind in fata lui Newcastle 2-1).

actualitate, 00:07