18:15

Marketa Vondrousova

Jucatoarea de 16 ani a eliminat campioana de la Wimbledon in turul trei la WTA Madrid

Mirra Andreeva a obtinut calificarea in optimile turneului WTA de la Madrid, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Marketa Vondrousova, scor 7-5, 6-1.

Campioana de la Wimbledon anunta ca divorteaza dupa mai putin de doi ani de casnicie. A luat si pisica!

Marketa Vondrousova, campioana en-titre de la Wimbledon, a anuntat in presa din Cehia ca s-a despartit de sotul sau la nici doi ani de zile de la nunta.

WTA Stuttgart: A doua favorita, esec in sferturile de finala

Aryna Sabalenka nu trece prin cea mai buna perioada a carierei, iar la turneul WTA 500 de la Stuttgart s-a oprit in sferturile de finala in fata cehei Marketa Vondrousova 8 WTA), scor 3-6, 6-3, 7-5.

Activeaza Modul Multiplu la Indian Wells pentru un potential extra castig de pana la 70 la suta

Turneul de la Indian Wells programeaza, luni, 11 martie, mai multe meciuri extrem de interesante din faza turului al treilea in competitia feminina. Maria Sakkari, Naomi Osaka, Elina Svitolina, Sloane Stephens sau Marketa Vondrousova sunt favorite in meciurile lor pentru calificarea in optimile de finala la competitia dotat cu premii totale in valoare de aproape 9 milioane de dolari americani.

Sorana Cirstea, dupa meciul de poveste de la Dubai: E cea mai mare revenire din cariera mea

Dupa ce s-a calificat in semifinalele turneului WTA de la Dubai, dupa un meci de poveste, Sorana Cirstea a declarat ca victoria reusita in fata cehoaicei Marketa Vondrousova reprezinta cea mai mare revenire din cariera sa. Cred ca e cea mai mare revenire din cariera mea, a declarat Cirstea imediat dupa meciul castigat in fata .

Sorana Cirstea, in semifinalele turneului de la Dubai, dupa un comeback senzational! Romanca a invins-o pe campioana de la Wimbledon

Sorana Cirstea s-a calificat in semifinalele turneului WTA de la Dubai, dupa o victorie de senzatie obtinuta in fata cehoaicei Marketa Vondrousova, campioana en titre de la Wimbledon. Jucatoarea noastra s-a impus in trei seturi, cu 2-6, 7-6 71), 6-2, la capatul unui meci care a durat doua ore si 41 de minute. Clasata pe .

Sorana Cirstea, reactie dupa revenirea carierei, in sferturi la Dubai: Nici nu stiu cum am castigat (VIDEO)

Sorana Cirstea a reusit sa se califice in semifinalele turenului de la Dubai, dupa ce a revenit absolut senzational in meciul disputat in fata cehoaicei Marketa Vondrousova si s-a impus in trei seturi, scor 2-6, 7-6 1), 6-1. Vondrousova, detinatoarea trofeului de anul trecut de la Wimbledon, parea sa se impuna fara probleme in fata romancei. Castigase primul set cu 6-2 si conducea in cel de-al doilea cu 5-1, numai ca Sorana Cirstea a realizat un come-back de-a dreptul uluitor reusind sa salveze sase mingi de meci, adjudecandu-si setul 2 si impunandu-se fara drept de apel in cel decisiv. Sorana Cirstea: E revenirea carierei, nu stiu cum am castigat .

Sorana Cirstea, victorie senzationala, la WTA Dubai. Ce a declarat dupa ce a invins-o pe Vondrousova: Cea mai mare revenire

Reusita de proportii pentru Sorana Cirstea. Jucatorea romana de fotbal a bifat o victorie de senzatie impotriva lui Marketa Vondrousova, iar la finalul meciului a facut o serie de declaratii impresionante. Cum se simte sportiva in aceasta isostaza si cat de grea a fost revenirea. Sorana Cirstea, victorie imediat dupa revenire Sorana Cirstea, jucatoarea romana .

Sorana Cirstea in semifinale la Dubai dupa o revenire de senzatie: Nu ma gandeam ca voi castiga

Jucatoarea Sorana Cirstea a intors spectaculos scorul in meciul cu Marketa Vondrousova din Cehia, joi, in sferturile turneului WTA 1000 de la Dubai.

Sorana Cirstea, victorie de senzatie impotriva campioanei de la Wimbledon. Romanca e in semifinale la Dubai

Jucatoarea romana de tenis Sorana Cirstea a reusit o victorie de senzatie in fata cehoaicei Marketa Vondrousova, campioana en titre de la Wimbledon.

Sorana Cirstea, prima reactie dupa revenirea carierei si calificarea in semifinalele WTA Dubai

Sorana Cirstea s-a calificat in semifinalele turneului WTA 1000 de la Dubai, iar sportiva noastra a descris victoria cu Marketa Vondrousova de la 2-6, 1-5 si sase mingi de meci salvate) drept cea mai mare revenire din cariera ei.

LiveBLOG Sorana Cirstea - Marketa Vondrousova, in sferturi la WTA Dubai Revenire incredibila - Romanca a salvat cinci mingi de meci

Sorana Cirstea si Marketa Vondrousova se dueleaza joi in sferturile turneului WTA 1000 de la Dubai. Partida este transmisa in direct pe DigiSport 2 si in format LiveBLOG pe HotNews. ro.

Sorana Cirstea vs Marketa Vondrousova - Ora de start si cine transmite partida din sferturile WTA Dubai

Sorana Cirstea si-a egalat cea mai buna clasare din cariera, iar joi va incerca sa obtina noi puncte in ierarhia mondiala. Sportiva noastra o va intalni pe Marketa Vondrousova campioana en-titre de la Wimbledon) in sferturile turneului WTA 1000 de la Dubai.

Adversara Soranei Cirstea din sferturile WTA Dubai - Campioana en-titre de la Wimbledon

Sorana Cirstea s-a calificat in sferturile WTA Dubai de categorie 1000), faza a competitiei unde va da peste Marketa Vondrousova, campioana en-titre de la Wimbledon.

WTA Doha: infrangere in optimi pentru campioana de la Wimbledon

Marketa Vondrousova a parasit turneul WTA 1000 de la Doha, campioana en-titre de la Wimbledon fiind invinsa in optimi de Anastasia Pavlyuchenkova locul 32 mondial).

VIDEO Surpriza mare la Australian Open 2024 - infrangere drastica pentru campioana de la Wimbledon

Dayana Yastremska a furnizat prima mare surpriza de la Australian Open 2024, sportiva din Ucraina invingand-o clar pe Marketa Vondrousova campioana la Wimbledon 2023).

Cine se lupta pentru titlul de cea mai buna jucatoarea a anului in circuitul WTA

Sase sportive au fost nominalizate la titlul de cea mai buna jucatoare a anului din circuitul WTA. Vorbim despre Iga Swiatek, Aryna Sabalenka, Coco Gauff, Jessica Pegula, Elena Rybakina si Marketa Vondrousova.

VIDEO Turneul Campioanelor: Castigatoarea US Open, calificare dramatica in semifinale

Coco Gauff s-a aflat la un game distanta de eliminarea de la Turneul Campioanelor 2023, dar sportiva din SUA a reusit pana la urma sa o invinga pe Marketa Vondrousova si s-a calificat in semifinale.

Turneul Campioanelor: Victorii pentru Iga Swiatek si Ons Jabeur

Poloneza Iga Swiatek si sportiva tunisiana Ons Jabeur le-au invins pe Coco Gauff, respectiv Marketa Vondrousova, joi, in grupa B de la Turneul Campioanelor.

VIDEO Campioana de la Wimbledon, la un pas de eliminarea de la Turneul Campioanelor

Marketa Vondrousova si Ons Jabeur s-au intalnit la Turneul Campioanelor, meciul fiind o reeditare a finalei din acest sezon de la Wimbledon. Diferenta a fost ca de aceasta data s-a impus sportiva din Tunisia.

actualitate, 18:15