13:00

Meci Ligii

Romania, cu ochii pe Metz CSM Bucuresti: precedentul care ne da dreptul sa visam la un miracol sportiv

Campioana Romaniei va juca, astazi ora 17. 00), returul cu Metz in sferturile Ligii Campionilor dupa un meci dezolant, pierdut in tur la trei goluri diferenta.

Dortmund - PSG, meci superb in semifinalele Ligii Campionilor

In Germania, s-a jucat o partida electrizanta, insa calificarea se va decide, in mod clar, dupa returul din Franta.

FC Botosani, in afara locurilor retrogradabile, dupa ce a invins Petrolul

FC Botosani a iesit din zona rosie a clasamentului dupa ce s-a impus cu scorul de 2-1 in deplasarea de la Petrolul Ploiesti, luni, intr-un meci din etapa cu numarul sapte a play-out-ului Ligii 1. FC Botosani este pe cale sa realizeze un nou mic miracol in fotbalul autohton. Desi nimeni nu le mai dadea .

CFR Cluj Sepsi OSK 2-1! Muhar, omul providential al ardelenilor

CFR Cluj a invins-o in extremis pe Sepsi OSK Sfantu Gheorghe, cu scorul de 2-1, pe teren propriu, intr-un meci din etapa cu numarul sapte a play-off-ului Ligii 1. CFR a deschis scorul in minutul 6 prin Muhar, dar covasnenii au egalat rapid din penalty, in minutul 20, prin Isnik Alimi, dupa ce Alin Fica .

infrangere pentru CSM Bucuresti in sferturile Ligii Campionilor. E nevoie de un meci mare in returul din Franta

Campioana Romaniei a inceput cu stangul dubla cu Metz pentru calificarea in Final Four.

Toti ochii pe Neagu: CSM ataca, astazi, blestemul sferturilor Ligii Campionilor intr-un meci urias

Tigroaicele vor fi sustinute de niste tribune arhipline, de la ora 17.

Liga 2: Remiza intre Gloria Buzau si Corvinul, in ultimul meci al rundei

Etapa a sasea din play-off-ul ligii secunde s-a terminat joi cu partida dintre Gloria Buzau si Corvinul Hunedoara, incheiata cu scorul de 2-2.

Meci pentru istorie! isi deschide o parfumerie daca ia a cincea Liga a Campionilor (VIDEO)

Eliza Samara este la o partida distanta de a scrie o pagina de istorie in sportul romanesc. Ea si colegele sale de la formatia KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg vor juca vineri returul finalei Ligii Campionilor, dupa 3-2 in tur.

FC Botosani Dinamo 2-1! Golul lui Mailat o (in)Groapa pe Dinamo

FC Botosani viseaza la salvarea de la retrogradare dupa ce a castigat derby-ul codaselor Ligii 1 contra celor de la Dinamo, cu scorul de 2-1, printr-un gol marcat in prelungiri. Meci nebun la Botosani, unde echipa locala a obtinut trei puncte de aur in lupta pentru salvarea de la retrogradare. Formatia lui Bogdan Andone a .

Otelul U Cluj 1-0! Trupa lui Dorinel Munteanu, un nou succes in fata Sepcilor Rosii

Otelul Galati a invins-o pe Universitatea Cluj cu scorul de 1-0, pe teren propriu, intr-un meci din etapa a cincea a play-out-ului Ligii 1. La trei zile distanta de meciul direct din semifinalele Cuperi Romaniei, cand Otelul s-a impus cu 2-1, echipa lui Dorinel Munteanu a obtinut o noua victorie in fata Universitatii Cluj. Unicul .

Liga 2: Unirea Slobozia invinge pe CSC Selimbar si e aproape de promovare

Unirea Slobozia s-a impus in fata echipei CSC 1599 Selimbar, scor 2-1, intr-un meci disputat la Cisnadie, duminica, in etapa a cincea din play-off-ul Ligii 2 la fotbal.

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor, dupa 4-3 cu Manchester City

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a castigat cu Manchester City la scorul de 4-3, in urma loviturile de departajare, in deplasare, intr-un meci din mansa secunda a sferturilor de finala in care scorul a fost egal, 1-1.

Real Madrid isi continua drumul catre titlul cu numarul 15 in Liga Campionilor. Va intalni pe Bayern Munchen in semifinale

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe Manchester City cu scorul de 4-3, la loviturile de departajare, miercuri seara, in deplasare, intr-un meci din mansa secunda a sferturilor de finala in care scorul a fost egal, 1-1, atat la capatul celor 90 de minute regulamentare, cat si .

CFR Cluj FCSB 0-1! Golul lui Coman inchide lupta la titlu

FCSB a invins-o pe CFR Cluj cu 1-0, in Gruia, dupa golul din lovitura libera reusit de Florinel Coman, si s-a distantat la 13 puncte in fruntea Ligii 1, cu doar sase etape inainte de finalul campionatului. Ros-albastrii au dominat inceputul de meci din Gruia si puteau deschide scorul in minutul 11, cand balonul trimis .

Real Madrid - Manchester City: Remiza cu 6 goluri intre, in sferturile Ligii Campionilor

Real Madrid a terminat la egalitate cu Manchester City, 3-3 2-1), marti seara, pe stadionul Santiago Bernabeu, intr-un meci spectaculos disputat in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor la fotbal.

Seara remizelor in Liga Campionilor: Real Madrid-Manchester City 3-3 si Arsenal Londra-Bayern Munchen 2-2

Real Madrid a terminat la egalitate cu Manchester City, 3-3 2-1), marti seara, pe stadionul Santiago Bernabeu, intr-un meci spectaculos disputat in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor la fotbal, potrivit agerpres. ro. Pentru campioana en titre au inscris Bernardo Silva 2), Phil Foden 66) si Josko Gvardiol 71), in timp ce pentru .

Spectacol total pe Bernabeu cu sase goluri intre Real Madrid si Manchester City

In poate cel mai asteptat duel din sferturile de finala ale Ligii Campionilor, Real Madrid si Manchester City au remizat scor 3-3 la capatul unui meci extrem de spectaculos.

Continua cosmarul lui Dinamo! Cainii, invinsi la Galati cu un gol marcat la ultima faza

Otelul Galati a invins-o in extremis pe Dinamo, cu scorul de 1-0, pe teren propriu, intr-un meci din play-out-ul Ligii 1. Dupa ce etapa trecuta a fost egalata de Petrolul in minutul 90+13, Dinamo a trait un nou cosmar la Galati. Otelul lui Dorinel Munteanu s-a impus cu 1-0 gratie reusitei lui Razvan Tanasa, care .

U Cluj, punct in extremis scos pe terenul lui FC Hermannstadt

FC Hermannstadt si Universitatea Cluj au remizat, scor 1-1, la Sibiu, intr-un meci contand pentru etapa a treia a play-out-ului Ligii 1. FC Hermannstadt a deschis scorul in minutul 33 prin Ianis Stoica, fotbalist care in prima parte a campionatului a evoluat pentru Universitatea Cluj. Sepcile rosii au plecat de la Sibiu cu un punct, .

actualitate, 13:00