13:30

Miami Open: Serena Williams, invinsa de Svetlana Kuznetova

România Liberă România Liberă,

Jucatoarea americana de tenis Serena Williams, numarul 1 mondial, a fost invinsa, luni seara, de rusoaica Svetlana Kuznetova cu 6-7 3), 6-1, 6-2, luni, in optimile de finala ale turneului WTA Premier de la Miami Florida). continuă pe România Liberă

Miami Open 2016: Simona Halep, nemultumita de performanta sa

Jucatoarea romana Simona Halep si-a exprimat, vineri, nemultumirea privind performanta sa in meciul cu Daria Kasatkina, in cadrul turneului Miami Open 2016.

Serena Williams, eliminata de la Miami

Jucatoarea americana de tenis Serena Williams, numarul unu mondial, a fost invinsa de rusoaica Svetlana Kuznetova cu 6-7 3), 6-1, 6-2, luni, in optimile de finala ale turneului WTA Premier de la Miami.

VIDEO Serena Williams a ratat o minge de meci la Miami si a alergat serios pentru victorie

Jucatoarea americana Serena Williams, locul 1 WTA, a invins-o, vineri, cu scorul de 6-3, 5-7, 6-2, pe compatrioata ei Christina Mchale, locul 56 WTA, dupa un meci care a durat doua ore si sapte minute, in turul secund al Miami Open.

Serena Williams se califica in optimi la Miami Open si atinge inca o cifra uriasa

Serena Williams s-a calificat in optimile de finala de la Miami Open, turneu la care n-a mai pierdut un meci din 2012.

Sperietura pentru Serena Williams in primul meci la Miami Open

Serena Williams, principala favorita la castigarea Miami Open, turneul WTA Premier Mandatory de 6. 8 de dolari care tine capul de afis in tenisul feminin in aceasta perioada, a avut nevoie de trei seturi pentru a ajunge in turul al treilea.

Serena Williams, eliminata in optimi la Miami. Nu s-a mai intamplat de 16 ani sa rateze sferturile

Calificata in sferturile de finala la Miami Open, Simona Halep a primit luni o noua veste buna dupa eliminarea polonezei Agnieszka Radwanska. Principala favorita Serena Williams a fost eliminata si lasa deschisa lupta pentru un loc in finala pe partea de sus a tabloului. Invingatoarea meciului Halep-Bacsinszky va juca in semifinale cu invingatoarea meciului Kuznetsova-Svitolina sau Makarova.

Niculescu si Begu alaturi de Halep in optimi la Miami Open

Jucatoarea Monica Niculescu s-a calificat, duminica seara, in optimile de finala la Miami Open, turneu unde o avem in primele 16 si pe Simona Halep.

Monica Niculescu ajunge in optimi la Miami Open

VIDEO Serena Williams se cearta cu arbitrul de scaun: Mereu te iei de mine! Ori imi dai avertisment, ori taci!

Serena Williams s-a rafuit cu arbitrul de scaun Kader Nouni in timpul partidei cu Zarine Diyas. Serena a obtinut victoria cu numarul 750 in WTA si va juca azi in sferturi.