20:30

Miami Seturi

FOTOVIDEO. Momente de tandrete intre campionul Jannik Sinner si Laura Pausini. Ce a facut cantareata dupa finala de la Miami a italianului

Jannik Sinner a castigat turneul ATP de la Miami. Italianul l-a distrus pe bulgarul Dimitrov, in doua seturi, 6-3, 6-1. Laura Pausini a incercat sa-l sarute pe Sinner Laura Pausini a fost prezenta pentru a-l sustine pe Jannik Sinner la victoria sa din finala turneului de la Miami, unde l-a invins pe Grigor Dimitrov cu .

Jannik Sinner, campion la Miami! Italianul a castigat finala cu fostul iubit al Madalinei Ghenea

Jannik Sinner a cucerit marele trofeu la Miami Open, dupa ce l-a invins in finala pe bulgarul Grigor Dimitrov, in doua seturi categorice, cu scorul de 6-3, 6-1. Italianul Jannik Sinner continua sa impresioneze in circuitul ATP, dupa un nou succes de rasunet. Campionul de la Australian Open si-a trecut in palmares trofeul de la .

VIDEO Jannik Sinner, castigatorul turneului ATP Miami

Jannik Sinner a castigat turneul ATP de la Miami, dupa ce l-a invins in doua seturi pe Grigor Dimitrov, scor 6-3, 6-1.

Danielle Collins, victoria carierei! in sezonul retragerii, americanca a castigat primul turneu Masters

Americanca Danielle Collins, care la finalul acestui sezon se va retrage, a castigat primul turneu de categorie Masters din cariera, dupa ce a invins-o in finala de la Miami pe kazaha Elena Ribakina, in doua seturi, scor 7-5, 6-3. Collins a produs surpriza la competitia din Florida, devenind jucatoarea cea mai slab clasata care reuseste .

Castigatoarea turneului WTA Miami

Danielle Collins a castigat turneul WTA de la Miami, dupa ce a invins-o in doua seturi in finala pe Elena Rybakina, scor 7-5, 6-3.

Jucatorul momentului in circuitul ATP, victorie in fata campionului en-titre la Miami

Jannik Sinner a obtinut calificarea in finala turneului ATP de la Miami, dupa ce l-a invins in doua seturi pe Daniil Medvedev, scor 6-1, 6-2.

Surpriza la turneul de la Miami! Carlos Alcaraz, eliminat in sferturi

Carlos Alcaraz a fost eliminat in sferturile de finala ale turneului ATP Masters 1. 000 de la Miami, dupa ce a fost invins de bulgarul Grigor Dimitrov, in doua seturi, cu scorul de 6-2, 6-4. Principalul favorit al competitiei din Florida, Alcaraz venea la Miami din postura de castigator la Indian Wells, unde a reusit sa-si .

ATP Miami: Campionul en-titre, calificare la pas in semifinale

Daniil Medvedev s-a calificat in semifinalele turneului ATP de la Miami, dupa ce l-a invins in doua seturi pe Nicolas Jarry, scor 6-2, 7-67).

Favorita numarul cinci, eliminata in sferturi la WTA Miami - Tabloul complet al semifinalelor

Jessica Pegula a fost eliminata in sferturile turneului WTA de la Miami, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Ekaterina Alexandrova, scor 6-3, 4-6, 4-6.

Sorana s-a oprit in optimi la Miami Open

Sorana Cirstea a fost invinsa in doua seturi 3-6, 2-6, de americanca Danielle Collins. aflata in mare forma.

Fosta lidera WTA, calificare la pas in sferturi la WTA Miami

Victoria Azarenka a obtinut calificarea in sferturile turneului WTA de la Miami, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Katie Boulter, scor 7-5, 6-1.

Simona Halep, reactie transanta la adresa lui Caroline Wozniacki: Daca nu intelege, sa i se traduca

Simona Halep s-a intors in Romania dupa participarea la Miami Open si a oferit cateva declaratii de presa, vorbind inclusiv despre afirmatiile controversate pe care le-a facut Caroline Wozniacki la adresa ei, transmite GSP. Halep a fost eliminata de la Miami Open din primul tur, fiind invinsa in trei seturi de Paula Badosa. Pentru fostul lider WTA a fost prima partida jucata dupa 29 august 2022, cand a izbucnit scandalul de dopaj.

Sorana Cirstea, de neoprit la Miami! Romanca e in optimile competitiei

Sorana Cirstea s-a calificat in optimile de finala ale turneului WTA 1. 000 de la Miami, dupa ce a invins-o in doua seturi pe rusoaica Daeia Kasatkina, scor 7-5, 6-2. Cap de serie numarul 19, Sorana Cirstea a obtinut victoria dupa o ora si 28 de minute. Kasatkina a condus cu 3-0 si 4-2, dar apoi .

Elevul lui Patrik Mouratoglou, invins categoric in turul al doilea la ATP Miami

Holger Rune s-a oprit in turul al doilea al turneului ATP 1000 de la Miami, dupa ce a fost invins categoric de maghiarul Fabian Marozsan 57 ATP) in doua seturi, scor 6-1, 6-1.

Sorana Cirstea, in turul al treilea la Miami! Romanca a invins-o fara drept de apel pe Sloane Stephens

Sorana Cirstea a invins-o in doua seturi pe americanca Sloane Stephens, cu 6-2, 6-1, si s-a calificat in runda a treia a turneului WTA 1. 000 de la Miami. Cap de serie numarul 19, Sorana Cirstea s-a impus in doar 52 de minute, dupa ce meciul a fost intrerupt vineri, din cauza ploii, la scorul de .

Fosta lidera WTA, eliminata in turul doi la Miami

Caroline Wozniacki a fost eliminata in turul doi al turneului WTA de la Miami, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Anhelina Kalinina, scor 7-5, 5-7, 4-6.

inca o favorita eliminata de la WTA Miami

Elise Mertens a fost eliminata in turul doi al turneului WTA de la Miami, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Taylor Townsend, scor 6-2, 6-2.

Cine este Carlos Martinez, noul antrenor al Simonei Halep. Motivul pentru care a renuntat la o alta jucatoare de tenis: Sper sa ne intelegem

Simona Halep a fost invinsa, la revenirea dupa o suspendare pentru dopaj, in trei seturi de Paula Badosa la Miami Open. Dupa meci, sportiva noastra avea sa precizeze si cine este noul antrenor. Asa ca, citeste mai departe si afla cine este Carlos Martinez, noul antrenor al Simonei Halep, precum si motivul pentru care a .

Reactia Simonei Halep dupa meciul pierdut cu Badosa la Miami Open: Am stiut ca va fi greu. Ce urmeaza pentru fosta lidera mondiala

Simona Halep si-a facut reintrarea in circuit la Miami Open, unde a fost invinsa de Paula Badosa dupa un meci de trei seturi si aproape doua ore.

WTA Miami: Paula Badosa reactioneaza dupa ce a invins-o pe Simona Halep, la revenirea pe teren a romancei

Paula Badosa si Simona Halep s-au duelat timp de doua ore in runda inaugurala a turneului WTA 1. 000 de la Miami, iar jucatoarea din Spania s-a impus in trei seturi, scor 1-6, 6-4, 6-3. La finalul partidei, fosta ocupanta a locului 2 mondial a explicat cat de importanta este aceasta victorie pentru ea.

actualitate, 20:30