20:15

Milan Napoli

Lupta pentru Liga Campionilor continua in Serie A! Juventus Milan si Napoli Roma, meciurile etapei

Inter Milano este noua campioana din Serie A, insa miza ramane in continuare una uriasa pentru meciurile din Italia, atat in zona rosie a clasamentului, dar in special in prima jumatate, acolo unde mai multe echipe se lupta pentru locurile de Liga Campionilor, in sezonul in care Serie A va trimite cinci echipe in competitia de top a Europei.

VIDEO Campioana Italiei, tot mai departe de locurile de Champions League - infrangere cu AC Milan

Napoli, campioana en-titre a Italiei, a pierdut cu 1-0 pe terenul echipei AC Milan si se afla la sapte puncte in spatele echipei de pe locul 4 din Serie A, ultimul care asigura calificarea in Champions League.

Serie A: Milan vs Napoli - Derby de Champions League pe San Siro

Milan - Napoli, meci contand pentru etapa a 24-a din campionatul Italiei, este programat, duminica, 11 februarie, de la ora 21:45, pe San Siro, si va fi transmis in direct de Digi Sport 3, Orange Sport 2 si Prima Sport 2.

P Juventus si Milan in urmarirea liderului din Serie A

Etapa a 19-a din Serie A, prima din 2024, se incheie duminica, 7 ianuarie, cu cinci partide care le vor avea printre protagoniste pe AC Milan, Juventus, Napoli, Lazio si AS Roma, echipe cu pretentii pentru locurile fruntase din campionatul italian. Acum, pe Betano, beneficiezi de un castig suplimentar de 15% bonus de 15%) pentru un bilet multiplu cu cinci selectii, asa cum vom vedea in exemplul de mai jos.

Juventus si Milan in urmarirea liderului din Serie A

Etapa a 19-a din Serie A, prima din 2024, se incheie duminica, 7 ianuarie, cu cinci partide care le vor avea printre protagoniste pe AC Milan, Juventus, Napoli, Lazio si AS Roma, echipe cu pretentii pentru locurile fruntase din campionatul italian.

Descoperire socanta la un meci de fotbal! Trupul neinsufletit al unui suporter a fost gasit intr-o parcare Acesta ar fi incercat sa intre fara bilet

Un barbat in varsta de 42 de ani din Bacoli a murit, dupa ce ar fi cazut de la aproximativ 20 de metri incercand sa intre la meciul din Napoli si AC Milan. Trupul sau neinsufletit a fost descoperit de autoritati intr-o parcare abandonata, relateaza Gazzetta dello Sport. Victima era impreuna cu un prieten de-al sau .

Suporter mort in timp ce incerca sa intre la un meci din campionatul Italiei fara bilet

Cadavrul unui suporter infocat a fost gasit de politisti intr-o parcare abandonata la o zi dupa meciul dintre Napoli si AC Milan.

Un barbat a murit incercand sa intre fara bilet la meciul dintre Napoli si AC Milan

Antonio Scotto Di Luzio, un locuitor din Bacoli comuna din provincia Napoli), a fost gasit mort intr-o parcare abandonata de sub tribuna rezervata oaspetilor de la stadionul Diego Armando Maradona, unde campioana Italiei a jucat duminica impotriva formatiei AC Milan, informeaza Gazzetta dello Sport.

Serie A: Remiza nebuna intre campioana en-titre si AC Milan

Napoli si AC Milan au remizat pe Stadio Diego Maradona, scor 2-2, in etapa cu numarul 10 din Serie A. Campioana Italiei a fost condusa cu 2-0, dar a revenit si a smuls un punct din acest joc.

Serie A: Inter Milano, invinsa de un roman Victorii pentru Milan si Napoli Echipa lui Razvan Marin scapa de ultimul loc

Inter Milano a suferit prima infrangere in acest sezon de Serie A pe teren propriu, scor 1-2 cu Sassuolo, in etapa a sasea din Italia. Pentru oaspeti, romanul Daniel Boloca a fost titular.

Oficial: Gennaro Gattuso, noul antrenor al unei echipe de traditie

Fost antrenor la Milan si Napoli, italianul Gennaro Gattuso a fost anuntat oficial ca noul antrenor al francezilor de la Olympique Marseille.

VIDEO Antrenorul lui Napoli si decizia prin care arbitrul a ajutat-o pe AC Milan sa se califice in semifinale

Napoli a obtinut doar o remiza in returul cu AC Milan si a fost eliminata in sferturi din Champions League. La finalul partidei de pe Stadio Diego Armando Maradona, antrenorul Luciano Spalletti a dat vina pe arbitraj.

DigiSport: Au avut de ce sa rada! Cele mai tari meme-uri aparute dupa ce Real Madrid si Milan le-au eliminat pe Chelsea si Napoli

Real Madrid a invins-o pe Chelsea, scor 2-0 4-0 la general), iar AC Milan a remizat pe terenul lui Napoli, scor 1-1 2-1 la general), in mansa retur a sferturilor Champions League.

Vedeta lui Napoli si mesajul emotionant postat dupa eliminarea din Champions League

Aflata aproape de cucerirea primului titlu in Serie A fara Diego Maradona, Napoli parea de neoprit in acest sezon, dar echipa lui Luciano Spalletti a fost eliminata de AC Milan in sferturile Champions League. Dupa returul de marti, scor 1-1 1-2 la general), Khvicha Kvaratskhelia a postat un mesaj pe retelele de socializare.

Real Madrid si AC Milan s-au calificat in semifinalele Ligii Campionilor

Echipele Real Madrid si AC Milan s-au calificat, marti, in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce au eliminat in sferturile competitiei formatiile Chelsea, respectiv Napoli.

Deznodamant asteptat in Liga Campionilor: Real Madrid si AC Milan sunt primele echipe calificate in semifinale

Real Madrid si AC Milan sunt primele echipe calificate in semifinale dupa ce au trecut de Chelsea si respectiv Napoli in sferturile de finala ale Ligii Campionilor. Real Madrid, detinatoarea trofeului, s-a calificat fara emotii in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe Chelsea cu scorul de 2-0 0-0), marti seara, la .

Napoli - AC Milan 1-1. Rossonerii revin dupa 17 ani in semifinalele Ligii Campionilor

AC Milan reuseste o calificare spectaculoasa in semifinalele Ligii Campionilor dupa o absenta de 17 ani. A fost o seara in care fanii rossonerilor au trait cu sufletul la gura fiecare duel din careul favoritilor.

LiveBlog Champions League: Napoli vs Milan Chelsea vs Real Madrid - Spaniolii isi dubleaza avantajul

Primele doua semifinaliste ale Champions League se vor decide in aceasta seara, dupa partidele Chelsea vs Real Madrid si Napoli vs Milan. Madrilenii sunt la un pas de calificare, dupa 2-0 in tur, in timp ce liderul din Italia spera sa intoarca infrangerea la limita. Meciurile sunt transmise liveblog pe HotNews. ro.

Champions League ultimele dueluri pentru careul de asi: Real, City, Inter si Milan sunt favorite

Cele 4 duble manse din sferturile UEFA Champions League isi vor afla deznodamantul in aceasta saptamana. Marti, 18 aprilie, de la ora 22:00, Chelsea primeste vizita celor de la Real Madrid, in timp ce AC Milan se deplaseaza pe terenul lui Napoli. O zi mai tarziu, de la aceeasi ora, Bayern incearca remontada pe Allianz Arena cu Manchester City, in timp ce Inter o gazduieste pe Benfica.

Champions League: Napoli vs Milan - Liderul cauta revansa in fata campioanei

Napoli - Milan, meci contand pentru mansa a doua a sferturilor de finala din Liga Campionilor, este programat, marti, 18 aprilie, de la ora 22:00, pe San Paolo, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2, Orange Sport 3 si Prima Sport 2.

actualitate, 20:15