05:15

MINUT cu MINUT Romania - Polonia in optimile Campionatului Mondial de handbal feminin

Romania a fost eliminata, duminica seara, de la Campionatul Mondial de Handbal feminin, pierzand cu Polnia 31-29 dupa ce a condus majoritatea meciului. Romania a avut o perioada de sapte minute fara gol care a intors soarta partidei. Iata meciul asa cum a fost minut cu minut, live text, pe site. continuă pe Online Sport

Romania intalneste astazi Polonia in optimile Campionatului Mondial de Handbal

Romania a ajuns in optimile Campionatului Mondial de Handbal feminin din Serbia dupa patru victorii si o infrangere in grupe, terminand pe locul al doilea in grup sa. In optimi, Romania intalneste Polonia, locul 3 din Grupa C, live text pe onlinesport. ro de la ora 21:15.

Romania si-a aflat adversara din optimile Campionatului Mondial de handbal

Norvegia a castigat ultimul meci din grupa C a Campionatului Mondial, rezultat care se traduce prin faptul ca Romania se va duela pentru un loc in sferturi cu Polonia, meci programat duminica, 15 decembrie, la ora 20.

Romania si-a aflat adversara din optimile Campionatului Mondial de handbal. Programul complet al optimilor

Rezultate din optimile Campionatului Mondial de handbal feminin

Duminica seara s-au disputat primele patru jocuri din faza optimilor de finala ale Campionatului Mondial de handbal feminin din Serbia. Din pacate echipa Romaniei a ratat calificarea in sferturi dupa ce a condus 51 de minute in meciul cu Polonia. Noua minute fara gol au fost de ajuns pentru ca totul sa se naruie pentru echipa lui Gheorghe Tadici, polonezele impunandu-se cu 31-29.

LIVESCORE Romania - Polonia (21:15)

Romania se va duela cu Polonia in optimile Campionatului Mondial de handbal feminin din Serbia. Echipa pregatita de Gheorghe Tadici vrea sa ajunga cat mai departe la turneul final. Trebuie sa evoluam la cel mai inalt nivel daca vrem sa ne calificam, a declarat selectionerul Romaniei. Partida va fi in direct pe Dolcesport si LIVESCORE pe HotNews. ro de la ora 21:15.

LIVESCORE Romania - Polonia 17-13 (PAUZA)

Romania se dueleaza cu Polonia in optimile Campionatului Mondial de handbal feminin din Serbia. Echipa pregatita de Gheorghe Tadici vrea sa ajunga cat mai departe la turneul final. Trebuie sa evoluam la cel mai inalt nivel daca vrem sa ne calificam, a declarat selectionerul Romaniei. Partida este in direct pe Dolcesport si LIVESCORE pe HotNews. ro.

Romania, eliminata la CM de handbal feminin. Polonia, Germania, Franta si Danemarca merg mai departe

Nationala feminina de handbal a Romaniei a fost invinsa surprinzator de Polonia cu scorul de 31-29, duminica, la Novi Sad, in optimile de finala ale Campionatului Mondial din Serbia. Romania a avut meciul in .

LIVETEXT Romania-Polonia in optimile CM de handbal feminin. Franta ne asteapta in sferturi daca batem Polonia

Romania joaca impotriva Poloniei pentru un loc in sferturile de finala ale Campionatului Mondial de handbal feminin, din Serbia. in cazul in care le elimina pe poloneze, tricolorele vor juca in sferturi cu Franta, Ramaneti pe www. adevarul. ro pentru a urmari partida in format livetext.

LIVETEXT Romania-Polonia in optimile CM de handbal feminin. Franta ne asteapta in sferturi, daca batem Polonia

Programul optimilor de finala la Campionatul Mondial de handbal feminin

Vedeti cum arata programul meciurilor din faza optimilor de finala la Campionatul Mondial de handbal feminin din Serbia. Printre cele 16 echipe se numara si Romania, tricolorele urmand a intalni, duminica seara de la 21:15 live text pe onlinesport. ro, echipa Poloniei. In cazul in care va trece de Polonia, lucru asteptat de toata lumea, Romania va juca in sferturi cu invingatoarea dintre Franta si Japonia.

actualitate, 05:15