08:00

Rezultate din optimile Campionatului Mondial de handbal feminin

Duminica seara s-au disputat primele patru jocuri din faza optimilor de finala ale Campionatului Mondial de handbal feminin din Serbia. Din pacate echipa Romaniei a ratat calificarea in sferturi dupa ce a condus 51 de minute in meciul cu Polonia. Noua minute fara gol au fost de ajuns pentru ca totul sa se naruie pentru echipa lui Gheorghe Tadici, polonezele impunandu-se cu 31-29. continuă pe Online Sport

Romania si-a aflat adversara din optimile Campionatului Mondial de handbal

Norvegia a castigat ultimul meci din grupa C a Campionatului Mondial, rezultat care se traduce prin faptul ca Romania se va duela pentru un loc in sferturi cu Polonia, meci programat duminica, 15 decembrie, la ora 20.

Romania si-a aflat adversara din optimile Campionatului Mondial de handbal. Programul complet al optimilor

actualitate, 08:00