14:45

Paulei Badosa

Veste buna pentru Simona Halep dupa ce si-a schimbat antrenorul. Fanii sportivei sunt cei mai fericiti

Simona Halep a revenit pe terenul de tenis dupa o absenta de mai bine de un an. in primul ei meci, inceputul a fost promitator, dar in cele din urma a pierdut in fata Paulei Badosa cu scorul de 6-1, 4-6, 3-6. Cu toate acestea, viitorul suna bine pentru sportiva romanca, dupa ce si-a schimbat .

Simona Halep, in primul interviu despre strategia dupa prima partida de tenis in urma celor 18 luni de stres: Nu am un plan. Sunt batrana

Dupa o infrangere in primul tur, in trei seturi, in fata Paulei Badosa, fostul numar 1 mondial si tripla campioana la turnee majore, Simona Halep, a reusit totusi sa isi pastreze zambetul pe buze, noteaza site-ul oficial al WTA. Simona Halep a vorbit despre emotiile legate de revenirea sa in tenis si despre ceea ce are pregatit pentru revenirea sa. Simona Halep asteapta sa se antreneze cu Carlos Martinez .

Simona Halep si-a ales noul antrenor. Sper sa mearga bine

Simona Halep, una dintre cele mai renumite si apreciate jucatoare de tenis din Romania, a revenit pe terenul de joc intr-o confruntare tensionata impotriva Paulei Badosa in primul tur al turneului WTA 1. 000 de la Miami. Cu toate acestea, revenirea ei a fost marcata de o infrangere in fata jucatoarei spaniole, intr-un meci care s-a .

Simona Halep si mesajul transmis romanilor dupa primul meci de la revenire

Simona Halep a revenit oficial pe teren in meciul pierdut in fata Paulei Badosa in primul tur la WTA Miami, iar fosta lidera mondiala a tinut sa transmita un mesaj romanilor care au sustinut-o.

Cati bani si cate puncte WTA primeste Simona Halep dupa turneul de la Miami Ea a avut probleme la umar in timpul meciului cu Badosa Ce urmeaza pentru romanca (VIDEO)

Simona Halep a pierdut meciul impotriva Paulei Badosa 80 WTA), in primul tur la Miami Open, dar jocul sau a fost spectaculos si extrem de incurajator, dat fiind ca a revenit pe teren dupa o pauza de un an si jumatate. Efortul ei va fi rasplatit cu puncte WTA si peste 23. 000 de dolari.

Simona Halep, eliminata in primul tur la Miami Open. Sportiva noastra a pierdut in fata Paulei Badosa, dupa un meci de foc

Simona Halep 32 de ani) a avut parte de un meci de foc impotriva Paulei Badosa 80 WTA). Sportiva noastra a jucat primul meci dupa un an si jumatate de pauza. Romanca a primit imediat wild-card-ul din partea organizatorilor de la Miami, dupa ce TAS a redus suspendarea Simonei de la patru ani la 9 luni.

Meciul de tenis Simona Halep - Paula Badosa, la Miami Open. Simona castiga cu 6-1 primul set

Simona Halep s-a intors in aceasta seara pe terenul de tenis, la Miami Open. Aceasta joaca impotriva Paulei Badosa. Simona a castigat cu 6-1 primul set.

Romania urmareste cu sufletul la gura primul meci al Simonei Halep, dupa reducerea suspendarii, dupa 18 luni de pauza! Joaca impotriva Paulei Badosa la Miami Open

Halep a aparut zambitoare si relaxata, alaturi de membrii staff-ului, in drumul ctre arena turneului de la Miami, intr-o poza postata chiar de romanca. Sportiva s-a asezat pe bancheta din spate a masinii, in timp ce Joao Monteiro s-a urcat la volan. Simona Halep, sustinuta de toata familia la meciul cu Paula Badosa de la Miami .

Halep si-a aflat adversara de la Miami. Cu cine va juca fostul lider mondial

Simona Halep si-a aflat adversara din primul tur al turneului WTA de la Miami, prima competitie la care sportiva noastra participa de la decizia TAS, care i-a redus suspendarea de la patru ani la doar noua luni. Astfel, fostul lider mondial isi va face revenirea in tenis in fata Paulei Badosa, jucatoare aflata in acest .

Simona Halep si secretul evolutiilor solide de la Wimbledon 2022

Simona Halep a avut evolutii la nivelul asteptarilor la Wimbledon 2022 si nu a pierdut niciun set pana acum. Fosta lidera mondiala a vorbit dupa victoria clara din optimi in fata Paulei Badosa despre secretul formei bune aratate la All England Club.

Reactia Paulei Badosa dupa infrangerea categorica din meciul cu Simona Halep din optimile Wimbledon 2022

Favorita 4 la All England Club, Paula Badosa a cedat de-o maniera categorica meciul cu Simona Halep. Iberica a castigat doar trei gameuri 1-6, 2-6), fiind eliminata din optimile de la Wimbledon dupa doar 59 de minute.

Simona Halep e in sferturi la Wimbledon, dupa victoria zdrobitoare cu Paula Badosa: Cred ca am facut un meci bun

Simona Halep s-a s-a calificat in faza sferturilor de finala la Wimbledon, dupa victoria clara in fata ibericei Paula Badosa, scorul fiind 6-1, 6-2, noteaza digisport. Victoria clara in fata Paulei Badosa Potrivit sursei citate, meciul Simona Halep Paula Badosa a durat doar 59 de minute. Campioana romana nu a cedat niciodata serviciul si a reusit mai multe lovituri remarcabile.

VIDEO Simona Halep, calificare entuziasmanta in sferturile de la Wimbledon 2022 - Victorie in 59 de minute cu Paula Badosa

Ziua de gratie: La revenirea pe terenul central ultima data a jucat aici la finala castigata in 2019), Simona Halep a aratat un tenis fara fisura: agresiva, sigura cu serviciul, cu o deplasare incredibila si cu o defensiva care a produs multe pagube in mentalul Paulei Badosa. Calificarea in sferturile de la Wimbledon a venit dupa o victorie blitz: 6-1, 6-2, dupa doar 59 de minute.

Cand joaca Simona Halep cu Paula Badosa la Wimbledon in turul 4. Postul TV care va transmite meciul

Simona Halep a fost premiata, duminica, alaturi de Roger Federer, Rafael Nadal si alti campioni, de catre organizatorii de la All England Club. A doua favorita la castigarea celui de-al treilea turneu de Grand Slam al anului se pregateste sa joace, luni, in optimi la Wimbledon, impotriva Paulei Badosa. Afla cand joaca Simona Halep cu .

Ce a spus Paula Badosa despre meciul cu Simona Halep din optimi de la Wimbledon 2022

Simona Halep va juca impotriva Paulei Badosa in optimi la Wimbledon 2022. Iberica, a patra favorita a competitiei de la All England Club, si-a amintit de precedenta intalnire dintre cele doua si a afirmat ca spera ca romanca sa nu joace la fel de bine si pe iarba londoneza.

Reactia de fair-play a Paulei Badosa dupa ce a fost zdrobita de Halep pe teren propriu; Simona a jucat perfect

Numarul 2 mondial a recunoscut ca nu umarul i-a facut necazuri, ci Simona Halep a facut un meci exceptional in infruntarea lor din runda a doua de la marele turneu de la Madrid.

Simona Halep, reactie moderata dupa ce a invins-o categoric pe Paula Badosa la WTA Madrid

Simona Halep a jucat excelent impotriva Paulei Badosa 6-3, 6-1) si s-a calificat in optimile turneului de la Madrid. Dupa meciul de sambata, fosta lidera WTA a ramas modesta in momentul in care a fost intrebata daca a devenit favorita la castigarea competitiei de categorie WTA 1. 000 avand in vedere ca iberica pe care a eliminat-o avea acest statut).

VIDEO WTA Madrid: Simona Halep, in optimi - Eleva lui Patrick Mouratoglou, evolutie entuziasmanta cu Paula Badosa, principala favorita

Simona Halep a amintit sambata de jucatoarea care a ocupat timp de 64 de saptamani prima pozitie in clasamentul WTA. Noua eleva a lui Patrick Mouratoglou a jucat aproape perfect impotriva Paulei Badosa locul 2 mondial si principala favorita) si a obtinut calificarea in optimile de la WTA Madrid, dupa doar o ora si 16 minute de joc, scor 6-3, 6-1 sportiva noastra a castigat 10 din ultimele 11 gameuri ale partidei).

Reactia Paulei Badosa in momentul in care a aflat ca este considerata favorita in fata Simonei Halep

Simona Halep si Paula Badosa se vor intalni pentru prima oara in circuitul WTA, sambata, in turul al doilea al turneului de la Madrid. Sportiva din Spania este principala favorita a competitiei, dar a fost surprinsa in momentul in care a aflat ca este cotata cu prima sansa la victorie in fata fostei lidere WTA.

Clasamentul WTA: Simona Halep, inca o coborare - Schimbari importante in TOP 10

Turneul de la Indian Wells s-a incheiat cu victoria Paulei Badosa, iar o serie de modificari au avut loc in clasamentul WTA. Simona Halep a mai pierdut doua locuri in ierarhia mondiala, iar in TOP 10 s-au produs multe schimbari.

actualitate, 14:45