06:45

Polo Masculin

Polo: Romania si-a aflat adversarele la Jocurile Olimpice de la Paris

Echipa nationala de polo masculin a Romaniei si-a aflat adversarele in faza preliminara a Jocurilor Olimpice 2024 de la Paris. Tricolorii vor debuta impotriva Greciei pe 28 iulie.

OFICIAL: Nationala de polo masculin a Romaniei va merge la Jocurile Olimpice de la Paris

Nationala de polo masculin a Romaniei a obtinut biletele pentru Jocurile Olimpice de la Paris, ca urmare a retragerii Africii de Sud.

CM Polo masculin: Romania, invinsa de Statele Unite ale Americii - Locul ocupat de tricolori

Nationala de polo masculin a Romaniei a fost invinsa de SUA intr-un duel pentru locurile 9-10 la Campionatul Mondial, scor 13-9.

Surpriza mare la CM Polo - Campioana en-titre, eliminata in sferturi

Franta a furnizat surpriza turneului la Campionatul Mondial de polo masculin de la Doha, dupa ce a invins Ungaria campioana en-titre), scor 11-10, in sferturile de finala.

CM Polo: Romania a invins China - Tricolorii vor juca pentru locurile 9-10

Echipa nationala de polo masculin a Romaniei a invins reprezentativa Chinei, scor 9-7, si va evolua pentru locurile 9-10 la Campionatul Mondial de la Doha.

Nationala de polo a Romaniei, tot mai departe de Jocurile Olimpice dupa infrangerea cu Muntenegru. Mai sunt sanse matematice

Romania a fost invinsa de Muntenegru, scor 12-9, in play-off-ul pentru sferturile Campionatului Mondial de polo masculin.

CM Polo: Romania, infrangere cu Italia - Tricolorii mai spera la calificarea in sferturi

Nationala Romaniei a fost invinsa de echipa Italiei cu scorul de 16-10 4-3, 4-4, 5-2, 3-1), vineri, in ultimul sau meci din Grupa D a Campionatului Mondial de polo pe apa masculin de la Doha Qatar).

Romania, debut cu stangul la Campionatul Mondial de polo masculin. Tricolorii au pierdut in fata Ungariei

Nationala de polo masculin a Romaniei a fost invinsa de Ungaria cu scorul de 15-8 5-2, 5-2, 2-3, 3-1), in primul sau meci din Grupa D a Campionatului Mondial de la Doha. Tricolorii au cedat fara drept de apel in fata unei adversare mult mai valoroase, golurile echipei antrenate de Bogdan Rath fiind marcate de .

Nationala de polo masculin a Romaniei, locul 8 la Campionatul European

Echipa nationala de polo masculin a Romaniei a incheiat parcursul la Campionatul European din Croatia pe pozitia a opta, dupa ce a fost invinsa marti de Serbia, cu scorul de 18-7, in meciul pentru locurile 7-8. Golurile echipei Romaniei au fost inscrise de Ionut Vranceanu 2), Matei Lutescu, Andrei Tepelus, Andrei Neamtu, Silvian Colodrovschi si .

CE de polo masculin: infrangere pentru Romania, in primul meci pentru clasarea pe locurile 5-8

Eliminata de Spania in sferturile de finala ale Campionatului European de polo masculin, nationala Romaniei a pierdut si in fata Muntenegrului, scor 18-11, in primul meci pentru clasarea pe locurile 5-8.

Romania a fost invinsa de Spania in sferturile de finala ale Campionatului European de polo masculin

Tripla campioana mondiala, Spania a invins Romania in sferturile de finala ale Campionatului European de polo masculin, calificandu-se astfel in semifinale. Turneul nu s-a incheiat nici pentru Romania.

CE de polo masculin: Romania a fost eliminata in sferturile de finala

Echipa nationala de polo masculin a Romaniei a fost eliminata in sferturile de finala ale Campionatului European, dupa o infrangere categorica administrata de Spania, scor 24-7.

Polo, CE masculin: Romania s-a calificat in sferturile de finala

Nationala masculina de polo a Romaniei a invins joi, la Dubrovnik, reprezentativa Georgiei, scor 18-11, in faza play-off a Campionatului European si s-a calificat in sferturile de finala.

Romania, in sferturile Campionatului European de polo masculin! Tricolorii si-au asigurat biletele pentru Mondial

Nationala Romaniei de polo masculin s-a calificat in sferturile de finala ale Campionatului European din Croatia, dupa ce a invins in play-off, joi seara, reprezentativa similara a Georgiei cu scorul de 18-11. Tricolorii au bifat a cincea victorie consecutiva la European, una fara drept de apel, prin golurile marcate de Vlad Georgescu 5), Silvian Colodrovschi .

CE de polo masculin: Romania, calificare la pas in sferturi

Nationala de polo masculin a Romaniei a obtinut calificarea in sferturile de finala ale Campionatului European, dupa ce a invins Georgia, scor 18-11.

CE de polo masculin: Romania reuseste a treia victorie si termina grupa pe primul loc

Echipa nationala de polo masculin a Romaniei a obtinut marti cea de-a treia victorie de la Campionatului European de la Dubrovnik Zagreb, scor 8-7 cu Slovacia.

Romania, de neoprit la Europeanul de polo masculin! Tricolorii au invins Slovacia

Nationala masculina de polo a Romaniei a castigat Grupa D a Campionatului European din Croatia, dupa ce a invins la limita reprezentativa similara a Slovaciei, cu scorul de 8-7, la Dubrovnik. Dupa doua sferturi echilibrate, Slovacia a reusit sa se desprinda in sfertul al treilea, la 7-5, insa Romania a marcat ultimele trei goluri ale .

Campionatul European de Polo Masculin de la Dubrovnik: Romania invinge Slovacia si se califica in fazele eliminatorii

Echipa Romaniei a invins marti seara Slovacia, in ultimul meci din Grupa D a Campionatului European de Polo Masculin care se desfasoara la Dubrovnik, in Croatia.

Romania, al doilea succes consecutiv la Campionatul European de polo masculin

Nationala masculina de polo a Romaniei a obtinut al doilea succes consecutiv in Grupa D a Campionatului European din Croatia, dupa ce a surclasat reprezentativa similara a Sloveniei cu scorul de 13-5. Dupa ce a invins Tarile de Jos cu 12-8, nationala masculina de polo a Romaniei a trecut si de Slovenia, la finalul unui .

Polo masculin: Romania a obtinut a doua sa victorie la Campionatul European, 13-5 cu Slovenia

Nationala masculina de polo pe apa a Romaniei a invins fara drept de apel formatia Sloveniei, cu scorul de 13-5 6-1, 2-2, 2-1, 3-1), duminica seara, la Dubrovnik Croatia), in Grupa D a Campionatului European 2024.

actualitate, 06:45