13:30

Polona Hercog

Irina Begu, calificare in semifinalele WTA Antalya

Irina Begu a obtinut vineri calificarea in semifinalele turneului Megasaray Hotels Open Antalya, Turcia), dupa ce a invins-o in doua seturi pe Polona Hercog, scor 6-4, 6-4.

DigiSport: Ce-ai zis? Mai zi o data. Moment inedit la Cluj, cu Emma Raducanu protagonista. Cine a invitat-o la cina

La interviul de dupa meci, Emma Raducanu a cerut, spre deosebire de cele intamplate dupa succesul cu Polona Hercog, sa vorbeasca in limba engleza, din cauza oboselii.

Emma Raducanu, premiera istorica la Cluj. Ce a reusit sa faca jucatoare engleza cu origini romanesti

Emma Raducanu, premiera istorica la Cluj. Jucatoarea britanica cu tata roman a castigat partida din primul tur al turneului Transylvania Open. Ea s-a impus, dupa un meci dificil, in fata slovenei Polona Hercog, scor 4-6, 7-5, 6-1. Pentru reusita sa, castigatoarea de la US Open si-a asigurat un cec de 3. 675 de dolari. Cu acest .

Ce s-a intamplat cand Emma Raducanu a incercat sa vorbeasca in romana la Cluj. Opa! VIDEO

Ce s-a intamplat cand Emma Raducanu a incercat sa vorbeasca in romana la Cluj. Tanara jucatoare engleza cu origini romanesti a castigat partida din primul tur al turneului Transylvania Open. Ea a invins-o, dupa un meci disputat, pe slovena Polona Hercog, scor 4-5, 7-5, 6-1. La finalul intalnirii, Emma a tinut mortis sa vorbeasca in .

Emma Raducanu va infrunta o romanca in optimile Transylvania Open, de la Cluj-Napoca. Cele doua jucatoare au o pasiune comuna (FOTO)

Emma Raducanu a bifat la Cluj-Napoca prima victorie dupa marele succes de la US Open. Jucatoarea din Marea Britanie a invins-o in trei seturi pe Polona Hercog, iar in optimi se va duela cu o .

Emma Raducanu s-a calificat in optimi la Transilvania Open: Sunt ca acasa aici

Emma Raducanu a reusit sa se califice in turul II de la Transylvania Open, turneul WTA de la Cluj-Napoca, dupa o victorie in trei seturi cu Polona Hercog, a unei partide care a durat doua ore si minute.

VIDEO Emma Raducanu, discurs in limba romana: Cred ca sunt acasa aici

Calificata in optimi la Transylvania Open dupa ce a invins-o pe Polona Hercog, Emma Raducanu le-a vorbit fanilor in limba romana. Britanica a afirmat ca se simte ca acasa in Romania, a discutat despre mancarea favorita si a precizat ca va incerca sa vorbeasca din ce in ce mai bine in limba tatalui ei.

Emma Raducanu ramane acasa! Urmeaza intalnirea cu Ana Bogdan!

Chiar daca a avut mici probleme in primul set, Emma Raducanu a depasit-o pana la urma pe Polona Hercog in 3 seturi, 4-6, 7-5, 6-1.

Emma Raducanu, victorie in primul sau meci de la Transylvania Open. Demonstratie de forta in decisiv Britanica a vorbit in romana la final: Ma simt ca acasa aici! (FOTO, VIDEO)

Emma Raducanu a reusit sa se califice in turul II de la Transylvania Open, turneul WTA de la Cluj-Napoca, dupa o victorie in trei seturi cu Polona Hercog. Britanica de origine romano-chineza s-a descatusat in .

VIDEO Emma Raducanu, prima victorie in circuitul WTA - Britanica, duel cu Ana Bogdan in optimi la Transylvania Open

Emma Raducanu a avut parte de un duel foarte dificil in primul tur de la Translyvania Open. Britanica, a treia favorita a competitiei WTA 250 de la Cluj-Napoca, a fost pusa la grea incercare de slovena Polona Hercog, dar a obtinut calificarea in optimi dupa doua ore si 28 de minute de joc, scor 4-6, 7-5, 6-1.

Ce pasiune secreta are Emma Raducanu. Ana Bogdan a dat-o de gol pe campioana de la US Open

Ce pasiune secreta are Emma Raducanu. Campioana editiei din acest an a US Open se afla la Cluj-Napoca, unde participa la turneul Transylvania Open. Daca va trece de primul tur, unde o intalneste, astazi, pe slovena Polona Hercog, jucatorea engleza cu tata roman o va intalni pe Ana Bogdan. Posibila viitoare oponenta a devoalat, intr-o .

Ce performanta pentru Sorana Cirstea! Cat urca in clasamentul WTA dupa ce a castigat turneul de la Dubai

Sorana Cirstea termina anul 2020 cu o performanta foarte importanta. A reusit sa castige turneul ITF de la Dubai, dupa ce a invins-o in finala pe Katerina Siniakova, locul 64 WTA, scor 4-6, 6-3, 6-3. Pana in ultimul act mai trecuse de Ana Blinkova, Elisabetta Cocciaretto, Barbora Krejcikova si Polona Hercog. Desi vorbim despre un .

Sorana Cirstea s-a calificat in finala turneului ITF de la Dubai

Sorana Cirstea Romania, 86 WTA) s-a calificat vineri in finala turneului ITF de la Dubai, dotat cu premii in valoare totala de 100. 000 de dolari! Sori a castigat un meci maraton in semifinale, scor 7-5, 4-6, 7-5 cu Polona Hercog Slovenia, 52 WTA).

ITF Dubai: Sorana Cirstea, in finala dupa un duel echilibrat cu Polona Hercog

Sorana Cirstea 86 WTA) s-a calificat, vineri, in finala turneului ITF de la Dubai, dupa ce a invins-o pe Polona Hercog Slovenia, 52 WTA si a doua favorita), scor 7-5, 4-6, 7-5. Meciul a durat doua ore si 30 de minute.

Cu cine ar putea juca Simona Halep finala Praga Open 2020

Simona Halep 2 WTA) si-a reluat activitatea in forta, dupa luni de zile de pauza, din cauza pandemiei de COVID-19. Fostul lider mondial a trecut la turneul de la Praga de Polona Hercog 46 WTA), Barbora.

La ce ora se joaca astazi meciul Simonei Halep din turul 2, in turneul de la Praga! Reactia surprinzatoare a lui CTP: Trebuia sa dea de undeva de la gat!

Simona Halep s-a calificat cu emotii in turul 2 al turneului de la Praga, dupa ce a invins-o pe Polona Hercog in trei seturi, reusind sa se impuna in cel final cu 7-6. Urmatoarea adversara este chiar colega sa de la dublu, favorita gazdelor, Barbora Krejcikova.

Simona Halep, despre nunta care a innebunit Romania. Raspunsul vehement al sportivei noastre

Simona Halep este in aceasta perioada la Praga, unde s-a calificat in turul 2 al turneului WTA International. A invins-o pe Polona Hercog, iar joi o va infrunta pe Barbora Krejcikova, pentru un loc in sferturile de finala. Echipa Simonei Halep pregateste partida contra jucatoarei din Cehia, dar are timp si pentru precizari de PR.

Simona Halep, eliminata in proba de dublu la Praga

La o zi dupa meciul cu Polona Hercog din turul inaugural al probei de simplu, Simona Halep a revenit pe teren la Praga pentru un meci de dublu.

Halep, alt meci dramatic la Praga: Simona a pierdut o partida sufocanta

Simona Halep a spus ca a fost epuizata dupa duelul cu Polona Hercog 46 WTA), insa acest lucru nu prea s-a vazut, astazi, cand a revenit pe teren.

Rochia Simonei Halep de la Praga i-a innebunit pe fani: Dragostea mea

Simona Halep a castigat partida cu Polona Hercog, scor 6-1, 1-6, 7-6 3), la primul ei meci dupa o pauza de sase luni. Revenirea pe gazon dupa interuperea provocata de pandemia de coronavirus a fost un eveniment special pentru Halep. Iar sponsorul tehnic al romancei a tinut sa marcheze evenimentul asa cum se cuvine. Simona .

actualitate, 13:30