08:00

Pontul zilei la Euro 2020: Chinul german, etalat pe Wembley - Cota de luat in seama la Anglia vs Germania

Cel mai asteptat meci al optimilor se tine marti, pe Wembley, intre Anglia si Germania. Britanicii sunt favorizati intrucat nu au pierdut timpul cu plecari in afara Londrei. Tocmai englezii, care au aderat bucurosi la Brexit, sunt singurii care sustin primele patru jocuri la rand de la turneul final pe teren propriu!. continuă pe Hotnews

Anglia vs Germania, marele duel al optimilor (Programul zilei la Euro 2020)

Anglia vs Germania, poate cel mai tare duel al optimilor, deschide ziua de marti, 29 iunie, la Euro 2020 si se va disputa pe Wembley. Suedia si Ucraina se vor infrunta in ultima partida a acestei faze eliminatorii, la Glasgow.

Pontul zilei la Euro 2020: A venit vremea lui Mbappe?

Croatia si Spania deschid ziua de fotbal de la Euro 2020, duelul avand loc la Copenhaga. Arena Nationala isi va incheia misiunea de la turneul final cu un meci de gala: Franta vs Elvetia. intrebarea care se pune este urmatoarea: A venit vremea lui Mbappe?.

Pontul zilei la Euro 2020: incep optimile - Squadra Azzurra se gandeste deja la sferturi

Din cele 24 care au luat startul la Euro 2020, 8 s-au pierdut pe drum si au ramas doar 16. Dintre numele importante aflate in optimile de finala lipseste doar Polonia, insa nu este vorba despre o nationala de prim rang, ci provine mai degraba din esalonul doi.

FOTOGALERIE Euro 2020: Anglia, in sferturi dupa ce a invins Germania pe Wembley

Nationala Angliei s-a calificat in sferturile Campionatului European, dupa ce a invins Germania, scor 2-0, marti, in al patrulea meci disputat de baietii lui Gareth Southgate pe Wembley.

Sarbatoare pe Arena Nationala: Franta, campioana mondiala, duel cu Elvetia (Programul zilei la Euro 2020)

Arena Nationala gazduieste ultimul meci din cadrul Euro 2020, cel mai mare stadion din tara primind nationalele Frantei si Elvetiei la Bucuresti. in cealalta optime a zilei de luni, Spania si Croatia se lupta la Copenhaga pentru a trece in sferturi.

Pontul zilei la Euro 2020: O surpriza furnizata de Portugalia contra Belgiei are o cota tentanta pentru pariori

Olanda, condusa de noul barcelonez Memphis Depay, va fi testata duminica de o echipa stancoasa si artagoasa, Cehia. Batavii ies din Olanda si vor merge la Budapesta, dupa 3 jocuri disputate acasa, la Amsterdam.

Euro 2020, optimi: Southgate isi plateste politele cu Germania, califica Anglia in sferturile de finala

Anglia s-a calificat in sferturile de finala ale Euro-2020, dupa ce a invins, marti, pe Stadionul Wembley, cu scorul de 2-0 0-0), echipa Germaniei.

VIDEO Faza zilei: Gareth Bale si cum arata cel mai scurt interviu de la Euro 2020

Tara Galilor a fost eliminata de la Euro 2020 in optimi dupa o infrangere categorica, scor 4-0, impotriva Danemarcei. La finalul disputei, Gareth Bale a oferit faza zilei: cel mai scurt interviu de la actualul Campionat European de Fotbal.

Imaginea zilei dupa eliminarea Portugaliei, campioana en-titre, de la Euro 2020

Campionatul European de Fotbal si-a pierdut campioana en-titre, Portugalia regina din 2016) parasind Euro 2020 inca din faza optimilor. Lusitanii au fost intrecuti la limita, scor 1-0, de Belgia.

Euro 2020. Moment istoric la Bucuresti! Toata presa internationala vorbeste despre asta

Euro 2020 a prilejuit un moment istoric pentru Bucuresti. Arena Nationala a fost gazda partidei Franta Elvetia din optimile turneului final. Partida s-a incheiat cu victoria fotbalistilor din Tara Cantonanelor, dupa executarea loviturilor de departajare. Dar, la fel ca in prima optime a zilei, Spania Croatia, scorul dupa 90 de minute a fost .

actualitate, 08:00