13:30

Premiu Australiei

Carlos Sainz a castigat Marele Premiu al Australiei la Formula 1! Abandon pentru Max Verstappen

Pilotul spaniol Carlos Sainz a castigat Marele Premiu al Australiei, in cadrul Campionatului Mondial de Formula 1, desfasurat duminica, pe circuitul de la Albert Park, Melbourne.

Max Verstappen, al treilea pole position consecutiv

Pilotul olandez Max Verstappen a stabilit, sambata, cel mai bun timp in calificarile Marelui Premiu al Australiei de la Melbourne si va deschide grila de start in cursa de duminica, a treia din acest sezon cu un total de 24 de opriri in calendar Max Verstappen in lupta cu recordurile. Ce borne istorice poate atinge in 2024 .

Melbourne va gazdui cursa pentru Marele Premiu al Australiei |Pilotii se pregatesc sa faca spectacol

Spectacolul Formula 1 continua la Antena 3 CNN cuMarele Premiu al Australiei. Cursa se desfasoara pe circuitul de la Melbourne, unul dintre cele mai rapide din Formula 1.

Formula 1: Cascada de incidente in antrenamentele din Australia - Alexander Albon a iesit cel mai sifonat

Lando Norris McLaren) a fost cel mai rapid in prima sesiune de antrenamente libere din cadrul Marelui Premiu de Formula 1 al Australiei, care a fost marcata de iesirea in decor a lui Alexander Albon.

Marele Premiu al Australiei la Formula 1. Au fost vandute toate biletele pentru cursa de la Melborune, din weekend

Au fost vandute toate biletele pentru marea cursa de Formula 1 de la Melborune din acest weekend. Singurele locuri ramase sunt cele pentru calificarile de sambata. intre timp, pilotii deja se pregatesc sa faca spectacol pe circuitul Albert Park. Max Verstappen revine dupa victoria din Arabia Saudita. Totusi este de asteptat ca nume noi, precum Oscar Piastri, sa urce pe podium.

Marele premiu al Australiei va fi pe 24 martie, la Antena 3 CNN. Max Verstappen cauta a treia victorie pe circuitul din Melbourne

Formula 1 revine in acest weekend la Antena 3 CNN pe unul dintre cele mai spectaculoase circuite din calendar.

Marele Premiu de Formula 1 al Australiei se vede la Antena 3 CNN

Spectacolul Formulei 1 revine pe Antena 3 CNN. in acest weekend va avea loc Marele Premiu al Australiei pe circuitul stradal din Melbourne. Campionul mondial Max Verstapen este favorit pentru a obtine a treia victorie consecutiva.

VIDEO Modul spectaculos in care Johann Zarco a sarbatorit prima sa victorie in MotoGP

Johann Zarco a avut nevoie de 120 de curse pentru a obtine prima sa victorie in MotoGP. Francezul s-a impus in Marele Premiu al Australiei, iar podiumul a fost completat de Francesco Bagnaia liderul clasamentului general) si Fabio Di Giannantonio.

Lewis Hamilton si schimbarea inedita pregatita pentru cariera sa

In primele 5 curse din acest sezon, Lewis Hamilton nu a prins decat un singur podium, la Marele Premiu al Australiei, cand a terminat pe locul secund. Britanicul a dezvaluit intr-un interviu ca este gata sa faca o schimbare drastica in cariera sa.

Formula 1 - vrea schimbarea clasamentului din MP al Australiei

Marele Premiu de Formula 1 al Australiei a avut parte de foarte multe incidente, iar Scuderia nu este de acord cu clasamentul final inregistrat pe circuitul de la Albert Park.

Marele Premiu de Formula 1 al Australiei: spectator lovit de o bucata din monopostul lui Kevin Magnussen

Protocolul de securitate, din nou sub semnul intrebarii.

Spectator, ranit la Marele Premiu al Australiei

Marele Premiu de Formula 1 al Australiei, castigat de Max Verstappen, a fost marcat duminica de numeroase incidente. Pierderea rotii din spate dreapta a monopostului pilotat de Kevin Magnussen a provocat ranirea bratului unui spectator.

Formula 1: Max Verstappen, sageti catre Lewis Hamilton dupa MP al Australiei - De ce este acuzat britanicul

Max Verstappen s-a clasat pe locul 1 in Marele Premiu al Australiei, dar campionul en-titre a avut un mesaj pentru rivalul Lewis Hamilton, pe care l-a acuzat ca nu a respectat regulamentul imediat dupa startul cursei.

Max Verstappen, triumfator in Marele Premiu al Australiei, dupa o cursa cu opt abandonuri

Pilotul olandez de Formula 1 Max Verstappen, dublul campion mondial en titre, a castigat Marele Premiu al Australiei, cursa marcata de trei intreruperi dupa accidente si acrosaje. Pilotul olandez a fost cronometrat dupa 311,402 km cu timpul de 2h 32 min. 38 sec. 3711000, fiind urmat de britanicul Lewis Hamilton Mercedes), la 1791000, si de .

Formula 1: Cursa nebuna in Australia - Victorie pentru campionul mondial, doi veterani pe podium

Max Verstappen a castigat Marele Premiu al Australiei, un Grand Prix care a fost intrerupt de mai multe ori din cauza accidentelor. Podiumul pe circuitul Albert Park a fost completat de doi veterani, Lewis Hamilton 38 de ani) si Fernando Alonso 41 de ani).

Cursa dramatica la Marele Premiu al Australiei: Noul clasament al pilotilor

A treia etapa a Campionatului Mondial le-a oferit fanilor un eveniment spectaculos.

Haos in Marele Premiu al Australiei, cu trei trei steaguri rosii si numeroase abandonuri. Finalul in urma Safety Car-ului

Marele Premiu de Formula 1 al Australiei a debutat furtunos, cu doua neutralizari cu Safety Car in primele zece tururi si un steag rosu din cauza unui accident care putea sa aiba urmari importante. Cursa a fost reluata cu restart din grila dupa 27 de minute, timp in care monoposturile au fost oprite pe linia boxelor. Nebunia de la Antipozi a continuat si finalul a fost aruncat in aer de un nou steag rosu si un restart pentru ultimele doua tururi. in cele din urma, finalul a fost pe neutralizare pentru evitarea altor incidente. Doar 12 monoposturi au trecut linia de sosire, cu Max Verstappen pentru prima data invingator la Antipozi.

Formula 1: Campionul en-titre, avertisment neasteptat inainte de MP al Australiei

Dupa ce a obtinut pole position in Marele Premiu al Australiei, Max Verstappen a lansat un avertisment catre sefii din Formula 1, cu privire la alte probe de sprint pe care acestia intentioneaza sa le introduca in calendar.

Max Verstappen va pleca din pole position in Marele Premiu al Australiei. Grila completa de start

Pilotul olandez de Formula 1 Max Verstappen, dublul campion mondial en titre, va pleca din pole position la Marele Premiu al Australiei. Pentru Verstappen, acesta este al doilea pole position dupa cel obtinut in Bahrain, in cursa inaugurala a sezonului. El devanseaza pe lista de start cele doua monoposturi Mercedes pilotate de George Russell si .

Formula 1: Campionul mondial, pole position in MP al Australiei - Rezultat mare pentru Mercedes

Max Verstappen a fost cel mai rapid in calificarile pentru Marele Premiu de Formula 1 al Australiei, campionul mondial en-titre urmand sa plece din pole position. Surpriza a venit din partea celor de la Mercedes: au completat podiumul - George Russell pe doi, iar Lewis Hamilton pe trei.

actualitate, 13:30