05:45

Reactia Simonei Halep dupa victoria cu Aryna Sabalenka

Simona Halep, 1,68 metri inaltime, si-a permis sa glumeasca dupa victoria obtinuta in fata jucatoarei Arina Sabalenka, 1,82 metri inaltime, spunand ca adversara este doar un pic mai inalta decat ea. continuă pe Hotnews

Reactia Simonei Halep dupa calificarea in semifinale la Dubai

Pentru a doua oara in acest sezon Simona Halep ajunge intr-o noua semifinala.

Prima reactie a Simonei Halep, dupa calificarea in penultimul act de la Dubai

Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului de la Dubai, dupa ce a reusit sa o invinga pe Aryna Sabalenka, in trei seturi.

Cine este Aryna Sabalenka, adversara Simonei Halep din sferturile de la Dubai

S-au intalnit in urma cu doar cateva saptamani, la Adelaide, iar Aryna a fost jucatoarea mai buna. Sabalenka a invins-o pe Simona, un rezultat care cu siguranta ii va da incredere inainte de duelul de joi. Halep vs Sabalenka va fi LiveText pe HotNews. ro si in direct pe Digisport 2 undeva dupa ora 18:30).

WTA Dubai: Programul zilei de joi - Cand va avea loc meciul Simonei Halep cu Aryna Sabalenka

Organizatorii turneului de la Dubai au anuntat programul zilei de joi, una in care Simona Halep va evolua in sferturile competitiei de categorie Premier. Halep vs Aryna Sabalenka va fi al patrulea ultimul) meci de pe arena centrala.

Asa am trait Simona Halep - Aryna Sabalenka in sferturi la Dubai

Dupa meciul intens cu Ons Jabeur incheiat in tiebreak si nu inainte de a fi salvat o minge de meci despre care spune ca nici n-a stiut, Simona Halep a intalnit-o joi pe bielorusa Aryna Sabalenka.

Simona Halep, dupa ce a invins-o pe Sabalenka la Dubai: A fost greu sa-mi gasesc ritmul. E foarte puternica

O noua victorie pentru Simona Halep! Romanca, locul 2 WTA si cap de serie numarul 1, a invins-o peArina Sabalenka, in sferturile de finala ale turneului de la Dubai.

Simona Halep, prima reactie dupa victoria de la Dubai: M-am simtit ca la fotbal

Simona Halep a avut o reactie dupa victoria in fata lui Ons Jabeur. Aceasta a fost, pe cat de sincera, pe atat de amuzanta, cu toate ca epuizarea i se citea pe chip. Simona Halep, prima reactie dupa victoria de la Dubai Se pare ca romanca nu si-a gasit reglajele in startu duelului cu Ons .

Imagini din culisele meciului de tenis Halep-Jabeur! Ce urmeaza pentru romanca dupa victoria obtinuta la turneul din Dubai. Foto

Simona Halep, revenire spectaculoasa la Dubai! Dupa cateva infrangeri, dupa ce a pierdut primul set, campioana noastra a reusit sa castige victorios setul secund cu scorul 6-2. Ce urmeaza pentru romanca dupa turneul din Dubai? Meci Halep-Jabeur: Imagini din culisele debutului de la Dubai Simona Halep poate rasufla usurata! Jucatoarea e tenis a invins in .

Cine este obstacolul din calea Simonei Halep, in drumul spre finala de la Dubai

Simona Halep va trebui sa treaca de Jennifer Brady, in semifinalele turneului de la Dubai, partida urmand sa se dispute, vineri.

actualitate, 05:45