13:00

Real Madrid pierde returul cu Borussia Dortmund si merge in semifinalele

Borussia Dortmund si-a vandut scump pielea in returul cu Real Madrid si a obtinut o victorie de palmares, scor 2-0, dupa ce in tur echipa spaniola se impusese cu 3-0. continuă pe Online Sport

Chelsea si Real Madrid sunt primele semifinaliste din Liga Campionilor

Chelsea Londra si Real Madrid sunt primele echipe calificate in semifinalele Ligii Campionilor, in urma meciurilor disputate marti seara. invinsa cu 3-1 in deplasare in meciul tur, Chelsea a castigat pe teren.

VIDEO Borussia - Real Madrid 2-0/ Aproape de miracol

Borussia Dortmund a crezut in sansa sa si a fost aproape de a intoarce rezultatul partidei de pe Santiago Bernabeu 3-0). Germanii s-au impus cu 2-0, iar in semifinalele Champions League s-au calificat cei de la Real Madrid.

DRAMA in Liga Campionilor: Chelsea si Real Madrid, calificate la limita in semifinale

Chelsea a facut spectacol in returul sferturilor de finala ale Ligii Campionilor, reusind sa elimine PSG, dupa un meci perfect facut la Londra, incheiat cu scorul de 2-0, desi in tur pierdusera cu 3-1. intoarcere dramatica de scor a avut loc si pe terenul nemtilor de la Borussia Dortmund, carora le-a mai lipsit un singur gol pentru a intra din nou in carti pentru o calificare in semifinale.

LIVE Champions League: Borussia Dortmund-Real Madrid si Chelsea-PSG

Onlinesport. ro transmite live text in aceasta seara de la ora 21:45 meciurile Borussia Dortmund-Real Madrid 0-3 in tur) si Chelsea-Paris Saint Germain 1-3) care conteaza pentru mansa retur a sferturilor de finala. Dupa cele doua confruntari vom cunoaste numele primelor doua semifinaliste ale UEFA Champions League din acest sezon.

Azi LIVE Champions League: Borussia Dortmund-Real Madrid si Chelsea-PSG (21:45)

Borussia Dortmund i-a gasit inlocuitor lui Lewandowski

Atacantul polonez Robert Lewandowski va parasi formatia Borussia Dortmund la finalul actualului sezon pentru a merge la campioana Bayern Munchen, iar in locul acestuia va fi transferat un columbian.

Champions League: Borusia - Real Madrid 2-0. La un pas de miracol/ Chelsea-PSG 2-0/ Englezii intorc rezultatul din tur si se califica in semifinale

Real parea ca va face doar act de prezenta la Dortmund, calificarea fiind acontata dupa 3-0 in tur si un joc excelent. Nemtii si-au reconfirmat insa inca o data renumele de luptatori iar Reus, cu doua reusite min 24 si 37), a readus suspansul. Mkhitaryan a ratat trei ocazii imense in doar cinci minute si Realul se califica in semifinalele Ligii. In celalalt meci al serii, Mourinho a aratat ca este un specialist al meciurilor decisive, Chelsea reusind calificarea dupa ce a trecut cu 2-0 de PSG.

actualitate, 13:00