07:15

Romania a invins Andorra, scor 4-0, in al doilea meci din grupa D a preliminariilor Cupei Mondiale 2014

Romania a invins Andorra, cu scorul de 4 - 0 2-0), in meciul de marti, disputat pe Arena Nationala, care a contat pentru preliminariile Cupei Mondiale din 2014. Golurile partidei au fost marcat de Torje 29, Lazar. continuă pe B1

LIVE TEXT Preliminarii CM 2014: ROMANIA - ANDORRA scor final: 4-0.

Echipa nationala a Romaniei a invins, marti, pe Arena Nationala, cu scorul de 4-0 2-0), reprezentativa Andorrei, in cel de-al doilea meci sustinut in grupa D a preliminariilor Cupei Mondiale din 2014, potrivit Mediafax. Golurile partidei au fost marcat de Torje 29, Lazar 44, Gomes 90+1 autogol si Maxim 90+3. Romania a deschis scorul in minutul 29, cand dupa o actiune purtata de Tanase pe partea stanga, acesta a pasat la Costin Lazar, care a prelungit pentru Marica, acesta i-a pasat lui .

Romania a facut scor cu Andorra in al doilea meci din preliminarii

Nationala Romaniei a castigat cu 4-0 meciul de pe teren propriu cu Andorra, al doilea din cadrul preliminariilor pentru Mondialul din 2014. Trupa lui Piturca a marcat cate doua goluri in fiecare repriza, Torje si Costin in prima parte si Gaman si Maxim pe final de meci.

Romania invinge Andorra cu 4-0 si are punctaj maxim in preliminariile CM 2014

Romania a castigat cu 4-0 in fata Andorrei pe Arena Nationala din Bucuresti, iar tricolorii au punctaj maxim dupa primele doua meciuri jucate in grupa D a preliminariilor pentru Cupa Mondiala din.

actualitate, 07:15