23:00

Simona Halep in semifinale la Stuttgart |Prima reactie dupa victoria cu Alexandrova

Jucatoarea Simona Halep s-a calificat pentru a treia oara in cariera intre cele mai bune patru la turneul WTA 500 de la Stuttgart. continuă pe Online Sport

Mirel Radoi, prima reactie dupa ce a aflat adversarele Romaniei la Jocurile Olimpice. Obiectivul impresionant

Mirel Radoi a venit cu o prima reactie in urma vestii pe care o astepta toata lumea cu sufletul la gura. Ce a declarat fostul fotbalist dupa ce a aflat care sunt adversarele Romaniei la Jocurile Olimpice? Mirel Radoi, reactie dupa aflarea adversarelor Romaniei la Jocurile Olimpice Cunoscutul antrenor a oferit prima reactie dupa ce .

WTA Stuttgart: Simona Halep a aflat numele adversarei din turul doi - Este o fosta finalista la Roland Garros

Dupa o pauza de mai multe saptamani, Simona Halep revine in circuitul WTA. Sportiva noastra a aflat numele adversarei pe care o va intalni in turul doi la Stuttgart: este o fosta finalista de la Roland Garros.

Ce a putut spune Ion Tiriac dupa victoria Simonei Halep la Stuttgart: Lumea nu intelege

Victoria Simonei impotriva jucatoarei Marketa Vondrousova a fost considerat cel mai bun meci al acesteia de pana acum. Printre cei care au laudat-o pe Simona Halep se numara si fostul mare tenisman, Ion Tiriac. Simona Halep laudata de Ion Tiriac dupa meciul de la Stuttgart Unul din cei mai importanti sustinatori ai jucatoarei noastre, Ion .

Simona Halep, in semifinale - Turneul revanselor (6-1, 6-4 vs Ekaterina Alexandrova)

Dupa ce a inceput perfect meciul si si-a adjudecat primul set dupa doar 22 de minute, Simona Halep a inceput sa se grabeasca si sa comita erori necaracteristice in fata Ekaterinei Alexandrova. A doua favorita a turneului de la Stuttgart a reusit sa opreasca la timp revenirea rusoaicei, si-a luat revansa dupa ce a pierdut categoric ultimele meciuri directe 6-1, 6-4) si s-a calificat in semifinalele turneului de categorie WTA 500.

Obiectivul Simonei Halep la Stuttgart

Dupa o pauza de saptamani intregi, Simona Halep va reveni in circuitul mondial. Sportiva noastra va juca la Stuttgart, turneu unde va debuta direct in turul al doilea. Locul 3 WTA a declarat intr-un interviu cum se simte din punct de vedere fizic si care este obiectivul la intrecerea de categorie WTA 500.

Simona Halep afla miercuri numele adversarei din optimile de la Stuttgart

Revenirea Simonei Halep in circuitul mondial se va produce la Stuttgart, turneu unde locul 3 WTA va intra direct in optimi. Halep nu a mai jucat vreun meci oficial de la Miami. Sportiva noastra are palmares negativ cu viitoarea adversara de pe zgura indoor de la Stuttgart.

Simona Halep, reactie surpriza despre operatia micsorare a sanilor: Am fost timida, nu am vorbit 7 ani

Simona Halep vine cu o reactie in dreptul operatiei de micsorare a sanilor. Ce a spus cunoscuta sportiva despre decizia sa de a-si micsora sanii? Operatia a avut loc in urma cu sapte ani, timp in care constanteanca nu a deschis deloc subiectul. Simona Halep, marturii despre operatia de micsorare a sanilor la care a .

Halep, prima reactie dupa meciul cu Vondrousova: Am jucat aproape de cel mai bun tenis al meu

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de categorie WTA 500 de la Stuttgart, dupa o victorie entuziasmanta, scor6-1, 6-3, cu Marketa Vondrousova 20 WTA).

Halep, prima reactie dupa un meci excelent: Ce o multumeste cel mai mult in jocul ei

Simona Halep 3 WTA) a trecut de Ekaterina Alexandrova 34 WTA), in sferturile turneului de la Stuttgart, avand o noua evolutie solida, in al doilea meci jucat pe zgura, in 2021.

Simona Halep, dupa calificarea in semifinale: Ma simt mai puternica din punct de vedere psihic de la meci la meci

Simona Halep considera drept un mare plus pentru psihicul ei faptul ca a reusit sa castige la Stuttgart in fata a doua jucatoare care au invins-o in trecut, Marketa Vondrousova din Cehia si Ekaterina Alexandrova din Rusia.

actualitate, 23:00