15:00

Simona Halep a invins-o pe Julia Goerges! Pe cine va intalni in optimi

Simona Halep locul 5 WTA) a avut emotii doar pe inceputul meciului cu Julia Goerges locul 66 WTA), cand era condusa cu 3-0. A revenit, a luptat si si-a adjudecat primul set, scor 6-4, dupa 58 de. continuă pe Antena3

Simona Halep a invins-o pe Daria Kasatkina si s-a calificat in turul 3 al turneului WTA de la Miami

Simona Halep s-a calificat vineri dimineata in turul 3 al turneului WTA de la Miami, dupa ce a invins-o in doua seturi pe jucatoarea rusa Daria Kasatkina, scor 6-3, 7-5.

Repetitie pentru Fed Cup: Simona Halep face instructie cu Julia Goerges si ajunge in optimi la Miami Open

Simona Halep a jucat sambata seara dupa ora Romaniei)cu Julia Goerges din Germania in turul 3 la Miami Open si a obtinut calificarea in optimile de finala dupa un meci de doua seturi.

Simona Halep se califica in turul 3 la Miami dupa 6-1, 7-5 cu Daria Kasatkina. Ce adversara va intalni Halep

Simona Halep 24 de ani, 5 WTA) a eliminat-o in doua seturi: 6-1, 7-5 pe Daria Kasatkina 18 ANI, 36 WTA) in turul secund la Miami Open 2016. Simona Halep, o va avea ca adversara in turul 3 pe Julia Goerges din Germania 66 WTA). Goerges a trecut in precedentul tur de australianca Samantha Stosur 27 WTA). Meciul dintre Halep si Goerges in turul 3 se va disputa pe 27 Martie de la ora 17.

Miami Open: Halep a invins-o pe Goerges. Cu cine va lupta in faza urmatoare

Halep a invins-o, cu scorul de 6-4, 6-1, pe germana Julia Goerges si s-a calificat in optimile de finala ale Miami Open.

WTA Miami: Simona Halep vs Julia Goerges 6-4, 6-1/ Halep, in optimi - Urmeaza duelul cu Heather Watson

Simona Halep 5 WTA) a avut nevoie de o ora si 34 de minute pentru a castiga partida cu Julia Goerges 66 WTA), din Germania, rezultat in urma caruia sportiva nascuta la Constanta s-a calificat in optimile turneului WTA de la Miami. Pentru un loc in sferturile competitiei, Simona va lupta cu Heather Watson Marea Britanie, locul 69 WTA).

LIVE Simona Halep cu Julia Goerges in turul 3 la Miami Open

Simona Halep joaca in aceasta seara, undeva dupa ora 21:00, cu Julia Goerges din Germania in turul 3 la Miami Open.

LIVE Simona Halep cu Julia Goerges in turul 3 la Miami Open (dupa 21:00)

Turneul de la Miami: Simona Halep o va intalni pe urmasa Mariei Sarapovei, noua senzatie a tenisului din Rusia

Simona Halep nu va avea o misiune usoara in turul al doilea de la Miami, chiar daca adversara ei are doar 18 ani.

Simona Halep joaca impotriva unei rusoaice in primul meci la Miami Open. Update: ziua si ora meciului

Cap de serie numarul 5 la turneul Miami Open, dotat cu premii totale in valoare de 6. 8 milioane de dolari, Simona Halep va intalni o jucatoare din Rusia aflata intr-o forma foarte buna in aceasta perioada a anului.

Simona Halep o invinge pe Daria Kasatkina in turul 2 la Miami Open

Simona Halep a invins-o perusoaica Daria Kasatkina in turul 2 al Miami Open, turneu WTA Premier Mandatory de 6. 8 milioane de dolari dupa un meci de doua seturi incheiat dupa o ora si 24 de minute. Pentru Halep este a 10-a victorie din cariera in turneul de la Miami.

actualitate, 15:00