22:31

Simona Halep merge in turul 3 la Cincinnati cu putine emotii. Si-a aflat adversara

Simona Halep a debutat miercuri la turneul american de la Cincinnati. Meciul cu Kirsten Flipkins Belgia) - transmis live pe siteul onlinesport. ro - a inceput miercuri dimineata la ora 4:40 si a durat o ora si 25 de minute. A fost primul meci al lui Halep pe hard dupa doua luni si jumatate si primul dupa cinci saptamani de pauza. Halep o intalneste in turul 3 pe Lucie Safarova, care a invins-o miercuri seara pe Zarina Diyas. Partida din turul 3 se va juca joi noapte vineri dimineata), live pe siteul onlinesport. ro, Halep avand astfel o zi de pauza. continuă pe Online Sport

Simona Halep merge in turul 3 la Cincinnati cu putine emotii

Simona Halep a debutat miercuri la turneul american de la Cincinnati. Meciul cu Kirsten Flipkins Belgia) - transmis live pe siteul onlinesport. ro - a inceput miercuri dimineata la ora 4:40 si a durat o ora si 25 de minute. A fost primul meci ai lui Halep pe hard dupa doua luni si jumatate si primul dupa cinci saptamani de pauza. Halep o intalneste in turul 3 pe castigatoarea dintre Lucie Safarova si Zarina Diyas, ultima eliminand-o in turul 1 pe Camelia Begu, miercuri dimineata. Partida din turul 3 se va juca joi noapte vineri dimineata), live pe siteul onlinesport. ro, Halep avand astfel o zi de pauza.

Cincinnati: Simona Halep o va intalni in turul doi pe Kirsten Flipkens, din Belgia

Kirsten Flipkens, locul 54 in clasamentul WTA, o va intalni in turul doi al turneului Premier 5 de la Cincinnati pe Simona Halep. Flipkens a invins-o in runda inaugurala pe Polona Hercog. Partida dintre cele doua va fi ultima de pe arena centrala, urmand sa aiba loc miercuri, de la ora 03:30, ora Bucurestiului.

Simona Halep 2 WTA) a invins-o in noaptea de marti spre miercuri pe belgianca Kirsten Flipkens Belgia, 54 WTA) in runda a doua a turneului WTA de la Cincinnati. Scorul a fost 6-4, 6-2, dupa o ora si 27 de minute de joc.

VIDEO Simona Halep s-a calificat in optimi la turneul de la Cincinnati. A invins-o pe belgianca Kirsten Flipkens in doua seturi

Simona Halep scapa de Venus Williams la Cincinnati

Venus Williams, posibila adversara a Simonei Halep din turul 3 de la Cincinnati, a fost eliminata marti seara din cadrul turneului american.

Debut in forta la Cincinnati. Simona Halep s-a calificat lejer in optimi. Cu cine se poate duela in turul secund

Simona Halep a debutat cu dreptul pe pamant american si a trecut in minimum de seturi de de belgianca Kristen Flipkens, scor 6-4, 6-2, intr-un meci contand pentru turul secund al turneului de la Cincinnati.

Debut in forta la Cincinnati. Simona Halep s-a calificat lejer in optimi. Cu cine se poate duela in turul III

Simona Halep si-a aflat adversara din turul doi, de la Cincinnati. Acesta va fi primul meci de cand ocupa locul 2 WTA

Simona Halep 2 WTA) va reveni, dupa o pauza de aproximativ o luna, la turneul Cincinnati, din SUA. Romanca se va duela cu belgianca Kirsten Flipkens 54 WTA).

Simona Halep s-a calificat in optimi la Cincinnati

Jucatoarea Simona Halep, locul 2 WTA si cap de serie numarul 2, s-a calificat, marti, in optimile de finala ale turneului de categorie Premier 5 de la Cincinnati. Halep a trecut in turul doi, cu scorul de 6-4,.

Simona Halep - Kirsten Flipkens in turul 2 de la Cincinnati. Romanca este numarul 2 mondial oficial

In urma partidelor de luni noapte de la turneul de la Cincinnati, Simona Halep si-a aflat exact adversara din turul 2.

actualitate, 22:31