05:00

Simona Halep, prima declaratie dupa calificarea in semifinale la Indian Wells: O astept pe Serena

Simona Halep s-a calificat pentru al doilea an consecutiv in semifinalele turneului de la Indian Wells si nu a ascuns faptul ca o asteapta pentru un duel de zile mari pe lidera mondiala Serena Williams. continuă pe Online Sport

Simona Halep, prima declaratie dupa calificarea in optimi la Indian Wells

Vedeti mai jos ce a declarat Simona Halep, luni dimineata in Romania, dupa ce a invins-o in trei seturi pe Varvara Lepchenko si s-a calificat in optimile de finala la Indian Wells, primul turneu WTA Premier al anului.

Indian Wells: Simona Halep s-a calificat in semifinale, dupa 5-7, 6-1, 6-1 cu Navarro. Urmeaza Serena Williams

Indian Wells 2015. Simona Halep, cap de serie numarul 3, o intalneste miercuri, de la ora 22. 00 ora Romaniei), in sferturile de finala ale turneului de la Indian Wells, pe Carla Suarez Navarro, a 12-a favorita. Partida are loc la nici 24 de ore distanta de meciul cu Pliskova.

Indian Wells: Simona Halep s-a calificat in semifinale, dupa 5-7, 6-1, 6-1 cu Navarro. A trecut un test dificil

Simona Halep, semifinalista la Indian Wells pentru al doilea an

Pentru al doilea an consecutiv Simona Halep va juca in semifinale la Indian Wells, cel mai puternic turneu din circuit dupa cele patru de Mare Slem.

Indian Wells: Simona Halep s-a calificat in optimi, dupa ce a invins-o pe americanca Varvara Lepchenko (6-1, 3-6, 6-1)

Simona Halep cap de serie numarul 3) s-a calificat luni dimineata in optimile turneului de la Indian Wells, dupa ce a invins-o pe americanca Varvara Lepchenko locul 31 in clasamentul WTA) in trei seturi 6-1, 3-6, 6-1), potrivit rezultatelor afisate de Reuters.

Prima reactie a Simonei Halep dupa calificarea in sferturile de la Indian Wells. totul despre viitoarea adversara

Simona Halep a trecut destul de usor de Karolina Pliskova in optimile de finala de la Indian Wells, printr-o victorie in doua seturi, 6-4, 6-4.

Halep: Sper sa ma recuperez pentru meciul cu Navarro. Reactia, dupa calificarea in sferturile Indian Wells 2015

Simona Halep, cap de serie numarul 3, calificata in sferturile Indian Wells 2015, a spus ca vrea ca mai intai sa se bucure de victoria cu Pliskova, dupa care spera sa se recupere pentru partida cu Navarro.

VIDEO Simona Halep la Indian Wells: trei lovituri de exceptie reusite de jucatoarea noastra inaintea marii confruntari cu Serena Williams

Simona Halep s-a calificat in semifinale la Indian Wells, unde va da peste cel mai greu adversar posibil, Serena Williams.

LIVE Simona Halep in optimi la Indian Wells (dupa ora 00:00)

Simona Halep revine, marti, in actiune la Indian Wells pentru meciul din optimile de finala contra Karolinei Pliskova din Cehia.

LIVE Simona Halep in optimi la Indian Wells (dupa ora 23:00)

actualitate, 05:00