01:05

Simona Halep: Sunt fericita cu victoria, nu a fost usor.

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala Kremlin Cup dupa ce a trecut in doua seturi de Veronika Kudermetova 6-1, 7-6). continuă pe Adevărul

VIDEO Simona Halep, in optimi la WTA Kremlin Cup

Simona Halep a facut pasul in optimile turneului WTA de la Moscova Kremlin Cup) dupa un meci intens cu incomoda Anastasia Potapova 68 WTA). Jucatoarea noastra a profitat din plin de experienta superioara, iar victoria s-a conturat in doua seturi, scor 6-1, 6-4 dupa o ora si 30 de minute). Nu a fost insa deloc o partida lejera, Simona aratand in unele momente lipsa meciurilor oficiale. Ce a raspuns Simona Halep atunci cand a fost intrebata daca poate castiga turneul WTA de la Moscova .

Ce a raspuns Simona Halep atunci cand a fost intrebata daca poate castiga turneul WTA de la Moscova

Simona Halep a debutat cu dreptul la WTA Kremlin Cup, sportiva noastra trecand dupa un meci de mare lupta de Anastasia Potapova 68 WTA). La finalul duelului, fosta lidera mondiala a fost intrebata daca are puterea necesara sa castige turneul de 500 de puncte de la Moscova.

Simona Halep, in sferturi laWTA Kremlin Cupdupa un meci cu Veronika Kudermetova

Simona Halep s-a calificat in sferturi laWTA Kremlin Cupdupa un meci cu Veronika Kudermetova. Romanca a condus cu 6-1, 3-1 in fata Veronikai Kudermetova 32 WTA). Rusoaica a rezistat insa si Simona Halep a avut .

Simona Halep, in sferturi la WTA Kremlin Cup dupa un meci intens cu Veronika Kudermetova

Simona Halep a condus cu 6-1, 3-1 in fata Veronikai Kudermetova 32 WTA) si calificarea in runda urmatoare parea o simpla formalitate pentru sportiva noastra. Rusoaica nu a renuntat insa la lupta si Simona a avut nevoie de tiebreak in setul secund 7-4) pentru a face pasul in sferturile turneului WTA de la Moscova Kremlin Cup), faza a competitiei in care va avea parte de un duel foarte dificil.

Simona Halep s-a saturat de rusoaice - Ce a spus romanca dupa ce s-a calificat in sferturi la WTA Kremlin Cup

Calificata in sferturi la turneul WTA de la Moscova dupa ce a trecut de doua adversare din Rusia Anastasia Potapova si Veronika Kudermetova), Simona Halep a glumit la interviul de pe teren intreband daca va intalni tot o favorita a fanilor in runda urmatoare de la Kremlin Cup.

Simona Halep vs Maria Sakkari - Cand va avea loc meciul din sferturile WTA Kremlin Cup

Organizatorii turneului de la Moscova au facut public programul zilei de vineri, una in care va avea loc, printre altele, si duelul din sferturi dintre Simona Halep si Maria Sakkari.

Simona Halep o invinge in doua seturi pe Veronika Kudermetova pentru un loc in sferturi la Moscova

Jucatoarea Simona Halep s-a calificat, joi seara, in sferturile de finala de la Kremlin Cup, Moscova.

Simona Halep joaca joi in optimile Kremlin Cup. Cum arata duelul pe hartie si ce a spus romanca despre adversara sa (VIDEO)

Simona Halep continua aventura la Kremlin Cup 2021, penultimul turneu al anului pentru ea, iar in optimi isi va masura fortele tot cu o rusoiaca. Romanca o intalneste, joi, dupa ora 18:30, pe Veronika Kudermetova .

FOTO Simona Halep si surpriza care a lasat-o fara cuvinte dupa victoria cu Potapova

Simona Halep s-a calificat in optimile de la WTA Kremlin Cup, iar la finalul partidei a avut parte de o surpriza care a lasat-o fara cuvinte. Fosta lidera mondiala a postat pe contul personal de Instagram mai multe fotografii, dar una a fost preferata ei.

Clasamentul WTA: Simona Halep, inca o coborare - Schimbari importante in TOP 10

Turneul de la Indian Wells s-a incheiat cu victoria Paulei Badosa, iar o serie de modificari au avut loc in clasamentul WTA. Simona Halep a mai pierdut doua locuri in ierarhia mondiala, iar in TOP 10 s-au produs multe schimbari.