19:00

Transylvania Open: Anett Kontaveit, a doua favorita, s-a calificat in semifinale dupa o victorie categorica

Anett Kontaveit, a doua favorita a competitiei de categorie WTA 250 de la Cluj-Napoca, s-a calificat in semifinale la Transylvania Open dupa ce a trecut de Anhelina Kalinina 59 WTA). continuă pe Hotnews

Jaqueline Cristian a produs surpriza zilei la Transylvania Open. Victorie in doua seturi cu Ajla Tomljanovic, a cincea favorita a turneului de la Cluj-Napoca

Jaqueline Cristian a reusit sa o elimine pe Ajla Tomljanovic, a cincea favorita la startul Transylvania Open, si s-a calificat in sferturile turneului de tenis feminin de la Cluj-Napoca. Romanca in varsta de 23 de .

VIDEO Simona Halep, in semifinale la Transylvania Open - A cedat doar doua game-uri cu Jaqueline Cristian

Jaqueline Cristian nu s-a mai aflat la nivelul din rundele precedente, a comis 46 de erori nefortate si nu a reusit sa ii puna probleme Simonei Halep. Principala favorita de la Transylvania Open s-a impus dupa doar 68 de minute de joc, scor 6-1, 6-1, si se va duela cu Marta Kostyuk in semifinalele turneului WTA 250 de la Cluj-Napoca.

Emma Raducanu, in sferturi la Transylvania Open - Victorie in doua seturi cu Ana Bogdan

Emma Raducanu a controlat partida din optimile turneului de categorie WTA 250 de la Cluj-Napoca, Ana Bogdan reusind doar in setul secund sa ii puna probleme britanicei. A treia favorita s-a impus in doua seturi, scor 6-3, 6-4, dupa o ora si jumatate de joc, si a ajuns in sferturi la Transylvania Open.

Simona Halep in semifinale la Transylvania Open. A cedat doar doua game-uri!

Principala favorita a turneului de la Cluj-Napoca si-a respectat statutul si nu i-a lasat decat doua game-uri lui Jaqueline Cristian intr-un sfert de finala suta la suta romanesc.

Eliminata de la Transylvania Open, Emma Raducanu si-a ales favorita: Mi-ar placea ca Simona Halep sa castige turneul. E unul dintre idolii mei

Emma Raducanu si-a ales favorita la Transylvania Open, competitia pe care a parasit-o vineri seara dupa ce a fost invinsa de Marta Kostyuk. Daca ar fi trecut de sportiva ucraineana, britanica de origine romano-chineza ar .

Simona Halep, victorie la pas cu Gabriela Ruse in primul tur la Transylvania Open

Simona Halep s-a calificat in optimile de finala la Transylvania Open, turneu WTA 250 de la Cluj-Napoca. Principala favorita a invins-o in doua seturi pe Gabriela Ruse, cu 6-1, 6-2. Halep o va intalni in optimi pe Varvara Gracheva 81 WTA).

Simona Halep, in sferturi la Transylvania Open dupa un meci in care a acuzat probleme medicale - O va intalni pe Jaqueline Cristian

Varvara Gracheva a practicat un joc agresiv in fata Simonei Halep, dar diferenta de valoare si-a spus cuvantul si jucatoarea noastra s-a calificat in sferturi la Transylvania Open dupa o ora si 13 minute, scor 6-4, 6-2. Principala favorita a acuzat dureri la spate in pauza dintre seturi, dar a revenit foarte bine pe teren si va avea parte de inca un duel romanesc la Cluj-Napoca: o va intalni pe Jaqueline Cristian.

Simona Halep a spulberat-o pe Jaqueline Cristian, la Transylvania Open. Ce spune despre posibila confruntare cu Emma Raducanu

Simona Halep 30 de ani) a bifat o noua victorie categorica la Cluj-Napoca, in cadrul turneului Transylvania Open. Principala favorita a invins-o pe compatrioata Jaqueline Cristian 23 de ani) cu 6-1, 6-1. Astfel, fostul lider .

Transylvania Open: Jaqueline Cristian, posibil duel cu Simona Halep dupa ce a eliminat o favorita

Jaqueline Cristian a reusit sa se califice miercuri in sferturile de finala de la Transylvania Open, dupa una dintre cele mai mari victorii ale carierei. Jucatoarea noastra a invins-o in doua seturi pe a cincea favorita a turneului de categorie WTA 250 de la Cluj-Napoca.

Simona Halep si Emma Raducanu cauta victoria la Transylvania Open. Cand joaca cele doua in turneul de la Cluj

Simona Halep si Emma Raducanu cauta victoria la Transylvania Open. Cand joaca cele doua in turneul de la Cluj, Cele doua mari vedete ale competitiei s-au calificat in optimile de finala, dupa ce au castigat, fiecare, partidele din primul tur. Astazi, atat Simona Halep, cat si Emma Raducanu vor juca pentru accederea in sferturile de .

actualitate, 19:00