06:15

Tur Australian

Sorana Cirstea a mai dat o lovitura! Cati bani a castigat dupa ce a eliminat castigatoarea de la Australian Open

Sorana Cirstea33 de ani, 22 WTA) s-a impus in fataSofiei Kenin25 de ani, 45 WTA),scor 6-3, 7-6 2), in primul tur al turneuluiWTAde laDubai. Sorana Cirstea nu mai vrea sa joace.

Clasamentul WTA: Locurile ocupate de romance dupa rezultatele dezamagitoare de la Australian Open 2024

Romania a ramas fara reprezentante pe tabloul principal de la Australian Open inca dupa primul tur, lucru care nu s-a mai intamplat de la editia din 2008 a turneului major de la Melbourne. Sorana Cirstea ramane cel mai bine clasata jucatoare din tara noastra, dar celelalte sportive au pierdut mai multe pozitii in ierarhia WTA.

Final de drum pentru Emma Raducanu la Australian Open. Al treilea an consecutiv cand pierde in turul 2

Dupa Sorana Cirstea in primul tur, chinezoaica Yafan Wang a mai facut o victima de lux la Australian Open. Lidera mondiala a scapat ca prin minune de eliminare: Nu stiu cum am reusit .

Australian Open 2024: Sorana Cirstea, eliminata in primul tur si la dublu

Eliminata dramatic de pe tabloul de simplu dupa ce a condus cu 6-0, 3-0), Sorana Cirstea s-a oprit in primul tur si in proba de dublu de la Australian Open, primul Grand Slam din 2024.

Monica Niculescu, eliminata in primul tur la dublu, la Australian Open

Perechea Monica NiculescuIngrid Martins RomaniaBrazilia), favorita 15, a fost eliminata, miercuri, in primul tur al probei de dublu de la Australian Open.

Sotia l-a vazut cat de mult sufera la Australian Open si a inceput sa planga, in tribuna

Sportivul canadian de origine muntenegreana Milos Raonic a fost eliminat din primul tur al primului Grand Slam al anului, Australian Open. Sotia sa a izbucnit in plans Raonic a parasit competitia din cauza unei accidentari, moment in care sotia sa, Camille Ringoir, a izbucnit in lacrimi.

Australian Open 2024: Fosta lidera WTA, invinsa in primul tur de finalista de anul trecut

Karolina Pliskova nu a avut noroc la tragerea la sorti si a parasit Australian Open 2024 inca din runda inaugurala, dupa ce a fost invinsa de Elena Rybakina finalista in 2023).

Sorana Cirstea, eliminata si ea din primul tur de la Australian Open. Romanca se impusese cu 6-0 in primul set

Sorana Cirstea 27 WTA) a fost invinsa de Yafan Wang 94 WTA), in trei seturi, marti dimineata, si a parasit Australian Open din runda inaugurala pentru al doilea an la rand. Sorana Cirstea castigase primul set al partidei cu Yafan Wang cu 6-0 .

Romania a mai pierdut inca o jucatoare la Australian Open. Jaqueline Cristian, eliminata in primul tur

Jaqueline Cristian paraseste turneul de Grand Slam Australian Open inca din primul tur, dupa ce a pierdut in fata cehoaicei Katerina Siniakova cu 6-2, 7-5, luni, la Melbourne. Jaqueline Cristian s-a inclinat dupa o ora si 27 de minute in fata unei Siniakova care a comis 8 duble greseli, dar a fost net superioara la .

Australian Open 2024: Dubla castigatoare a competitiei, invinsa in primul tur - Favoritele eliminate luni (Rezultate)

Revenita pe teren dupa ce a devenit mama, Naomi Osaka a avut parte de o aventura scurta la Australian Open 2024. Nipona a fost invinsa in primul tur de Caroline Garcia, dar nu este singurul nume important care a parasit luni competitia de la Melbourne.

Dupa infrangere, Andy Murray spune ca e posibil sa fi jucat ultimul meci din turneul Australian Open

Andy Murray a recunoscut ca e aproape sigur ca ar fi jucat ultimul sau meci de Australian Open, dupa ce a suferit cea mai serioasa infrangere de Grand Slam de la intoarcerea pe teren dupa o operatie la sold, pierzand cu 6-4, 6-2, 6-2 in fata lui Tomas Martin Etcheverry, cap de serie a 30-a, in primul tur al Australian Open de luni. Andy Murray a iesit din primul tur al Australian Open .

Andy Murray iese din primul tur la Australian Open. Britanicul spune ca probabil a fost ultimul meci din cariera la Melbourne

Ajuns la 36 de ani, Andy Murray spune ca meciul pierdut in fata argentinianului Tomas Martin Etcheverry a fost probabil ultimul jucat de el la Australian Open.

Jaqueline Cristian pierde in primul tur la Australian Open si se alege cu o mica avere

A doua jucatoare din Romania intrata in competitia de simplu de la Australian Open a parasit intrecerea.

Jaqueline Cristian a fost eliminata in primul tur la Australian Open

Jaqueline Cristian, locul 84 WTA, a fost eliminata, luni, in runda inaugurala la Australian Open, primul turneu de grand slam al anului.

VIDEO Australian Open 2024: Jaqueline Cristian, eliminata in primul tur de o jucatoare importanta din WTA

Jaqueline Cristian nu a reusit sa bifeze prima victorie in noul sezon, sportiva noastra fiind eliminata inca din runda inaugurala si la Australian Open 2024.

Ana Bogdan, OUT de la Australian Open. Romanca, eliminata de o jucatoare de 16 ani

Tenismena romana Ana Bogdan paraseste Australian Open inca din primul tur, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de cehoaica Brenda Fruhvirtova, cu scorul de 2-6, 6-4, 6-3. Jucatoarea noastra s-a inclinat in fata unei adversare in varsta de 16 ani, aflata pe locul 110 mondial, venita din calificari. Pentru participarea pe tabloul principal, .

Andreea Balan si iubitul ei s-au pozat cu Novak Djokovic inainte de prima victorie a sarbului la Australian Open 2024. Mesajul cantaretei (FOTO)

Andreea Balan a mers la Melbourne alaturi de iubitul ei tenismen, Victor Cornea, si s-a fotografiat cu Novak Djokovic chiar inainte de victoria obtinuta de superstarul sarb in primul tur de la Australian Open 2024. Andreea Balan si iubitul ei s-au pozat cu Novak Djokovic .

Novak Djokovic trece de un prim tur complicat la Australian Open. A stat peste 4 ore pe teren contra unui croat de 18 ani

Sarbul Novak Djokovic s-a calificat in turul secund la Australian Open, dupa un meci de patru seturi contra croatului Dino Prizmic, un jucator venit din calificari si care in 2023 a castigat titlul la Roland Garros in competitia juniorilor. Ana Bogdan, eliminata in primul tur la Australian Open de o jucatoare de 16 ani venita din calificari .

Ana Bogdan, eliminata in primul tur la Australian Open de o jucatoare de 16 ani venita din calificari

Pentru Ana Bogdan aventura la editia din acest an a Australian Open s-a incheiat inca din primul tur.

actualitate, 06:15