01:05

Tur Grand

Multipla castigatoare de Grand Slam, eliminata in runda inaugurala la WTA Rouen

Naomi Osaka a fost eliminata inca din primul tur al turneului WTA de la Rouen, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Martina Trevisan, scor 6-4, 6-2.

ATP Tiriac Open 2024: Triplu campion de Grand Slam, duel cu unul dintre favoriti in runda inaugurala

Nume importante din tenisul masculin se vor afla la startul turneului Tiriac Open ATP 250) de la Bucuresti, iar in primul tur se vor intalni Stanislas Wawrinka multiplu campion de Grand Slam) si Nuno Borges favorit 7).

VIDEO Triplu campion de Grand Slam, eliminat in primul tur la ATP Monte Carlo - Set pierdut cu 6-0

Stan Wawrinka s-a oprit in primul tur la turneul de categorie ATP Masters 1000 de la Monte Carlo, elvetianul fiind invins categoric de australianul Alex De Minaur.

Multipla castigatoare de Grand Slam, eliminata in primul tur la WTA Miami

Ca si la Indian Wells, americanca Venus Williams s-a oprit in primul tur la WTA Miami, dupa ce a pierdut in doua seturi in fata Dianei Shnaider, scor 6-3, 6-3.

Triplu castigator de Grand Slam, eliminat in runda inaugurala la Indian Wells 2024

Stan Wawrinka a fost eliminat in primul tur al turneului de la Indian Wells, dupa ce a fost invins in trei seturi de Tomas Machac, scor 3)6-7, 6-4, 2-6.

WTA San Diego: Campioana de Grand Slam, infrangere in runda inaugurala - Tabloul optimilor

Caroline Wozniacki a revenit pe teren dupa o absenta de trei ani si jumatate perioada in care a nascut de doua ori), dar fosta lidera mondiala nu se descurca prea bine in circuitul WTA si a pierdut din nou in primul tur al unei competitii, de aceasta data la San Diego.

WTA Dubai: Sorana Cirstea, duel cu o campioana de Grand Slam in runda inaugurala

Sorana Cirstea a aflat numele adversarei pe care o va intalni in primul tur al turneului WTA 1. 000 de la Dubai, in urma tragerii la sorti care a avut loc sambata.

WTA Doha: O campioana de Grand Slam s-a retras din competitie

Barbora Krejcikova trebuia sa joace cu Anastasia Potapova in primul tur al turneului WTA 1000 de la Doha, dar cehoaica s-a retras cu doar cateva ore inainte de startul meciului.

WTA Doha: Traseu infernal pentru Sorana Cirstea - Posibil duel cu lidera mondiala

Sorana Cirstea nu a avut prea mult noroc la tragerea la sorti a tabloului pentru turneul WTA 1000 de la Doha. Daca va trece in primul tur de o campioana de Grand Slam, romanca va avea parte de un meci cu lidera clasamentului mondial.

Transylvania Open 2024: Semifinalista de Grand Slam, infrangere drastica in runda inaugurala

Nadia Podoroska a bifat cea mai importanta performanta a carierei la Roland Garros 2020 a ajuns in semifinale), dar sportiva din Argentina nu a reusit sa confirme in urmatoarele sezoane, iar de la Transylvania Open 2024 a fost eliminata inca din primul tur.

WTA Abu Dhabi: Campioana de Grand Slam, eliminata in primul tur al calificarilor

Sofia Kenin una dintre cele mai bune jucatoare din 2020) a parasit turneul WTA 500 de la Abu Dhabi inca din primul tur al calificarilor, sportiva din SUA fiind invinsa in trei seturi de britanica Heather Watson.

ATP Montpellier: Triplu castigator de Grand Slam, eliminat in runda inaugurala

Andy Murray a fost eliminat inca din primul tur al turneului ATP de la Montpellier, dupa ce a fost invins in trei seturi de Benoit Paire, scor 6-2, 65)-7, 3-6.

Australian Open 2024: Sorana Cirstea, eliminata in primul tur si la dublu

Eliminata dramatic de pe tabloul de simplu dupa ce a condus cu 6-0, 3-0), Sorana Cirstea s-a oprit in primul tur si in proba de dublu de la Australian Open, primul Grand Slam din 2024.

Sotia l-a vazut cat de mult sufera la Australian Open si a inceput sa planga, in tribuna

Sportivul canadian de origine muntenegreana Milos Raonic a fost eliminat din primul tur al primului Grand Slam al anului, Australian Open. Sotia sa a izbucnit in plans Raonic a parasit competitia din cauza unei accidentari, moment in care sotia sa, Camille Ringoir, a izbucnit in lacrimi.

Romania a mai pierdut inca o jucatoare la Australian Open. Jaqueline Cristian, eliminata in primul tur

Jaqueline Cristian paraseste turneul de Grand Slam Australian Open inca din primul tur, dupa ce a pierdut in fata cehoaicei Katerina Siniakova cu 6-2, 7-5, luni, la Melbourne. Jaqueline Cristian s-a inclinat dupa o ora si 27 de minute in fata unei Siniakova care a comis 8 duble greseli, dar a fost net superioara la .

Dupa infrangere, Andy Murray spune ca e posibil sa fi jucat ultimul meci din turneul Australian Open

Andy Murray a recunoscut ca e aproape sigur ca ar fi jucat ultimul sau meci de Australian Open, dupa ce a suferit cea mai serioasa infrangere de Grand Slam de la intoarcerea pe teren dupa o operatie la sold, pierzand cu 6-4, 6-2, 6-2 in fata lui Tomas Martin Etcheverry, cap de serie a 30-a, in primul tur al Australian Open de luni. Andy Murray a iesit din primul tur al Australian Open .

Jaqueline Cristian a fost eliminata in primul tur la Australian Open

Jaqueline Cristian, locul 84 WTA, a fost eliminata, luni, in runda inaugurala la Australian Open, primul turneu de grand slam al anului.

Romancele si-au aflat adversarele de la Australian Open. Cu cine se lupta Sorana Cirstea, Ana Bogdan si Jaqueline Cristian

Tenismenele Sorana Cirstea, Ana Bogdan si Jaqueline Cristian si-au aflat adversarele din runda inaugurala a Australian Open, primul turneu de Grand Slam al anului. Astfel, in urma tragerii la sorti de joi, Cirstea 33 ani, 26 WTA) a fost desemnata cap de serie numarul 22 si va juca in primul tur contra chinezoaicei Yafan Wang .

Australian Open 2024: Iga Swiatek, reeditare de finala de Grand Slam in runda inaugurala

Iga Swiatek nu a avut parte de prea mult noroc la tragerea la sorti a tabloului principal de la Australian Open 2024, lidera clasamentului WTA urmand sa o intalneasca in primul tur pe Sofia Kenin campioana la Melbourne in 2020).

Australian Open 2024: Andreea Mitu si Miriam Bulgaru, eliminate in primul tur al calificarilor

Andreea Mitu si Miriam Bulgaru nu au reusit sa ajunga pe tabloul principal de la Australian Open 2024, cele doua romance pierzand meciurile disputate in primul tur al calificarilor pentru primul Grand Slam al anului.