21:00

Tur Sferturilor

Handbal (m): Dinamo Bucuresti, victorie mare in sferturile EHF European League

Dinamo Bucuresti, campioana Romaniei la handbal masculin, a castigat marti mansa tur a sferturilor de finala EHF European League, scor 28-27 14-15) in fata danezilor de la Skjern.

PSG si Borussia Dortmund, primele semifinaliste din Liga Campionilor. Xavi a sarit la gatul lui Kovacs

Invinse in meciurile tur echipele Paris Saint-Germain si Borussia Dortmund au revenit la returul sferturilor de finala si au obtinut calificari spectaculoase in careul de asi.

Atalanta, surpriza serii in Europa League. Victorie detasata in meciul cu Liverpool, scor 3-0

Atalanta a surprins joi seara, 11 aprilie, in deplasare, in mansa tur a sferturilor Europa League, obtinand o victorie detasata cu Liverpool. Atalanta a invins-o pe Liverpool in mansa tur a sferturilor Europa League Formatia din Bergamo a castigat detasat in mansa tur a sferturilor Europa League, 3-0, pe Anfield.

PAOK a pierdut mansa tur din sferturile Conference League. Echipa lui Razvan Lucescu va putea schimba totul in retur

Primele meciuri din faza sferturilor de finala din UEFA Europa Conference League s-au disputat joi seara, 11 aprilie. PAOK, misiune grea in Belgia Pentru prima mansa, PAOK, echipa antrenata de Razvan Lucescu, s-a deplasat la Brugge, dupa turul precedent in care a revenit la retur, 5-1, cu Dinamo Zagreb, care obtinuse in tur scor 0-2.

Kylian Mbappe, record negativ in meciul cu Barcelona din sferturile UEFA Champions League

Paris Saint Germain a pierdut pe Parc des Princes mansa tur a sferturilor UEFA Champions League, contra Barcelonei 3-2), iar Kylian Mbappe a avut o prestatie modesta.

Barcelona invinge PSG pe Parc de Princes dupa un meci cu cinci goluri. Doua rezerve au facut diferenta

Echipa FC Barcelona a revenit de la 1-2 in deplasare cu Paris Saint-Germain si a castigat in final, cu 3-2, in mansa tur a sferturilor de finala din Liga Campionilor. Pe acelasi subiect:Atletico Madrid, victorie la limita cu Borussia Dortmund. Echipa germana a avut o bara la ultima faza! .

LiveBlog Champions League: PSG vs Barcelona Atletico Madrid Dortmund O noua rasturnare de scor

PSG vs Barcelona si Atletico Madrid vs Borussia Dortmund sunt partidele de miercuri din primul tur al sferturilor de finala ale Champions League. Meciurile sunt transmise LiveBlog de HotNews. ro de la ora 22:00.

Dan Petrescu, eliminat din Liga Campionilor Asiei

Formatia antrenorului roman Dan Petrescu, Jeonbuk FC, a fost eliminata din Liga Campionilor Asiei, dupa ce a pierdut cu 1-0 pe teren propriu in fata conationalilor de la Ulsan HD, in returul sferturilor de finala. Unicul gol al partidei a fost inscris in prelungirile primei reprize de Young-woo Seol. in meciul tur, desfasurat la Jeju .

Liga Campionilor Asiei: Remiza in mansa tur a sferturilor pentru echipa lui Dan Petrescu

Jeonbuk a remizat pe teren propriu in duelul cu Ulsan HD, scor 1-1, in prima mansa a sferturilor Ligii Campionilor Asiei.

Razvan Lucescu, cu un pas in semifinalele Cupei Greciei

PAOK Salonic, formatia antrenata de Razvan Lucescu, este ca si calificata in semifinalele Cupei Greciei, dupa ce in mansa tur a sferturilor a trecut de Panserraikos cu scorul de 4-0.

ATP: Sfertfinalist de la Madrid, eliminat in primul tur al calificarilor de la Roma

Zhizhen Zhang a surprins pe toata lumea la turneul de la Madrid si a ajuns pana in faza sferturilor de finala, dar chinezul nu s-a descurcat la fel de bine la Roma si a parasit competitia de la Foro Italico inca din primul tur al calificarilor.

S-au decis semifinalele Conference League! Care sunt cele patru echipe calificate

Joi seara a avut loc returul sferturilor din Conference League. AZ Alkmaar a reusit o calificare spectaculoasa dupa ce a pierdut in tur cu scorul de 2-0. Fiorentina a pierdut dar a profitat de avantajul din tur, West Ham a defilat pe teren propriu, in timp ce Basel a avut nevoie de prelungiri pentru.

Manchester City si Inter Milano sunt ultimele echipe calificate in semifinalele Ligii Campionilor

Manchester City s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal dupa ce a terminat la egalitate cu Bayern Munchen, 1-1 0-0), miercuri seara, in deplasare, in mansa secunda a sferturilor de finala ale competitiei. City, care in tur a castigat cu 3-0, a controlat tactic jocul de pe Allianz Arena, in care Bayern a reusit .

Profita de promotia Castig Sansa la meciurile din Europa League si Conference League din oferta Betano

Seara de joi aduce concluzia in faza sferturilor de finala din Europa League si Conference League, la finalul celor opt partide programate, cate patru pentru fiecare competitie in parte, urmand a fi cunoscut tabloul semifinalelor. Dupa meciurile tur putem spune ca o singura echipa a luat o optiune importanta pentru calificare, Fiorentina in Conference League in urma unui 4-1 pe terenul lui Lech Poznan. in rest, toate meciurile sunt deschise oricarui rezultat in ceea ce priveste calificarea in semifinale, iar Betano iti aduce in atentie promotia Castig Sansa ca oportunitate de a nu pierde miza plasata, chiar si in eventualitatea in care unul dintre meciuri se dovedeste a fi pierzator.

Fiorentina, victorie la scor in Conference League. Rezultatele din sferturi

Fiorentina a facut un pas mare spre semifinalele Europa Conference League, dupa ce a invins-o pe Lech Poznan cu 4-1, joi seara, in deplasare, in mansa tur a sferturilor de finala. Arthur Cabral 4), Nicolas Gonzalez 41), Giacomo Bonaventura 58) si Jonathan Ikone 63) au inscris pentru echipa viola, in timp ce golul gazdelor a .

Fiorentina, cu un picior in semifinalele Conference League

Echipa italiana a obtinut o victorie categorica pe terenul lui Lech Poznan, scor 4-1, in mansa tur a sferturilor de finala din Conference League.

Sevilla revine pe Old Trafford de la 0-2 si evita infrangerea

Manchester United a avut 2-0 la pauza si o bara in partea secunda a disputei cu FC Sevilla din mansa tur a sferturilor de finala in Europa League.

Real Madrid, prima victorie pe teren propriu cu Chelsea

Echipa Real Madrid a castigat duelul cu Chelsea, scor 2-0 1-0), miercuri seara, in mansa tur a sferturilor de finala din Liga Campionilor.

Ucigasul cu fata de copil - Erling Haaland, schimbare de look inaintea duelului cu Bayern din sferturile UCL

Manchester City o va infrunta pe Bayern Munchen marti seara in mansa tur a sferturilor de finala din UEFA Champions League, iar atacantul cetatenilor si-a schimbat frizura inainte de duelul cu campioana Germaniei.

CSM Targoviste, in semifinalele Cupei CEV la volei feminin

CSM Targoviste s-a calificat in semifinalele Cupei CEV la volei feminin, dupa ce a invins formatia greaca Olympiakos Pireu, cu scorul de 3-1 26-24, 25-13, 19-25, 25-16), joi seara, in deplasare, laRentis, in mansa secunda a sferturilor de finala ale competitiei. Vicecampioana Romaniei, care in tur s-a impus cu 3-2, a castigat in Grecia dupa .

actualitate, 21:00