01:05

CE U21 Romania - Ungaria, scor 2-1: Tricolorii, pas mare catre semifinale VIDEO

In a doua partida de la Campionatul European de tineret, Romania a invins cu mari emotii Ungaria, dupa un meci in care a revenit de la 0-1 si a avut parte de un arbitraj ostil. continuă pe Adevărul

CE U21 Romania - Ungaria, scor 2-1: Prima reactie a selectionerului Mutu

Reprezentativa de tineret a Romaniei a invinsUngaria,sambata seara, la Budapesta, scor 2-1, in al doilea meci jucat la Campionatul European U21. Tricolorii au revenit dupa ce maghiarii au deschis scorul in inferioritate numerica.

CE U21 Romania - Olanda, scor 1-1: TVR 1 a rupt audientele cu meciul tricolorilor mici

Desi publicul nu a putut fi prezent in tribune, telespectatorii au strans randurile si au tinut aproape de Nationala U21 in primul meci al Romaniei la EURO U21.

CE U21 Romania - Olanda, scor 1-1 Mutu, nemultumit dupa meciul cu batavii! Ce si-ar fi dorit selectionerul

Antrenorul echipei de tineret, Adrian Mutu, a declarat, miercuri seara, dupa remiza Romaniei cu Olanda, scor 1-1, in primul meci jucat la Campionatul European,ca echipa sa ar fi meritat toate cele trei puncte.

Romania - Ungaria 2-1 la Campionatul European de tineret. Revenire fabuloasa de la 0-1 si impotriva unui arbitraj ostil

Nationala de tineret a Romaniei a invins Ungaria, cu 2-1 0-0), intr-un meci disputat la Budapesta, in Grupa A la Campionatul European U21. O partida in care arbitrajul Lawrence Visser a fost unul extrem de ostil. In superioritate numerica din minutul 42, Romania s-a vazut condusa, dar tricolorii au intors rezultatul prin Matan si Pascanu. Romania acumuleaza 4 puncte si ramane in cursa pentru calificarea in sferturile de finala.

Campionatul European Under-21: Romania a invins Ungaria, scor 2-1

Selectionata de tineret a Romaniei a invins, sambata, reprezentativa Ungariei, scor 2-1, in meciul disputat la Budapesta, in Grupa A a Campionatului European de tineret 2021. Elevii lui Adrian Mutu au revenit.

Asa am trait Romania - Ungaria 2-1 la Campionatul European de tineret

Nationala de tineret a Romaniei a intalnit Ungaria, sambata de la ora 19:00, in a doua partida din Grupa A la Campionatul European U21.

Campionatul European U21 - Romania-Olanda, 1-1 la pauza. Gol de senzatie reusit de Andrei Ciobanu

Romania U21 face un meci bun impotriva Olandei la CE U21. Olanda a deschis scorul insa Andrei Ciobanu a egalat aproape imediat dupa o lovitura libera executata formidabil de jucatorul Viitorului. Romania-Olanda, 1-1 la pauza.