08:15

VIDEO Dortmund - Bayern 1-2:Munchen e in delir! Robben a decis finala Ligii Campionilor cu un gol in minutul 89

Bavarezii au fost dominati in prima repriza. Dupa pauza insa, au controlat jocul, au deschis scorul, au fost egalati, dar s-au impus, meritat, dupa un moment de magie produs de mijlocasul olandez. Bayern Munchen e campioana Europei pentru a cincea oara in istorie. continuă pe Adevărul

Dortmund - Bayern 1-2:Munchen, in delir! Robben a decis finala Ligii Campionilor cu un gol in minutul 89

Bavarezii au fost dominati in prima repriza. Dupa pauza, insa, au controlat jocul, au deschis scorul, au fost egalati, dar s-au impus, meritat, dupa un moment de magie produs de mijlocasul olandez. Bayern Munchen e campioana Europei pentru a cincea oara in istorie.

FAZELE importante ale finalei Champions League BORUSSIA DORTMUND - BAYERN MUNCHEN - scor 0-0 ...

Statistica primei reprize a meciului Borussia Dortmund - Bayern Munchen, potrivit UEFA, preluat de tvr. ro: suturi pe poarta: 5 - 3 suturi la poarta: 2 - 2 cornere: 5 - 3 atacuri periculoase: 15 - 9 off-side-uri: 0 - 2 faulturi comise: 5 - 2 cartonase galbene: 0 - 1 posesia balomnului: 41% - 59% Prima repriza a luat sfarsit. 0-0 la pauza. Min. 43 Robben a sutat in capul lui Weidenfeller, din 13 metri, din pozitie de unu-la-unu. Min. 40 Bayern Munchen incheie repriza in atac, pe .

REPRIZA I: FAZELE importante ale finalei Champions League BORUSSIA DORTMUND - BAYERN MUNCHEN ...

REPRIZA a II-a: Borussia Dortmund - Bayern Munchen: 1-1 (Gundogan 68-pen. / Mandzukic 60).

Min. 66 Bayern Munchen a lasat initiativa Borussiei Dortmund, insa elevii lui Jurgen Klopp nu pot dizloca solida defensiva a bavarezilor. -60 Mandzukic deschide scorul, cu un sut din apropiere. Pasa de gol i-a apartinut lui Arjen Robben. Borussia - Bayern 0-1.

LIVE Finala Champions League: Borussia Dortmund - Bayern Munchen 1-2

Onlinesport. ro a transmis in direct, sambata seara, LIVE TEXT de la ora 21:45, finala Ligii Campionilor din acest sezon. Borussia Dortmund si Bayern Munchen lupta pentru suprematie pe Wembley din Londra.

Asa am trait Finala Champions League: Borussia Dortmund - Bayern Munchen 1-2

LIVE Finala Champions League: Borussia Dortmund - Bayern Munchen 0-0

Onlinesport. ro transmite, sambata seara, LIVE TEXT de la ora 21:45, finala Ligii Campionilor din acest sezon. Borussia Dortmund si Bayern Munchen lupta pentru suprematie pe Wembley din Londra.

LIVE Finala Champions League: Borussia Dortmund - Bayern Munchen (21:45)

actualitate, 08:15