15:30

VIDEO Intuitia unui mare antrenor: Van Gaal a schimbat portarul inainte de penalti-uri. Si Olanda a cistigat

Louis van Gaal a demonstrat simbata noapte de ce este considerat unul dintre cei buni antrenori ai momentului: chiar inainte de finalul celor 120 de minute ale sfertului de finala Olanda - Costa Rica, in care scorul era 0-0, l-a trimis in teren pe portarul de rezerva Tim Krul pentru penaltiuri. Si Krul, rezerva care nu jucase nici un minut la Campionatul Mondial din Brazilia, a aparat doua lovituri si a calificat Olanda in semifinala. continuă pe Hotnews

Louis Van Gaal: Am simtit ca Tim Krul este portarul potrivit pentru a apara penaltyuri

Olanda s-a calificat pentru a doua oara consecutiv in semifinalele Cupei Mondiale, iar strategia lui Louis Van Gaal, care a inlocuit portarul titular, Jasper Cillessen, cu rezerva Tim Krul in minutul 120, special.

Fals jurnal de ieri si de azi: Spovedania unui mare scriitor

Spovedania unui mare scriitor amenintat de o uitare interesata. A doua mare Spovedanie scriitoriceasca in literatura romana. Spovedania unui mare scriitor invins cu aceleasi argumente in singurele doua sisteme sociale si morale in care a avut nenorocul si norocul, nevoit si voit, sa traiasca.

actualitate, 15:30