22:45

VIDEO Liga Campionilor: doua goluri superbe in PSG - Chelsea si un rezultat surpriza la Sahtior - Bayern

Optimile Ligii Campionilor au inceput de marti seara cu partidele Sahtior Donetk - Bayern Munchen 0-0 si Paris Saint Germain - Chelsea 1-1. Miercuri au loc jocurile Schalke - Chelsea si Basel - Porto. continuă pe Adevărul

LIVE Champions League, sferturi: Sahtior-Bayern 0-0 si PSG-Chelsea 1-1

Urmariti in aceasta pagina live text dupa ora 21:45 primele doua sferturi de finala din Champions League:Sahtior-Bayern si PSG-Chelsea.

LIVE Champions League, sferturi: Sahtior-Bayern si PSG-Chelsea

LIVE Champions League, sferturi: Sahtior-Bayern si PSG-Chelsea (21:45)

Handbal: Gol incredibil inscris in Liga Campionilor, la ultima faza a meciului (VIDEO)

Croatul Dusko Celica a inscris cel mai impresionant gol marcat in handbal, in timpul Ligii Campionilor. in meciul dintre PPD Zagreb si La Rioja, din Liga Campionilor, Celica a adus victoria echipei sale, marcind la.

Adversar de renume mondial pentru HCM Baia Mare: Viborg, al 19-lea sezon in Liga Campionilor

Adversar de temut pentru HCM Baia Mare in cel de-al treilea meci de Liga Campionilor din acest an. Echipa daneza Viborg se afla la al 19-lea sezon de Liga Campionilor, fiind de trei ori castigatoare a Cupei EHF.

Avancronica PSG-Chelsea: Duelul milionarilor pe Parc des Princes (21:45)

Paris Saint Germain si Chelsea s-au mai intalnit si sezonul precedent in sferturile de finala, iar atunci parizienii au castigat meciul tur, acasa, cu 3-1, o victorie care insa nu le-a asigurat calificarea in semifinale.

Optimi Liga Campionilor: Centrali englezi, desemnati la partidele de miercuri

FIFA a desemnat doua brigazi de arbitri britanici la cele doua partide, de miercuri, din prima mansa a optimilor Ligii Campionilor.

Un psiholog desavarsit: cum si-a motivat Mircea Lucescu jucatorii inaintea meciului cu Bayern din Liga Campionilor

Sahtior Donetk va intalni, marti ora 21. 45, TVR1, Digi Sport, Dolce Sport), Bayern Munchen in turul optimilor Ligii Campionilor. Il Luce a povestit cum si-a pregatit elevii pentru confruntarea cu echipa care a castigat cu 8-0 in ultima etapa din Bundesliga.

Liga Campionilor: Sahtior - Bayern 0-0, dupa un meci cu multe galbene si o eliminare. Lucescu spera la calificare

Sahtior Dontek, antrenata de Mircea Lucescu, a incheiat la egalitate, scor 0-0, meciul de pe teren propriu cu Bayern Munchen, din prima mansa a optimilor de finala ale Ligii Campionilor.

Cosmin Contra a calificat-o pe Guangzhou RF in Liga Campionilor Asiei

Echipa chineza Guangzhou RF, antrenata de tehnicianul roman Cosmin Contra, a obtinut calificarea in grupele Ligii Campionilor Asiei dupa ce a invins, in ultimul tur al preliminariilor formatia australiana Central Coast Mariners.

actualitate, 22:45