01:05

VIDEO Liverpool a castigat Cupa Mondiala a Cluburilor - Victorie in prelungiri cu Flamengo (scor 1-0)

Liverpool, campioana Europei, a cucerit in premiera Cupa Mondiala a Cluburilor, competitie desfasurata in Qatar. Cormoranii s-au impus in prelungiri in fata celor de la Flamengo, castigatoarea Copei Libertadores, scor 1-0. continuă pe Hotnews

VIDEO Liverpool, in finala dupa un gol inscris de Firmino in prelungiri (2-1 vs Monterrey)

Campioana Europei, Liverpool, a invins, miercuri, cu scorul de 2-1 1-1), formatia mexicana Monterrey, campioana Concacaf, in semifinalele Cupei Mondiale a cluburilor.

Cupa Mondiala a Cluburilor: Al Hilal, echipa lui Razvan Lucescu, invinsa de Monterrey la loviturile de departajare in finala mica

Formatia Al Hilal, antrenata de Razvan Lucescu, a fost invinsa, sambata, la Doha, cu scorul de 6-5 in urma loviturilor de departajare, de echipa Monterrey, in finala mica a Cupei Mondiale a Cluburilor, meci arbitrat de Ovidiu Hategan.

Echipa lui Razvan Lucescu, arbitrata de un roman in finala mica de la Cupa Mondiala a cluburilor: Monterey vs Al Hilal, cu Ovidiu Hategan la centru

Ovidiu Hategan a fost delegat la duelul dintre Monterey si Al Hilal, echipa antrenata de Razvan Lucescu, finala mica la Cupa Mondiala a cluburilor, transmite news. ro. Partida va avea loc sambata, 21 decembrie.

Cupa Mondiala a Cluburilor: Liverpool merge in finala

Liverpool s-a calificat cu emotii in finala Cupei Mondiale a Cluburilor, dupa ce a invins formatia m.

Liverpool, noua campioana mondiala a cluburilor

Echipa engleza Liverpool a castigat, sambata, trofeul pus in joc la Campionatul Mondial al Cluburilor disputat la Doha in Qatar.

China va gazdui urmatoarea Cupa Mondiala a cluburilor. Cum se apara FIFA, dupa ce decizia a fost criticata vehement: Poate ca mergand acolo, jucand acolo...

Presedintele Federatiei Internationale de Fotbal FIFA), Gianni Infantino, a aparat, vineri, decizia de a acorda Chinei organizarea viitoarei editii a Cupei Mondiale a cluburilor, in ciuda criticilor privind.