22:15

VIDEO Portugalia - Albania 0-1/ Surpriza serii in preliminariile pentru Euro 2016

Albania a furnizat marea surpriza a serii in preliminariile pentru Euro 2016, dupa ce s-a impus cu 1-0 pe terenul Portugaliei. Unicul gol a fost marcat de Balaj, in minutul 52. Intra in material pentru a vedea reusita superba datorita careia albanezii au castigat in Portugalia. continuă pe Hotnews

Rezultatele preliminariilor pentru EURO 2016: Portugalia - Albania, marea surpriza / Gibraltar - Polonia, scorul serii

Dincolo de victorie Romaniei reusita in fata Greciei, la Atena 0-1), seara de duminica a adus si alte rezultate notabile: Albania a reusit surpriza, invingand Portugalia, intr-un meci disputat in Peninsula Iberica 0-1), iar Polonia a facut instructie cu Gibraltar, selectionata pe care a invins-o cu 7-0, in deplasare.

Surpriza in preliminariile Euro 2016: Ungaria, invinsa cu 2-1 de Irlanda de Nord

Nationala Ungariei a oferit prima surpriza din preliminariile Euro 2016, dupa ce a fost invinsa, scor 1-2, pe teren propriu, de prima reprezentativa a Irlandei de Nord. Cu toate ca au condus cu 1-0, ungurii au primit 2 goluri in ultimele 10 minute de joc. Cele doua reprezentative evolueaza in grupa F, in care se afla si Romania.

actualitate, 22:15