13:30

VIDEO Roland Garros: Sorana Cirstea, eliminata in optimi (6-7, 1-6 vs Tamara Zidansek) Romanca a avut o minge de set

Aventura Soranei Cirstea la Roland Garros s-a oprit optimi, faza a competiei unde sportiva noastra a fost invinsa de Tamara Zidansek. Slovena a salvat o minge de set a romancei in primul set, s-a impus tiebreak si a defilat in setul secund: 7-64), 6-1, dupa o ora si 26 de minute de joc. continuă pe Hotnews

Irina Begu s-a calificat la dublu, in sferturile de finala de la Roland Garros. Sorana Cirstea a fost invinsa la simplu

Irina Begu s-a calificat la dublu, duminica, in sferturile de finala la Roland Garros 2021. Jucatoarea romana si Nadia Podoroska au obtinut o victorie lejera, scor 6-3, 6-1 cu frantuzoaicele Clara Burel si.

Roland Garros: Surpriza zilei - Serena Williams, eliminata de Elena Rybakina Roger Federer s-a retras

A opta zi de la Roland Garros a fost una plina de evenimente: Sorana Cirstea a fost eliminata de Tamara Zidansek, Serena Williams a parasit competitia dupa ce a pierdut in doua seturi cu Elena Rybakina, in timp ce Roger Federer a anuntat ca se retrage inaintea meciului din optimi.

Sorana Cirstea invinsa in optimi la Roland Garros. A avut minge de set!

Sorana Cirstea a evoluat, duminica de la 12:00, pentru un loc in sferturile de finala la Roland Garros contra slovenei Tamara Zidansek.

VIDEO Recital ofensiv: Sorana Cirstea, in optimi la Roland Garros - Ce adversara va avea

Sorana Cirstea a mizat totul pe cartea atacului, iar tactica a dat roade: sportiva noastra a invins-o pe Daria Kasatkina 6-3, 6-2) si s-a calificat in optimile de la Roland Garros. A fost o evolutie entuziasmanta pe faza ofensiva a jucatoarei noastre.

Explicatiile Soranei Cirstea dupa ce a fost eliminata in optimile de la Roland Garros

Eliminata de Tamara Zidansek, scor 4)6-7, 1-6, in optimile de la Roland Garros, Sorana Cirstea a declarat ca infrangerea a venit in urma jocului ei slab si ca momentul cheie al partidei a fost mingea de set ratata la scorul de 6-5 A-40) in primul set.

Programul zilei de duminica - Cand va juca Sorana Cirstea cu Tamara Zidansek

Organizatorii de la Roland Garros au anuntat programul zilei de duminica, 6 iunie, de la Roland Garros. Sorana Cirstea, singura romanca ramasa pe tabloul de simplu, va evolua in optimile de finala impotriva Tamarei Zidansek.

Serena Williams, eliminata in optimi la Roland Garros

Parcursul Serenei Williams pentru obtinerea celui de-al patrulea titlu la Roland Garros s-a oprit in faza optimilor de finala.

Irina Begu in optimi la Roland Garros

Jucatoarea Irina Begu s-a calificat in optimile probei de dublu la turneul de la Roland Garros alaturi de Nadia Podoroska din Argentina.

Roland Garros: Ana Bogdan, eliminata in turul trei de Paula Badosa Romanca a castigat mai multe puncte si a ratat o minge de meci

Ana Bogdan s-a aflat la un singur punct distanta de victoria carierei. Sportiva noastra a fost eliminata de la Roland Garros dupa ce a ratat o minge de meci in fata uneia dintre cele mai in forma jucatoare din circuitul feminin. A fost 2-6, 7-64), 6-4 pentru Paula Badosa 35 WTA), iar iberica s-a calificat in optimile Grand Slam-ului parizian.

Roland Garros: Una calda, una rece: Sorana Cirstea, in optimi - Ana Bogdan, eliminata dramatic

Sorana Cirstea si Ana Bogdan au evoluat extraordinar, vineri, la Roland Garros, insa doar una a reusit sa faca pasul spre optimile competitiei. Sorana a ramas singura romanca de pe tabloul feminin de la Paris a trecut de Daria Kasatkina), in timp ce Ana a pierdut dramatic in fata Paulei Badosa, dupa o lupta de aproape trei ore.

actualitate, 13:30