16:45

Wta Dubai

Primele declaratii ale fostului lider WTA. Simona Halep: Adevarul a iesit la suprafata

Dupa ce TAS i-a redus suspendarea de la patru ani la noua luni, Simona Help a revenit in tara din Dubai, acolo unde s-a antrenat, si a oferit primele declaratii pe Aeroportul Otopeni. Simona a recunoscut ca a avut lacrimi in ochi atunci cand a aflat ca Tribunalul de Arbitraj Sportiv TAS) de la Lausanne .

Simona Halep: Nivelul este destul de ridicat acum, va fi o mare provocare pentru mine sa ma apropii de top 10

Jucatoarea de tenis Simona Halep a declarat la intoarcerea de la Dubai unde se antreneaza, ca nivelul in circuitul WTA este acum unul destul de ridicat si ca va fi o mare provocare pentru ea sa se apropie de primele 10 locuri ale clasamentului mondial.

invingatoarea Soranei Cirstea a mers pana la capat! Jasmine Paolini, campioana la Dubai

Italianca Jasmine Paolini a castigat turneul WTA 1. 000 de la Dubai, dupa ce a invins-o in finala pe rusoaica Anna Kalinskaia, in trei seturi, cu scorul de 4-6, 7-5, 7-5. Tenismena clasata pe locul 26 WTA, care in semifinale a invins-o in doua seturi pe Sorana Cirstea, cu 6-2, 7-6, s-a impus in ultimul act .

Schimbari multe in TOP 10 WTA

Mai multe modificari vor avea loc in TOP 10 WTA odata cu incheierea turneului de categorie 1000 de la Dubai. Cele mai importante urcari le vor avea finalistele competitiei din Emiratele Arabe Unite: Jasmine Paolini si Anna Kalinskaya.

Castigatoarea turneului WTA Dubai Primul trofeu important al carierei

Jasmine Paolini a cucerit sambata trofeul turneului WTA 1000 de la Dubai, dupa victoria in trei seturi in fata Annei Kalinskaya, scor 4-6, 7-5, 7-5.

Jasmine Paolini e campioana la Dubai! Primul titlu WTA 1000 pentru jucatoarea care a eliminat-o pe Sorana Cirstea in semifinale

Jasmine Paolini a invins-o pe Anna Kalinskaya in finala turneului WTA 1000 de la Dubai, sambata, scor 4-6 7-5 7-5. Este primul titlu de acest nivel pentru sportiva italiana in varsta de 28 de ani. Jasmine Paolini este noua campioana de la WTA Dubai .

Surpriza mare la WTA Dubai Lidera mondiala, eliminata in semifinale

Iga Swiatek a ratat calificarea in finala turneului WTA 1000 de la Dubai, dupa ce a cedat in doua seturi in fata rusoaicei Anna Kalinskaya, scor 6-4, 6-4.

Schimbare importanta pentru Sorana Cirstea inainte de Indian Wells

Sorana Cirstea a ratat calificarea in finala turneului WTA 1000 de la Dubai, dar prestatiile solide au dus-o pe locul 22 in clasamentul mondial. Romanca va avea insa un alt antrenor in urmatoarea perioada.

WTA Dubai: Sorana Cirstea, eliminata in semifinale de Jasmine Paolini - Sase mingi de set ratate

Sorana Cirstea a fost aproape de o noua revenire spectaculoasa la Dubai, dar sportiva noastra a ratat sase mingi de set in confruntarea cu Jasmine Paolini si s-a oprit in semifinalele turneului WTA 1000. Italianca s-a impus dupa aproape doua ore de joc, scor 6-2, 7-66).

Sorana Cirstea s-a oprit in semifinale la Dubai. A ratat sase mingi de set cu Jasmine Paolini

Jucatoarea Sorana Cirstea a intalnit-ope italianca Jasmine Paolini, vineri, de la ora 15:00, in semifinalele turneului WTA 1000 de la Dubai. Sorana Cirstea in semifinale la Dubai dupa o revenire de senzatie: Nu ma gandeam ca voi castiga .

Jasmine Paolini a explicat cum va incerca s-o invinga pe Sorana Cirstea in semifinalele WTA Dubai

Jasmine Paolini a ajuns pentru prima oara in cariera in semifinalele unui turneu WTA 1000, iar sportiva din Italia a vorbit despre strategia pe care o va aborda in meciul cu Sorana Cirstea de la Dubai.

Sorana Cirstea, declaratii despre adversara din semifinala de la Dubai. Romanca joaca vineri pentru a doua finala WTA 1000 din cariera si prima prezenta in top 20 mondial

Sorana Cirstea 22 WTA) o intalneste pe Jasmine Paolini 26 WTA), vineri, la ora 15, in semifinalele turneului de la Dubai. Pentru romanca, o victorie ar echivala cu a doua prezenta intr-o finala de acest nivel, dar si cu intrarea in top 20 mondial, o premiera in cariera ei.

Sorana Cirstea vs Jasmine Paolini - Ora de start si cine transmite meciul din semifinalele WTA Dubai

Sorana Cirstea si Jasmine Paolini se intalnesc vineri in semifinalele turneului WTA 1000 de la Dubai, iar sportiva din Romania are nevoie de o victorie pentru a bifa cea mai buna clasare a carierei: locul 15 in ierarhia mondiala.

Sorana Cirstea, dupa meciul de poveste de la Dubai: E cea mai mare revenire din cariera mea

Dupa ce s-a calificat in semifinalele turneului WTA de la Dubai, dupa un meci de poveste, Sorana Cirstea a declarat ca victoria reusita in fata cehoaicei Marketa Vondrousova reprezinta cea mai mare revenire din cariera sa. Cred ca e cea mai mare revenire din cariera mea, a declarat Cirstea imediat dupa meciul castigat in fata .

WTA Dubai: Campioana de la US Open, eliminata in sferturi - Tabloul complet al semifinalelor

Coco Gauff a fost eliminata in sferturile turneului WTA de la Dubai, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Anna Kalinskaya, scor 6-2, 4-6, 2-6.

Sorana Cirstea, in semifinalele turneului de la Dubai, dupa un comeback senzational! Romanca a invins-o pe campioana de la Wimbledon

Sorana Cirstea s-a calificat in semifinalele turneului WTA de la Dubai, dupa o victorie de senzatie obtinuta in fata cehoaicei Marketa Vondrousova, campioana en titre de la Wimbledon. Jucatoarea noastra s-a impus in trei seturi, cu 2-6, 7-6 71), 6-2, la capatul unui meci care a durat doua ore si 41 de minute. Clasata pe .

WTA Dubai: Iga Swiatek, calificare la pas in semifinale

Iga Swiatek este a treia jucatoare calificata in semifinalele turneului WTA de la Dubai, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Qinwen Zheng, scor 6-3, 6-2.

Sorana Cirstea, victorie senzationala, la WTA Dubai. Ce a declarat dupa ce a invins-o pe Vondrousova: Cea mai mare revenire

Reusita de proportii pentru Sorana Cirstea. Jucatorea romana de fotbal a bifat o victorie de senzatie impotriva lui Marketa Vondrousova, iar la finalul meciului a facut o serie de declaratii impresionante. Cum se simte sportiva in aceasta isostaza si cat de grea a fost revenirea. Sorana Cirstea, victorie imediat dupa revenire Sorana Cirstea, jucatoarea romana .

Sorana Cirstea in semifinale la Dubai dupa o revenire de senzatie: Nu ma gandeam ca voi castiga

Jucatoarea Sorana Cirstea a intors spectaculos scorul in meciul cu Marketa Vondrousova din Cehia, joi, in sferturile turneului WTA 1000 de la Dubai.

Adversara Soranei Cirstea din semifinalele WTA Dubai - Romanca este condusa in meciurile directe

Sorana Cirstea a reusit o revenire de senzatie si s-a calificat in semifinalele turneului WTA 1000 de la Dubai, faza a competitiei in care va avea parte de o adversara surprinzatoare.

actualitate, 16:45