15:30

CM 2018: Final de competitie pentru Mouez Hassen, portarul Tunisiei, din cauza unei accidentari la umar

Portarul Tunisiei, Mouez Hassen, nu va mai evolua la Cupa Mondiala, dupa ce a suferit o accidentare la umar in meciul cu Anglia, a anuntat staful medical al reprezentativei africane, citat de Le Figaro. continuă pe Hotnews

EVALUAREA NATIONALA 2018 ! CLICK AICI pentru a vedea REZULTATELE la CAPACITATE 2018 ! Site-ul Edu.ro e picat !

REZULTATE EVALUAREA NATIONALA 2018 UPDATE: Si site-ul evaluare. edu. ro, unde vor fi afisate rezultatele, a picat din cauza numarului mare de accesari, dar apoi si-a revenit.

EVALUAREA NATIONALA 2018! CLICK AICI pentru a afla REZULTATELE. Cand se pot depune CONTESTATIILE si cand vor fi publicate REZULTATELE FINALE

REZULTATE EVALUAREA NATIONALA 2018 Rezultatele Evaluarii Nationale care a avut loc marti au fost publicate de Ministerul Educatiei si pot fi consultate AICI. REZULTATE EVALUAREA NATIONALA 2018 Notele vor fi.

VIDEO Patru oferte ramase in competitie pentru programul de corvete al Fortelor Navale Romane. Cu se s-ar putea dota Marina Militara

Ministrul Apararii Nationale, Mihai Fifor, a declarat sambata dupa amiaza, la Mamaia, ca mai sunt patru oferte ramase in competitie pentru programul de corvete, fara a dezvalui care sunt acestea. El a precizat ca isi doreste ca pana la sfarsitul anului sa fie semnat contractul cu compania care va castiga procedura de licitatie. Cert este ca programul merge inainte asa cum a fost programat.

VIDEO FOTOGALERIE CM 2018: Start ratat pentru Polonia (1-2 cu Senegal) - Autogolul si neatentia polonezilor

Prima etapa a grupelor de la Campionatul Mondial de fotbal s-a incheiat cu victoria surprinzatoare a Senegalului in fata Poloniei, scor 2-1. Primul sut pe spatiul portii a adus si primul gol in partida de pe Mordovia Arena. in minutul 37, Gueye a sutat de la aproximativ 20 de metri, iar Cionek a deviat mingea in propria poarta. Africanii si-au dublat avantajul pe tabela in minutul 60, dupa o gafa in apararea Poloniei. Elevii lui Adam Nawalka s-au trezit tarziu, au redus din diferenta in minutul 86, dar golul egalizator nu si-a mai facut aparitia.

actualitate, 15:30