09:01

Alexander Zverev, campion la Madrid - Victorie in trei seturi cu Matteo Berrettini

Alexander Zverev 6 ATP) a castigat duminica turneul de categorie Masters de la Madrid, invingandu-l in finala pe italianul Matteo Berrettini 10 ATP), scor 8)6-7, 6-3, 6-3. Meciul a durat doua ore si 40 de minute. continuă pe Hotnews

Zverev, campion la Madrid

Germanul Alexander Zverev a castigat titlul la turneul ATP Masters 1000 organizat de Ion Tiriac in capitala Spaniei.

Surpriza turneului: Regele zgurii, eliminat in sferturi la Madrid

Campion in 5 randuri la Madrid, Rafael Nadal s-a oprit la editia din acest an in sferturi, ibericul fiind eliminat in doua seturi, scor 6-4, 6-4, de Alexander Zverev. A fost prima victorie pe zgura a neamtului in fata celui care are 13 titluri la Roland Garros.

Madrid Masters: Alexander Zverev, in finala dupa ce a trecut de Dominic Thiem

Germanul Alexander Zverev, locul 6 mondial, l-a invins sambata in doua seturi, 6-3, 6-4, pe austriacul Dominic Thiem, clasat cu doua pozitii mai sus in ierarhia internationala, si s-a calificat in finala turneului ATP Masters 1. 000 de la Madrid, dotat cu premii totale de 2. 465 euro.

actualitate, 09:01