01:05

Anglia Germania, intalnirea soc din optimile EURO 2020

Dupa o zi a optimilor cu 14 goluri, doua meciuri de 120 de minute si o partida decisa la loviturile de departajare, Anglia si Germania se anunta o partida deschisa oricarui rezultat. continuă pe Online Sport

Cehia produce surpriza si elimina Olanda in optimile EURO 2020

Finalista din 1996 a invins Olanda, cu 2-0, si continua povestea la EURO 2020. In sferturi, Cehia va intalni Danemarca intr-un meci putin anticipat inaintea startului competitiei.

De asta iubim fotbalul: Ce concluzie putem trage dupa optimile Euro 2020 de pana acum

Cine face previziuni legate de campioana de la Euro 2020, bazandu-si pronosticul pe meciurile de pana acum, ar trebui sa-si regandeasca un pic strategia.

Franta pierde dramatic la Bucuresti, in fata Elvetiei, in optimile de la EURO 2020

Kylian Mbappe a ratat lovitura cruciala de penalty, ceea ce a facut ca Elvetia sa invinga Franta in optimile EURO 2020.

incep optimile Euro 2020: Cu ce echipe s-ar intersecta, in sferturi, castigatoarele din aceasta seara

Dupa doua zile de pauza, turneul final se reia, diseara, de la ora 19. Si vom avea cate doua partide, in fiecare zi, pana marti.

Selectionerul Olandei, distrus de jurnalisti, dupa eliminarea de la EURO 2020: Nationala a platit pretul prostiei selectionerului

Olanda a fost eliminata inca din optimile EURO 2020, de Cehia. ParcursulPortocalei Mecanice la turneul continentaleste dezamagitor pentru fanii si presa olandeza, iar toate oalele se sparg in.

Bucurestiul, sub lupa jurnalistilor elvetieni: Ce i-a socat, comparativ cu alte orase de pe harta Euro 2020

Partida Franta - Elvetia diseara, ora 22. 00, Pro TV) din optimile Euro 2020 a fost prefatata nu doar din punct de vedere fotbalistic, ci si cu reportaje despre Capitala Romaniei.

Asa am trait Olanda - Cehia 0-2

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Olanda - Cehia din optimile EURO 2020. Partida s-a disputat la Budapesta.

Reactia lui Mbappe dupa ce a ratat penaltiul care a eliminat Franta de la Euro 2020

Arena Nationala a fost martora la o seara istorica pentru Romania si de trista amintire pentru Franta, echipa care a fost eliminata in optimile Euro 2020 de Elvetia. Mbappe a ratat penaltiul decisiv trimitandu-si echipa acasa. Dupa partida, acesta a transmis un mesaj pe retelele de socializare.

Euro 2020 |Francezii, suparati ca trebuie sa joace la Bucuresti meciul cu Elvetia. Jucatorii, suporterii si jurnalistii, nemultumiri pe banda rulanta: Micul Paris?! in afara de Arcul de Triumf...

Francezii au ajuns in Romania pentru optimile Euro 2020, faza in care vor intalni nationala Elvetiei, si s-au aratat nemultumiti inca de cand au aterizat la Bucuresti. Si se pare ca nu doar jucatorii.

Euro 2020: Danemarca a obtinut o victorie concludenta (4-0) in fata Tarii Galilor si merge in sferturi

Danemarca a trecut la scor 4-0) de Tara Galilor in optimile Euro 2020, in urma unui meci controlat in totalitate de nordici. Trupa lui Hjulmand merge la Baku pentru a infrunta Olanda sau Cehia in sferturile competitiei.