13:00

Aston Villa

Olympiakos Pireu si Fiorentina, cu un pas in finala Europa Conference League

Olympiakos Pireu si Fiorentina sunt favorite la calificarea in finala editiei din acest an a Europa Conference League, dupa ce s-au impus, joi seara, in prima mansa a semifinalelor. Olimpiakos Pireu a invins-o in deplasare pe Aston Villa cu scorul de 4-2, gratie hat-trick-ului reusit de atacantul marocan Ayoub El Kaabi 17, 29, 56 .

Victorie categorica pentru Olympiakos Pireu, 4-2 cu Aston Villa, in prima mansa a semifinalelor Europa Conference League

Olympiakos Pireu este acum favorita la calificarea in finala Europa Conference League la fotbal, dupa ce a invins echipa engleza Aston Villa cu scorul de 4-2 in prima mansa a semifinalelor.

Conference League: Ploaie de goluri si o mare surpriza in mansa tur a semifinalelor

Olympiacos Pireu a furnizat surpriza zilei de joi in competitiile UEFA, formatia din Grecia impunandu-se cu 4-2 in fata echipei Aston Villa, la Birmingham, in mansa tur a semifinalelor Conference League. Tot joi, Fiorentina a castigat in prelungiri meciul cu Club Brugge, scor 3-2.

Europa Conference League in faza semifinalelor: Care sunt favoritele

Aston Villa, Fiorentina, Olympiacos si Bruggessunt echipele ramase in cursa pentru cucerirea trofeuluiUEFA Europa Conference Leaguein acest sezon. Prima mansa a semifinalelor va avea loc joi, 2 mai, in timp ce returul se va disputa o saptamana mai tarziu, pe 8, respectiv 9 mai. Aston Villatraieste un moment istoric, avand ocazia sa ajunga intr-o finala .

Betano devine partener principal al echipei Aston Villa

Betano sustine Aston Villa in parcursul echipei catre victoriisi devine sponsorul principal de pe tricourile britanicilor.

incurcate-s caile la UEFA. Emiliano Martinez a luat doua galbene, nu a fost eliminat, dar a fost suspendat

Portarul lui Aston Villa nu va juca in prima mansa a semifinalelor Conference League.

VIDEO Portarul lui Aston Villa nu a fost eliminat, desi a primit al doilea cartonas galben - Explicatia din regulament

Emiliano Martinez, portarul echipei Aston Villa, a primit al doilea cartonas galben la meciul castigat la lovituri de departajare in fata formatiei Lille, in sferturile de finala ale Conference League, dar nu a fost eliminat.

PAOK-ul lui Razvan Lucescu, eliminata din Conference League! Echipele calificate in semifinalele competitiei

PAOK Salonic, echipa antrenata de romanul Razvan Lucescu, a ratat calificarea in semifinalele Conference League, dupa ce a fost invinsa de pe teren propriu cu 2-0 de FC Bruges. in penultimul act al celei de-a treia competitii europeane s-au mai calificat Fiorentina, Aston Villa si Olympiakos Pireu. La Salonic, ambele goluri ale oaspetilor au fost .

Moment de uluiala in Conference League. Emiliano Martinez a luat al doilea galben, dar nu a fost eliminat

Goal-keeper-ul lui Aston Villa a fost apoi erou la loviturile de departajare.

Aston Villa in semifinalele Conference League dupa lovituri de departajare cu Lille

Echipa engleza Aston Villa a obtinut in extremis calificarea in semifinalele Conference League, dupa ce a fost condusa cu 2-0 de Lille in returul din Franta.

Arsenal a ramas fara munitie! Tunarii lui Arteta, invinsi pe teren propriu de Aston Villa

Arsenal a pierdut meciul disputat pe teren propriu cu Aston Villa, scor 0-2, si a ratat sansa de a urca pe prima pozitie in Premier League. Golurile au venit foarte tarziu si au fost semnate de rezerva Leon Bailey, in minutul 84, si Ollie Watkins minutul 87). Dupa acest esec, Arsenal ramane pe pozitia a .

Premier League: inca o candidata la titlu a pierdut pe teren propriu

Dupa Liverpool, Arsenal a facut si ea pas gresit, fiind invinsa pe teren propriu de Aston Villa, scor 2-0, in etapa cu numarul 32 din Premier League.

Prima iesire a Printului William dupa ce Kate a anuntat ca are cancer

Printul William si fiul sau au fost vazuti sustinand echipa lor preferata de fotbal, Aston Villa, aceasta fiind prima lor intalnire de cand Printesa de Wales a fost diagnosticata cu cancer. Mostenitorul tronului britanic, in varsta de 41 de ani, a incurajat echipa impreuna cu copilul sau de 10 ani, purtand o esarfa cu Aston .

Prima aparitie a printului William dupa ce s-a aflat de boala printesei de Wales. A fost fotografiat razand (VIDEO)

Printul William si fiul sau cel mare, printul George, au fost surprinsi impreuna la meciul Aston Villa-Lille, amandoi bucurandu-se dupa ce echipa lor preferata a inscris un gol impotriva adversarei Lille. Iesire tata-fiu Cei doi au fost vazuti sarbatorind golul lui Aston Villa la un meci, joi seara. Ei pareau ca se simt foarte bine, la doar cateva saptamani dupa ce Kate Middleton a anuntat ca sufera de cancer. Tatal si fiul s-au bucurat de victoria cu 2-1 a echipei engleze in fata celor de la Lille, conform Cancan.

Premier League: Manchester City vs Aston Villa - Ora revansei pentru cetateni

Manchester City - Aston Villa, meci contand pentru etapa a 30-a din campionatul Angliei, este programat, miercuri, 3 aprilie, de la ora 22:15, pe Etihad Stadium, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2, Orange Sport 1 si Prima Sport 2.

Betano, sponsor al unei echipe de top din Premier League pentru o suma impresionanta

Compania de pariuri Betano va deveni din sezonul urmator principalul sponsor de pe tricoual echipei Aston Villa, revelatia sezonului actual din Premier League si una dintre formatiile de traditie din fotbalul englez, anunta Gambling Insider care citeaza publicatia The Telegraph.

Olympiakos Pireu a intors in mod incredibil rezultatul din tur si s-a calificat in fata Maccabi Tel Aviv. Tot dupa un meci castigat la scor s-a calificat si Aston Villa

Aston Villa si Olympiakos Pireu s-au calificat in sferturile de finala ale Europa Conference League la fotbal, dupa ce au obtinut victorii la scor, joi seara, in mansa secunda a optimilor.

Reactia britanicilor dupa ce Radu Dragusin a jucat o repriza pentru Tottenham

Fundasul roman a pus umarul la victoria categorica contra lui Aston Villa.

Sansa pentru Radu Dragusin Romanul a jucat din nou in victoria lui Tottenham

Dupa trei partide in care a fost rezerva neutilizata, Radu Dragusin a evoluat o repriza in victoria celor de la Tottenham, scor 4-0 pe terenul lui Aston Villa, in runda cu numarul 28 din Premier League.

A aparut sansa mult asteptata pentru Radu Dragusin la Tottenham

Internationalul roman Radu Dragusin a jucat o repriza intreaga pentru Tottenham in meciul de campionat cu Aston Villa, partida castigata de londonezi in deplasare cu un categoric 4-0.

actualitate, 13:00