01:05

Astra Giurgiu a castigat Supercupa Romaniei, dupa ce a invins Steaua la penaltyuri

Istoria din finala Cupei Romaniei s-a repetat si in Supercupa Romaniei. Astra Giurgiu s-a impus cu 5-3 in fata campioanei Steaua si a cucerit al doilea trofeu din palmaresul clubului. La finalul celor 120 de. continuă pe Antena3

Peste 400 de jandarmi vor asigura ordinea la meciul dintre Steaua si Astra Giurgiu, in Supercupa Romaniei

Ordinea publica la Supercupa Romaniei, meci pe care il vor disputa Astra Giurgiu si Steaua vineri seara, pe Arena Nationala, va fi asigurata de peste 400 de jandarmi. Organizatorii anunta ca accesul pe.

Arena Nationala va fi acoperita pe durata meciului din Supercupa Romaniei, dupa ce meteorologii au atentionat ca va ploua

Acoperisul Arenei Nationale va fi tras vineri seara, pe durata partidei Steaua - Astra Giurgiu, din cadrulSupercupei Romaniei, scrie Mediafax. FRF anunta ca aceasta decizie a fost luata dupa ce meteorolog.

Supercupa Romaniei: Astra Giurgiu a castigat Supercupa Romaniei dupa executarea loviturilor de departajare

Astra Giurgiu castiga si Supercupa in fata Stelei, scor 6-4, dupa ce in sezonul trecut si-a adjudecat Cupa Romaniei tot dupa executarea loviturilor de departajare. In timpul regulamentar scorul a fost 1-1. Pentru Steaua a marcat Chipciu in minutul 45 dupa o pasa geniala primita de la Tanase, iar Astra a readus egalarea in minutul 74 prin Enache. Filip a fost jucatorul care a ratat penaltiul pentru Steaua.

Supercupa Romaniei: Alexandru Tudor va arbitra partida Steaua - Astra

Comisia Centrala a Arbitrilor CCA) l-a delegat pe Alexandru Tudor ca arbitru central al Supercupei Romaniei, meci in care se vor duela Steaua, campioana Ligii I si Astra Giurgiu, castigatoarea Cupei Romaniei.

Astra Giurgiu castiga prima Supercupa a Romaniei din istoria clubului, invingand Steaua la loviturile de departajare

Astra Giurgiu a cucerit, vineri seara, prima Supercupa din istoria clubului, dupa ce a invins Steaua Bucuresti la loviturile de departajare, scor 5-4. Steaua a deschis scorul in acest meci, in minutul 45, prin.

MINUT cu MINUT SUPERCUPA ROMANIEI Steaua - Astra 1-1 (4-6 dp)

Steaua Bucuresti si Astra Giurgiu se joacavineri, de la ora 21:00, Supercupa Romaniei, meciul prin care fotbalul revine dupa o pauza de aproape doua luni. Astra vine dupa o victorie in ultimul meci direct, iar Steaua va surprinde in mod cert, fie in mod placut sau neplacut.

LIVE SUPERCUPA ROMANIEI Steaua - Astra 1-1, meciul intra in prelungiri

Steaua Bucuresti si Astra Giurgiu joaca vineri, de la ora 21:00, Supercupa Romaniei, meciul prin care fotbalul revine dupa o pauza de aproape doua luni. Astra vine dupa o victorie in ultimul meci direct, iar Steaua va surprinde in mod cert, fie in mod placut sau neplacut.

LIVE SUPERCUPA ROMANIEI Steaua - Astra 1-0 (pauza)

LIVE SUPERCUPA ROMANIEI Steaua - Astra (21:00), echipele de start

LIVE SUPERCUPA ROMANIEI Steaua - Astra (21:00)