19:31

Australian Open 2015. Cum a castigat Serena Williams cu ajutorul unui spectator

Serena Williams s-a calificat in sferturile de finala ale Australian Open 2015 dupa o victorie muncita cu jucatoarea Garbine Muguruza, din Spania. continuă pe Adevărul

Australian Open 2015. Se stiu cele 8 tenismene calificate in sferturi: Venus Williams a scos-o pe Radwanska si o poate intalni pe Serena in semifinale

S-au stabilit cele patru sferturi de finala de la Australian Open. Primele trei favorite, Serena Williams, Maria Sarapova si Simona Halep, sunt calificate pe tabloul celor mai bune opt tenismene de la primul Grand Slam al anului.

Australian Open 2015. Live Text Halep - Wickmayer: 6-4, 0-0. Simona castiga primul set cu un game alb. Optimi, Melbourne

AUSTRALIAN OPEN 2015 Simona Halep, cap de serie numarul 3, joaca impotriva belgiencei Yanina Wickmayer, 80 WTA, in optimile turneului de Grand Slam australian. Cele doua urmeaza sa se intalneasca in primul meci al sesiunii de seara, ora locala 19. 00 ora Romaniei).

Australian Open 2015. Live Text Halep - Wickmayer: ora 10.00. in optimi, la Melbourne, in fata unei cunostinte vechi

Australian Open 2015. Live Text Halep - Makarova: ora 02.00. Sanse la o semifinala

AUSTRALIAN OPEN 2015 Simona Halep, a treia favorita, joaca, marti, de la ora 2. 00 ora Romaniei), in sferturile turneului de Grand Slam, impotriva rusoaicei Ekaterina Makarova, cap de serie numarul 10.

Australian Open 2015. Halep, calificata in sferturi, dupa 6-4, 6-2 cu Wickmayer. Urmeaza o adversara de top

AUSTRALIAN OPEN 2015 Simona Halep, cap de serie numarul 3, s-a calificat in sferturile de finala, dupa ce a eliminat-o pe belgianca Yanina Wickmayer, 80 WTA, cu scorul de 6-4, 6-2.

Australian Open 2015. Programul romanilor, 24 ianuarie: Meciuri la dublu feminin si dublu mixt

AUSTRALIAN OPEN 2015 Editia din acest an a turneului de Grand Slam este una destul de fructuoasa pentru romani, acestia reusind rezultate importante. Begu si Mergea vor continua, in cadrul turneelor de dublu, in cea de a sasea zi a competitiei.

Australian Open 2015. Live Text Simona Halep - Bethanie Mattek-Sands: 6-4, 5-2. Romanca aproape de optimi. Begu, deja calificata!

AUSTRALIAN OPEN 2015 Simona Halep, cap de serie numarul 3, joaca, vineri, de la ora 06. 00 ora Romaniei), in turul al treilea, impotriva americancei Bethanie Mattek-Sands, locul 258 WTA.

Australian Open 2015. Tabloul sferturilor de finala: Sanse mici ca Halep sa scape de Sarapova

Australian Open 2015. Tabloul sferturilor de finala in cadrul turneului australian este unul complet, dupa disputarea ultimului meci din optimi. Cele trei mari favorite, printre care si Simona Halep, au sanse mari sa acceada in semifinale.

Australian Open 2015. Irina-Camelia Begu, locul 42 WTA, a fost eliminata, in optimile turneului de Grand Slam australian, de canadianca Eugenie Bouchard, cap de serie numarul 7, scor 1-6, 7-5, 2-6.

VIDEO. Australian Open 2015. Begu, eliminata de Bouchard, dupa un meci strans. Cea mai buna performanta din cariera

actualitate, 19:31