10:30

Australian Open 2015. Tabloul sferturilor de finala: Sanse mici ca Halep sa scape de Sarapova

Australian Open 2015. Tabloul sferturilor de finala in cadrul turneului australian este unul complet, dupa disputarea ultimului meci din optimi. Cele trei mari favorite, printre care si Simona Halep, au sanse mari sa acceada in semifinale. continuă pe România Liberă

Australian Open 2015: Nadal si Murray, in sferturi. Cine sunt tenismenii care au mai ramas in joc pe tabloul masculin

Spaniolul Rafael Nadal locul 3 ATP) si britanicul Andy Murray locul 6 ATP) s-au calificat in sferturile de la Australian Open, pe tabloul masculin, acolo unde si-au mai asigurat prezenta alti doi tenismeni.

Australian Open 2015. Live Text Halep - Makarova: ora 02.00. Sanse la o semifinala

AUSTRALIAN OPEN 2015 Simona Halep, a treia favorita, joaca, marti, de la ora 2. 00 ora Romaniei), in sferturile turneului de Grand Slam, impotriva rusoaicei Ekaterina Makarova, cap de serie numarul 10.

Australian Open 2015. Reactia Simonei Halep dupa calificarea in optimi. Ce spune de eliminarea lui Federer

Australian Open 2015. Simona Halep, cap de serie numarul 3, a spus ca va intalni din nou o adversara dificila, in optimi, dupa meciul greu pe care l-a avut cu Mattek-Sands. Romanca a mai spus ca a surprins-o eliminarea prematura a lui Roger Federer, de pe tabloul de la masculin.

Australian Open 2015: Cutremur la baieti. Cel mai complet jucator al lumii a fost eliminat din competitie

Australian Open 2015 a inceput sa ofere surprize si pe tabloul masculin, dupa ce la fete cateva jucatoare de top au parasit deja competitia.

Australian Open 2015: Florin Mergea, calificat in optimile de finala, la dublu

Australian Open 2015 Florin Mergea si coechipierul sau, britanicul Dominic Inglot, capi de serie numarul 14, s-au calificat, vineri, in optimile de finala ale turneului de Grand Slam de la Meblourne.

Australian Open 2015. Halep, calificata in sferturi, dupa 6-4, 6-2 cu Wickmayer. Urmeaza o adversara de top

AUSTRALIAN OPEN 2015 Simona Halep, cap de serie numarul 3, s-a calificat in sferturile de finala, dupa ce a eliminat-o pe belgianca Yanina Wickmayer, 80 WTA, cu scorul de 6-4, 6-2.

Australian Open 2015. Cum a castigat Serena Williams cu ajutorul unui spectator

Serena Williams s-a calificat in sferturile de finala ale Australian Open 2015 dupa o victorie muncita cu jucatoarea Garbine Muguruza, din Spania.

Australian Open 2015. Sarapova si Nadal, in sferturile turneului, dupa victorii clare

Australian Open 2015. Maria Sarapova, a doua favorita de la feminin si Rafael Nadal, cap de serie numarul 3 la masculin, au acces in sferturile de finala ale turneului, la capatul unor meciuri incheiate in numar minim de seturi.

Australian Open 2015. Simona Halep a invins-o usor peWickmayer, dupa o ora si 19 minutesi s-a calificat in sferturi

Australian Open 2015. Simona Halep ainvins-o in optimi pe belgianca Yanina Wickmayer, locul 80 mondial, scor 6-4, 6-2 si s-a calificat in sferturile de finala. Gratie acestui succes, jucatoarea noastrava ramane sigur pelocul 3 mondial dupa Openul Australiei.

Australian Open 2015: Tenisul feminin romanesc a egalat o performanta veche de 18 ani

Simona Halep si Irina Begu s-au calificat in optimile de finala ale Australian Open 2015, egaland o performanta veche de 18 ani.

actualitate, 10:30